0
مرکزآهنمقالات آهنخبرهای بازار آهنقیمت آهن آلات در تلاطم بازار سنگ آهن

قیمت آهن آلات در تلاطم بازار سنگ آهن

1 سال پیش1086بازدید0دیدگاه
قیمت آهن آلات در تلاطم بازار سنگ آهن

افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری برای واردات سنگ آهن متوسط رو به پایین بوده است. در همین حال قیمت تجار برای سنگ آهن داخلی ثابت بوده است و سطح فعالیت های تجاری سنگ آهن داخلی نیز پایین بوده است.

در حال حاضر قیمت سنگ آهن هند با خلوص 5/63 درصد در بندر تنی 9/76 دلار به فروش می رسد. در همین حال قیمت سنگ اهن کنسانتره با خلوص 66 درصد در استان تانگ شان تنی 98 دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده بوده و در شهرهای دیگر تنی 94 دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده می باشد. در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی افزایش یافت.

در حال حاضر فولاسازان و تجار سنگ اهن چشم انداز مثبتی به بازار آتی سنگ اهن دارند. بعد از تعطیلات افزایش موجودی انبارها از سر گرفته می شود که روند حال حاضر بازار بر آن تاثیرگذار خواهد بود. به طور مثال اگر قیمت سنگ آهن افزایش سریعی داشته باشد تولیدکنندگان فولاد سرعت خرید خود را کم می کنند و اگر قیمت سنگ اهن روند نزولی داشته باشد تولیدکنندگان فولاد افزایش موجودی انبارهای خود را سرعت می بخشند. انتظار می رود قیمت سنگ آهن در هفته آینده روند صعودی داشته باشد.

نوسان رو به بالا قیمت آهن آلات در چین

به گزارش جدید انجمن اهن آلات و فولاد چین سه فاکتوری که در دوره پیش رو تجار بازار داخلی چین باید به آن توجه کنند به شرح ذیل می باشد

  1. تولیدکنندگان فولاد تولید محصولات گرید دو ساخت و ساز را متوقف خواهند کرد که این امر از نوسان زیاد قیمت فولاد جلوگیری می کند
  2. شاخص قیمت فولاد کامپوزیت بازار داخلی چین کاهش 75/5 درصدی نسبت به روزهای پایانی سال 2017 داشت در حالی که شاخص قیمت سنگ آهن چین افزایش 96/2 درصدی نسبت به اواخر سال 2017 داشته است. افزایش قیمت سنگ اهن وارداتی از روند قیمت فولاد منحرف شده است و به نظر نمی رسد به خصوص این که موجودی انبارهای سنگ اهن بسیار بالا می باشد که این افزایش ادامه داشته باشد.
  3. در ماه ژانویه سال جاری چین مجموعا 65/4 میلیون تن فولاد صادر کرده که کاهش 3/37 درصدی سالانه داشته است. در سال 2018 سیستم حفاظت از تولید داخلی در بازار جهانی تاثیر منفی بر صادرات آهن آلات چین خواهد گذاشت.
قیمت آهن آلات

در حال حاضر اکثر تجار بازار چشم انداز مثبتی به بازار آینده چین دارند. در هر حال عرضه و تقاضا به طور الزامی متعادل شده است و احتمال این که قیمت آهن آلات افزایش زیادی داشته باشد کم می باشد ولی در دوره پیش رو نوسان کمی خواهد داشت.

صادر کردن گواهی واردات سنگ آهن چین به میزان 202 میلیون تن

انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد که در ماه ژانویه سال جاری وزارت بازرگانی چین مجموعا 202 میلیون تن گواهی واردات سنگ اهن به ارزش 14549 میلیارد دلار صادر کرده که افزایش 15997 درصدی ماهانه داشته است. در ماه ژانویه سال جاری گواهی صادر شده برای واردات سنگ آهن استرالیا و برزیل به ترتیب 1170751 میلیون تن و 439112 میلیون تن به ارزش 8007 میلیار دلار و 3526 میلیار دلار بوده که افزایش 81/131 درصدی و 45/191 درصدی ماهانه داشته است.

گواهی صادر شده برای واردات سنگ اهن هند در ماه ژانویه مجموعا 26595 میلیون تن به ارزش 203 میلیون دلار بوده که افزایش 49/90 درصدی ماهانه داشته در حالی که گواهی صادر شده برای واردات سنگ اهن از دیگر کشورها 38356 میلیون تن به ارزش 2813 میلیارد دلار بوده است.

افزایش قیمت قراضه وارداتی در پاکستان

در هفته گذشته قیمت کانتینر قراضه خرد انگلستان و آمریکا برای کشور تنی 375 تا 385 دلار بوده است. به گفته منابع با توجه به این که پاکستان کشور در حال رشد در صنعت تولید اهن آلات می باشد تقاضای قراضه در آن در حال افزایش است و با توجه به افزایش قیمت جهانی قراضه قیمت قراضه ی انگلستان و آمریکا برای پاکستان تنی 10 دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی 385 تا 395 دلار می باشد

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید