0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار فولاد اروپا

قیمت میلگرد صادراتی و سیم مفتولی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به طور گسترده ای ثابت بوده است. به گفته منابع خبری این افزایش قیمت میلگرد برخلاف افزایش قیمت بیلت صادراتی این منطقه بوده است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت بیلت کشورهای مستقل اتحادیه ای افزای یافته و به میزان 495 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ 11 دسامبر رسیده است در حالی که قیمت اعلام شده قبلی برای شمش این منطقه به میزان 476 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز افزایش یافته و به میزان 555-540 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ 11 دسامبر رسیده است. این درحالی است که قیمت اعلام شده قبلی برای سیم مفتولی صادراتی این منطقه به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. شرکت فولادسازی بلاروس قیمت سیم مفتولی پیشنهادی خود را به میزان 545 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. تمامی کارخانجات فولادسازی کشورهای مستقل اتحادیه ای محموله سیم مفتولی ماه دسامبر خود را به فروش رسانده است و برخی نیز در حال حاضر محموله ماه ژانویه خود را نیز به فروش رسانده اند.

به گفته برخی منابع خبری محموله سیم مفتولی ماه دسامبر طی هفته گذشته به طور کامل به فروش رسیده است. با این حال، تاکنون هیچ معامله ای برای خرید سیم مفتولی انجام نگردیده است. با این حال ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 525-510 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ 11 ماه دسامبر بوده است در حالی که قیمت میلگرد صادراتی این کشورها طی هفته های قبل از آن به میزان 525-515 دلار به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد بوده است اگرچه قیمت های پیشنهادی کارخانه BMZ به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای میلگرد کشورهای مستقل اتحادیه ای کم تر از میزان تقاضا برای خرید سیم مفتولی بوده است. بنابراین شاهد نوساناتی در قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی این مناطق بوده ایم.

کاهش تقاضاي ميلگرد در بازار چين روند نزولی  قيمت ميلگرد در بازار نقدي

بازار داخلی

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش 30 يوان نسبت به روز قبل در محدوده 4750 تا 4800 یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش50 يوان نسبت به روز قبل 4400 تا 4450 یوان معامله شد.مشتريان از خريد امتناع مي كنند و اندك تقاضاي موجود در بازار مانع افت قيمت میلگرد بازار نقدي در روز جاري نشد.ذخاير ميلگرد در بازار در هفته جاري افزايشي بود و عامل فشار بر قيمت در هفته آتي می باشد.عملكرد هفتگي  ميلگرد در شمال چين 20 تا 30 يوان و در شرق چين 20 يوان افزايش قيمت بوده است.در بورس شانگهانی نیز میلگرد آتی تحویل ماه می با افزايش 38 یوان نسبت به روز قبل به 3824 یوان رسید.طی این روز هر1 دلار برابر با 6.61 یوان بوده است.

بازار صادرات

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش 1.33 دلاری نسبت به دیروز به 560.83 دلارFOB رسید.به دليل تضعيف بازار داخلي انتظار مي رود معاملات ميلگرد در 550 دلار FOB به ثبت برسد در حالي كه هفته قبل 555 دلار بوده است.

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی انگلیس به دنبال افزایش میزان تقاضا

کارخانجات تولید فولاد انگلیس اعلام کرده اند که در نظر دارند قیمت میلگرد و سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 67 دلار به ازای هر تن افزایش دهند و برخی از این کارخانجات نیز اعلام کرده اند که این روند افزایش قیمت برای محصولات نبشی و ناودانی نیز ادامه خواهد داشت. به گفته منابع خبری افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات سبب رشد قیمت در این بخش گردیده است. میزان پیش خرید این محصولات در سرتاسر انگلیس افزایش یافته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات عنوان شده است. پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال 2018 میزان تقاضا برای خرید این محصولات به میزان 4-2 درصد افزایش خواهد یافت.

هم چنین به گفته منابع خبری سایر کارخانجات تولید محصولات فولاد بلند واقع در اروپا نیز در نظر دارند قیمت محصولات خود را به میزان 59 دلار به ازای هر تن تا پایان ماه ژانویه افزایش دهند و این افزایش قیمت اکثرا برای میلگرد و سیم مفتولی خواهد بود. این افزایش قیمت به دنبال افزایش در بخش قراضه آهنی، الکترود گرافیتی، آجر نسوز و فرو آلیاژها می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در شمال اروپا ثابت بوده است و به میزان 540-520 یورو (638-614 دلار) به ازای هر تن بوده است. برای قسمت قوطی پروفیل نیز کارخانجات واقع در انگلیس قیمت های خود را افزایش داده که علت این امر افزایش میزان تقاضا و ظرفیت تولید عنوان شده است. هم چنین علت دیگر این افزایش قیمت محصولات، افزایش قیمت مواد اولیه ذکر شده است. کارخانجات واقع در انگلیس به هر دو محصول زغال سنگ و قراضه آهنی برای تولید محصولات فولادی خود نیاز دارند. قیمت زغال سنگ نیز طی روزهای اخیر افزایش یافته است که به دنبال آن قیمت قراضه آهنی نیز تا اواخر ماه نوامبر روند افزایشی داشته است. با این حال قیمت این محصول طی هفته گذشته مجددا افت کرده است. برخی از کارخانجان واقع در انگلیس نیز هیچ گونه افزایش قیمتی را برای سیم مفتولی خود اعلام نکرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0