0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابي اسلب در بازار آهن آلات شرق اسيا

در هفته منتهي به ۲۳ اوريل، پراكندگي در خريد و فروش بر بازار اسلب شرق اسيا حاكم بود و شركت هاي محدودي در اسيا پيشنهاد فروش به خريداران ارايه كردند. در نتيجه فعالان بازار آهن آلات بر اين كه شاخص اسلب وارداتي به اين منطقه بدون تغيير بوده اتفاق نظر داشتند.

بر اساس شنيده ها يك خريدار از اندونزي اسلب CIS را در اوايل هفته قبل ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار CFR خريداري نمود. يك پيشنهاد فروش ۵۸۰ دلاري براي تناژ پاييني از اسلب كره جنوبي مطرح شد كه البته سفارشي با كره اي ها به ثبت نرسيد.

تامين كننده هاي برزيلي بر بازار امريكا با قيمت هاي بالاي خود تمركز كرده اند. معافيت موقت برزيل از تعرفه امريكا تا اول ماه May اعتبار دارد. اسلب برزيل به امريكا تحويل ماه June در گستره ي ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار FOB قرار گرفت كه معادل ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار CFR شرق اسيا است.

نزدیکی به ماه رمضان و افت بازار آسیا

نوردكارهاي تايلندي قيمت قابل قبول را ۵۸۰ دلار CFR و در اندونزي ۵۶۰ دلار CFR مي دانند. خريد و فروش در بازار پليت و كلاف گرم در اين دو كشور چندان رونقي ندارد.

به طور خاص در اندونزي تقاضاي واردات بيلت و اسلب متاثر از ماه رمضان در اواسط ماه May مي باشد. محدوديت هاي تردد وسايط نقليه در عيد فطر نيز مزيد بر علت باعث كاهش فعاليت در اين بازار هاست.

هر محموله رزرو شده بايد قبل از پايان ماه May و قبل از عيد فطر و آغاز محدوديت هاي ترافيكي به اندونزي برسد. در ارزيابي متال بولتن در ۲۳ اوريل اسلب  وارداتي به اين منطقه بدون تغيير نسبت به يك هفته قبل در محدوده ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار CFR قرار گرفت.

ارزيابي بازار زغال سنگ

بدبيني در بازار زغال سنگ سايه انداخته و علايمي از بهبود بازار مشاهده نمي شود. فروشنده ها قيمت هاي پيشنهادي خود را كاهش دادند و براي زغال سنگ كك شو مرغوب به ۱۸۰ تا ۱۸۵ دلار CFR چين رساندند در حالي كه روز  گذشته ۱۸۵ تا ۱۹۲ دلار بود.

چين در ماه مارس ۴٫۰۲ ميليون تن زغال سنگ وارد كرد كه ۳۷ درصد پايين تر از مارس سال قبل است. واردات از استراليا ۱٫۳۴ ميليون تن بود كه ۵۸ درصدي كاهش داشت. از مغولستان ۲٫۲۶ ميليون تن و امريكا  فقط ۴۰,۰۰۰ تن واردات داشته است.

قیمت آهن آلات

در ارزيابي امروز متال بولتن شاخص زغال سنگ كك شو مرغوب وارداتي به چين با ۰٫۵۸ دلار كاهش نسبت به روز قبل به ۱۸۳٫۷۷ دلار CFR رسيد.

آيا هند به ۱۴۰ ميليون تن آهن آلات خواهد رسيد؟

توليد آهن آلات هند در سال ۲۰۱۸ با سرعت بيشتري نسبت به قبل افزايش خواهد يافت كه به دليل رشد مصرف در اين كشور مي باشد. فرايند ادغام شركت هاي فولادي  كه در حال اجرا است اصلي ترين محرك اين تغييرات به شمار مي رود.

به گفته وزير فولاد هند توليد فولاد خام اين كشور در سال ۲۰۱۸ به ۱۴۰ ميليون تن خواهد رسيد. در سال ۲۰۱۷ توليد فولاد خام هند با افزايش ۵٫۹ درصد به ۱۰۱٫۲ ميليون تن رسيد.

افزايش مصرف آهن آلات در هند از  دسامبر سال ۲۰۱۷ شتاب بيشتري به خود گرفت تا جايي كه در فوريه و اوريل تقاضا ۷٫۶ درصد افزايش يافت و با ۸۱٫۹ ميليون تن رسيد.

تلاش برای کاهش تولید در بازار جهانی

پس از  موج جديد راه اندازي ظرفيت هاي توليد جديد در هند در سال ۲۰۱۶، در سال جاري افزايش توليد عمدتا به واسطه رشد توليد در واحدهاي موجود رقم خواهد خورد و مجتمع هاي جديد توليد آهن آلات در مقياس بالا در سال ۲۰۱۹ آغاز به كار خواهند كرد.

در حال حاضر سه توليد كننده بزرگ چين ۴۰ درصد آهن آلات اين كشور را توليد مي كنند و در كوتاه مدت و ميان مدت صنعت فولاد هند به سمت ادغام هر چه بيشتر واحدها پيش مي رود.

به نقل از متال اكسپرت شاخص بهره برداري از ظرفيت توليد شركت Essar در محدوده ۷۰ تا ۷۵ درصد قرار دارد و شركت هاي Jsw ،Tara و Sail در تلاشند تا توليد را زير ۹۰ درصد نگه دارند.

افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین

در طی هفته جاری قیمت بیلت بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. قیمت آتی فلزات در چین در اوایل هفته روند افزایشی داشته که باعث افزایش قیمت بیلت و اسلب شده اگرچه قیمت آتی فلزات در اواخر هفته کاهش یافته است و کمی تاثیر منفی بر بازار بیلت و اسلب گذاشته است.

در همین حال در طی هفته جاری میزان تولید و مصرف بیلت و اسلب افزایش یافته است. انتظار می رود قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری