0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق گالوانیزه کارخانجات داخلی

طبق گزارشات خبرگزاری های داخلی به نقل از تحلیل گران بازار ورق های فولادی، قیمت ورق گالوانیزه در اکثر کارخانه های داخلی با روندی افزایشی همراه بوده است. قیمت ورق گالوانیزه کاشان امروز در تاریخ یک شنبه ١۵ بهمن ماه ٩۶ با ضخامت ٠.٣۵ و ابعاد یک متر، در حدود ۴٢٣۵ تومان اعلام شد.همین محصول با ضخامت ٠.۴ با قیمتی معادل ۴١۶۵ تومان به بازار عرضه شد.

علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.۴۵ نیز در حدود ٣٩٩۵ تومان خرید و فروش شد که نسبت به روز گذشته حدودا ٢٠ تومان افزایش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.۶ هم معادل ٣٩۶۵ تومان بود. همچنین در بسیاری از سایز ها هم فروش بسته بود. در این میان قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس در بازار امروز روند افزایشی پیدا کرده است.

قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با ضخامت ٠.۵ و ابعاد یک متر در حدود ٣٨۶٠ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز در حدود ۴٠ تومان افزایش یافته است. کارشناسان و تحلیل گران بر این باورند که قیمت ورق گالوانیزه لااقل تا آخر هفته روند فعلی خود را حفظ می کند. در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس ٠.٨ معادل ٣٧۶۵ تومان به بازار عرضه شده است که نسبت به دیروز حدودا ٢٠ تومان بالا تر رفته است.

پیش بینی افزایش بیشتر قیمت ورق گالوانیزه

همچنین طبق گزارشات منتشر شده قیمت ورق گالوانیزه فولاد با ضخامت ۵٠ میلی متر و ابعاد یک متر معادل ٣٩٢٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت که نسبت به دیروز حدودا ١٠ تومان افزایش داشت. قیمت ورق گالوانیزه فولاد ۶٠ نیز با همین مبلغ به بازار داخلی عرضه شد اما قیمت ابعاد دیگر این محصولات اعلام نشد و فروش بسته بود.

ورق سیاه اصفهان

البته کارشناسان در حال حاضر دلیل عدم اعلام قیمت ها را احتمال افزایش قیمت ورق گالوانیزه تلقی می کنند. چرا که چندیست قیمت مواد اولیه توسط عرضه کنندگان این محصول با نرخ بالاتری اعلام می شود و به همین دلیل قیمت ورق گالوانیزه توسط تولید کنندگان آن نیز با افزایش نرخ اعلام می شود. برخی معتقدند که عامل دیگری هم در به وجود آمدن این امر دخیل بود که آن هم افزایش تقاضای مشتریان داخلی خصوصا کارخانه های خودرو سازی بوده است.

اخبار و اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که پس از رونق تقاضا در بازار ورق گالوانیزه، در روزهای گذشته نگرانی هایی در مورد افزایش مجدد قیمت این محصول و ایجاد چالش جدی برای خودروسازان مطرح شده است. علاوه بر این، افزایش قیمت ورق در روز های اخیر می تواند نرخ تمام شده خودرو سازان کشور را با افزایش قابل ملاحظه ای رو به رو کند که با وضع فعلی بازار خودرو قطعا باعث نارضایتی مشتریان خواهد شد.

پیش بینی افزایش بیشتر نرخ دلار

اما برخلاف اوضاعی که شرح داده شد، یکی از مقامات مسؤل کارخانه ایران خودرو بر این باور است که هیچ نگرانی ای بابت افزایش قیمت ورق گالوانیزه وجود ندارد. این مقام مسئول در این خصوص می گوید: هر چند که ورق گالوانیزه در این روز ها افزایش قیمت را تجربه کرده است اما کارخانه ایران خودرو حجم قابل توجهی ورق در انبار های خود دارد و بابت افزایش قیمت ورق فولاد و بالا رفتن نرخ خودرو فعلا هیچ نگرانی ای وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این، تاثیر مثبت رویداد هایی که برای ایران خودرو در ماه های آینده در حال وقوع است، به مراتب پررنگ تر از تاثیر منفی افزایش قیمت ورق خواهد بود. یکی از این دستاورد ها این است که ایران خودرو به زودی با مشارکت بنز، خودروی سواری مونتاژ خواهد کرد.

اما از وضعیت بازار مسکن که بگذریم، برخی از کارشناسان معتقدند که قیمت دلار در یک ماه اخیر شروع به بالا رفتن کرده است و زمانی که دلالان و خریداران ورق‌های گالوانیزه به همراه شورای رقابت در حال فرمول نویسی برای تعیین قیمت ورق های فولادی بودند در تعیین نرخ دلار در فرمول خود توجه کردند. در هر حال ما نمی توانیم این ادعا را رد یا تایید کنیم ولی متخصصان این حوزه معتقدند که تحلیل هایب از این دست صحت چندانی ندارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0