0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری برای واردات سنگ آهن متوسط رو به پایین بوده است. در همین حال قیمت تجار برای سنگ آهن داخلی ثابت بوده است و سطح فعالیت های تجاری سنگ آهن داخلی نیز پایین بوده است.

در حال حاضر قیمت سنگ آهن هند با خلوص ۵/۶۳ درصد در بندر تنی ۹/۷۶ دلار به فروش می رسد. در همین حال قیمت سنگ اهن کنسانتره با خلوص ۶۶ درصد در استان تانگ شان تنی ۹۸ دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده بوده و در شهرهای دیگر تنی ۹۴ دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد. در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی افزایش یافت.

در حال حاضر فولاسازان و تجار سنگ اهن چشم انداز مثبتی به بازار آتی سنگ اهن دارند. بعد از تعطیلات افزایش موجودی انبارها از سر گرفته می شود که روند حال حاضر بازار بر آن تاثیرگذار خواهد بود. به طور مثال اگر قیمت سنگ آهن افزایش سریعی داشته باشد تولیدکنندگان فولاد سرعت خرید خود را کم می کنند و اگر قیمت سنگ اهن روند نزولی داشته باشد تولیدکنندگان فولاد افزایش موجودی انبارهای خود را سرعت می بخشند. انتظار می رود قیمت سنگ آهن در هفته آینده روند صعودی داشته باشد.

نوسان رو به بالا قیمت آهن آلات در چین

به گزارش جدید انجمن اهن آلات و فولاد چین سه فاکتوری که در دوره پیش رو تجار بازار داخلی چین باید به آن توجه کنند به شرح ذیل می باشد

 1. تولیدکنندگان فولاد تولید محصولات گرید دو ساخت و ساز را متوقف خواهند کرد که این امر از نوسان زیاد قیمت فولاد جلوگیری می کند
 2. شاخص قیمت فولاد کامپوزیت بازار داخلی چین کاهش ۷۵/۵ درصدی نسبت به روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ داشت در حالی که شاخص قیمت سنگ آهن چین افزایش ۹۶/۲ درصدی نسبت به اواخر سال ۲۰۱۷ داشته است. افزایش قیمت سنگ اهن وارداتی از روند قیمت فولاد منحرف شده است و به نظر نمی رسد به خصوص این که موجودی انبارهای سنگ اهن بسیار بالا می باشد که این افزایش ادامه داشته باشد.
 3. در ماه ژانویه سال جاری چین مجموعا ۶۵/۴ میلیون تن فولاد صادر کرده که کاهش ۳/۳۷ درصدی سالانه داشته است. در سال ۲۰۱۸ سیستم حفاظت از تولید داخلی در بازار جهانی تاثیر منفی بر صادرات آهن آلات چین خواهد گذاشت.

قیمت آهن آلات

در حال حاضر اکثر تجار بازار چشم انداز مثبتی به بازار آینده چین دارند. در هر حال عرضه و تقاضا به طور الزامی متعادل شده است و احتمال این که قیمت آهن آلات افزایش زیادی داشته باشد کم می باشد ولی در دوره پیش رو نوسان کمی خواهد داشت.

صادر کردن گواهی واردات سنگ آهن چین به میزان ۲۰۲ میلیون تن

انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد که در ماه ژانویه سال جاری وزارت بازرگانی چین مجموعا ۲۰۲ میلیون تن گواهی واردات سنگ اهن به ارزش ۱۴۵۴۹ میلیارد دلار صادر کرده که افزایش ۱۵۹۹۷ درصدی ماهانه داشته است. در ماه ژانویه سال جاری گواهی صادر شده برای واردات سنگ آهن استرالیا و برزیل به ترتیب ۱۱۷۰۷۵۱ میلیون تن و ۴۳۹۱۱۲ میلیون تن به ارزش ۸۰۰۷ میلیار دلار و ۳۵۲۶ میلیار دلار بوده که افزایش ۸۱/۱۳۱ درصدی و ۴۵/۱۹۱ درصدی ماهانه داشته است.

گواهی صادر شده برای واردات سنگ اهن هند در ماه ژانویه مجموعا ۲۶۵۹۵ میلیون تن به ارزش ۲۰۳ میلیون دلار بوده که افزایش ۴۹/۹۰ درصدی ماهانه داشته در حالی که گواهی صادر شده برای واردات سنگ اهن از دیگر کشورها ۳۸۳۵۶ میلیون تن به ارزش ۲۸۱۳ میلیارد دلار بوده است.

افزایش قیمت قراضه وارداتی در پاکستان

در هفته گذشته قیمت کانتینر قراضه خرد انگلستان و آمریکا برای کشور تنی ۳۷۵ تا ۳۸۵ دلار بوده است. به گفته منابع با توجه به این که پاکستان کشور در حال رشد در صنعت تولید اهن آلات می باشد تقاضای قراضه در آن در حال افزایش است و با توجه به افزایش قیمت جهانی قراضه قیمت قراضه ی انگلستان و آمریکا برای پاکستان تنی ۱۰ دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی ۳۸۵ تا ۳۹۵ دلار می باشد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری