0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت میزان تقاضا و کاهش قیمت لوله داربستی  در بازار داخلی هند

کارخانه های فولادی آسیا عمدتا به دلیل کاهش قیمت مواد خام جهانی و کاهش تقاضا برای خرید لوله داربستی در بازار داخلی، قیمت لوله داربستی را کاهش دادند. قیمت لوله داربستی پیشنهادی در بازار داخلی در حال حاضر حدود در هر تن معادل 690-700 دلار در هر تن براورد شد که در حدود در هر تن معادل 23-47 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

افت قیمت مواد خام در بازار بیش ترین تأثیر را بر شاخص های اخیر در هند داشته است. به طور مشخص، سنگ آهن استرالیا با 62٪ آهن به میزان 11 دلار در تن معادل 57 دلار در هر تن چین طی یک ماه گذشته کاهش یافت، در حالی که طبق آمار خبرگزاری ها قیمت ذغال سنگ کوکاکی به ترتیب 61 تا 80 دلار در هر تن کاهش یافت و به قیمتی در حدود 149-150 دلار در هر تن در همان دوره رسید.

به دلایل مختلف، تقاضا برای خرید لوله داربستی  داخلی ضعیف شده است که موارد بالا از جمله ی آن است. از سوی دیگر، هند در فکر لغو 2٪ درصد مالیات بر تجارت بین ایالت های مختلف است، زیرا مشتریانی که علاقه مند به معاملات بین ایالتی هستند از صرف هزینه های ساختمانی خودداری می کنند.

یکی از شرکت کنندگان حاضر در بازار گفت: “هنگامی که سیستم فروش جدید به اجرا در می آید، روابط تجاری ساده تر خواهد شد، بنابراین بیش تر مشتریان ترجیح می دهند منتظر بمانند و خرید نکنند. از سوی دیگر، آغاز فصل تعطیلات نیز به کاهش خرید لوله داربستی کمک کرده است. یکی از معامله گران به نشریه ی متال اکسپرت گفته است که در حال حاضر فصل تعطیلات آغاز شده است، بنابراین فعالیت خرید زیاد نیست.

افت فعالیت خرید در بازار هند

کاهش قیمت لوله داربستی صادراتی هند و انتظار کاهش بیش تر از سوی مشتریان قیمت لوله داربستی صادراتی هند تضعیف شد، اما برای جذب اکثر مشتریان کافی نبود. مشتریان اروپایی ترجیح می دهند که فعلا دست نگه دارند و انتظار کاهش بیش تر را دارند، در حالی که شرکت های آسیایی بیش تر به خرید از مقصد های جایگزین روی آورده اند.

تولید کنندگان هند قیمت لوله داربستی خود را با محاسبه ی هزینه ی حمل و نقل، در حدود  575-585  یورو در هر تن معادل 575-585 دلار در هر تن پیشنهاد دادند که با 10 یورو در هر تن کاهش، در پایین ترین سطح خود نسبت به قیمت های هفته ی گذشته قرار گرفت. با وجود کاهش قیمت لوله داربستی  ، مشتریان اروپایی انتظار کاهش قیمت ها را حتی بهتر از قبل براورد می کنند.

بنابراین بیشتر ترجیح می دهند که از انجام معاملات خودداری کنند. یکی از معامله گران هندی می گوید: “پیشنهاد چند معامله را داشتیم، اما در کل فعالیت خرید خوب نبود. علاوه بر این، مواد کافی در اروپا وجود دارد و در حال حاضر سهام کارخانه های آسیایی، با توجه به شرکت کنندگان در بازار کم است.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

فعالیت خرید در آسیا نیز بالا نیست. کارخانه ی  Essar Steel با هدف تعیین قیمت لوله داربستی  به مبلغ تقریبی 585 دلار در هر تن معادل 575 دلار در هر تن انجام معاملاتی را در آسیا هدف قرار داده است، با این حال یکی از معامله گران گفت که مشتریان به قیمت های پایین تر از چین متکی هستند. کارخانه ی Tata Steel  نیز قیمت لوله داربستی خود را در حدود 585 دلار در هر تن معادل 575 دلار در هر تن پیشنهاد می دهد.

بدیهی است، آخرین معامله ی صادراتی انجام شده توسط این کارخانه به ویتنام در حدود 5-10 دلار در هر تن کاهش یافت. یکی از منابع خبری حاضر در بازار می گوید: “این صادر کننده مجبور به فروش حجم لوله داربستی خود شد. علاوه بر این، ویتنام تنها کشوری است که می تواند لوله داربستی را با حجم زیاد رزرو کند.

کاهش دوباره ی قیمت لوله داربستی وارداتی ویتنام

قیمت لوله داربستی وارداتی ویتنام هنوز هم ثابت باقی مانده است، که عمدتا به دلیل عدم اطمینان شرکت کنندگان در بازار است. علاوه بر این، پس از گذشت فصل تعطیلات، قیمت لوله داربستی در بازار چین در ابتدای این هفته کاهش پیدا کرده است. در نتیجه، خریداران محلی از انجام معاملات خودداری می کنند و از کارخانه های چینی انتظار تخفیف بیش تر دارند.

در حال حاضر کارخانه های فولادی چین قیمت لوله داربستی خود را به مبلغ 585 دلار در هر تن عرضه می کنند. اما این قیمت جذاب برای بازار ویتنام تبعاتی نیز داشت و وارد کنندگان ترجیح می دهند منتظر کاهش دوباره ی قیمت ها بمانند. در همان زمان، معامله گران  چینی در مدتی کوتاه لوله داربستی خود را با قیمتی معادل 575-585 در هر تن ارائه دادند. در ابتدای این هفته، این سطح از قیمت ها، در چند معامله شنیده شده است.

به گزارش نشریه ی متال اکسپرت “بسیاری از تولیدکنندگان ویتنام موجودی کافی در انبار هایشان دارند اما باز هم می گویند که قیمت های کنونی خیلی زیاد است و ما پیشنهاد  قیمت 585 دلار در هر تن را داریم. “

پیش بینی روند قیمت لوله داربستی

علاوه بر این، شرکت کنندگان در این هفته قیمت لوله داربستی پیشنهادی تایوان را در حدود 585 دلار در هر تن گزارش دادند، در حالی که قیمت لوله داربستی ژاپن معادل 575-585 دلار در هر تن برای حمل و نقل و تحویل اعلام شده است. آخرین پیشنهادات برای لوله داربستی از هند شنیده می شود. در هفته ی گذشته قیمت لوله داربستی بالغ بر 575-585 دلار در هر تن بود که با انعقاد چند قرارداد در این سطح به پایان رسید.

خریداران معتقدند که موقعیت های تامین کنندگان خارجی لوله داربستی به زودی کمی تضعیف خواهد شد. یکی از منابع خبری می گوید: “حالا که قیمت لوله داربستی در بازار پایین می آید، بیش تر خریداران ترجیح می دهند که سیاست انتظار استفاده کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0