0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار فولاد اروپا

قیمت میلگرد صادراتی و سیم مفتولی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به طور گسترده ای ثابت بوده است. به گفته منابع خبری این افزایش قیمت میلگرد برخلاف افزایش قیمت بیلت صادراتی این منطقه بوده است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت بیلت کشورهای مستقل اتحادیه ای افزای یافته و به میزان ۴۹۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ ۱۱ دسامبر رسیده است در حالی که قیمت اعلام شده قبلی برای شمش این منطقه به میزان ۴۷۶ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز افزایش یافته و به میزان ۵۵۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ ۱۱ دسامبر رسیده است. این درحالی است که قیمت اعلام شده قبلی برای سیم مفتولی صادراتی این منطقه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. شرکت فولادسازی بلاروس قیمت سیم مفتولی پیشنهادی خود را به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. تمامی کارخانجات فولادسازی کشورهای مستقل اتحادیه ای محموله سیم مفتولی ماه دسامبر خود را به فروش رسانده است و برخی نیز در حال حاضر محموله ماه ژانویه خود را نیز به فروش رسانده اند.

به گفته برخی منابع خبری محموله سیم مفتولی ماه دسامبر طی هفته گذشته به طور کامل به فروش رسیده است. با این حال، تاکنون هیچ معامله ای برای خرید سیم مفتولی انجام نگردیده است. با این حال ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۲۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ ۱۱ ماه دسامبر بوده است در حالی که قیمت میلگرد صادراتی این کشورها طی هفته های قبل از آن به میزان ۵۲۵-۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد بوده است اگرچه قیمت های پیشنهادی کارخانه BMZ به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای میلگرد کشورهای مستقل اتحادیه ای کم تر از میزان تقاضا برای خرید سیم مفتولی بوده است. بنابراین شاهد نوساناتی در قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی این مناطق بوده ایم.

کاهش تقاضاي ميلگرد در بازار چين روند نزولی  قيمت ميلگرد در بازار نقدي

بازار داخلی

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش ۳۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۴۷۵۰ تا ۴۸۰۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش۵۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۴۰۰ تا ۴۴۵۰ یوان معامله شد.مشتريان از خريد امتناع مي كنند و اندك تقاضاي موجود در بازار مانع افت قيمت میلگرد بازار نقدي در روز جاري نشد.ذخاير ميلگرد در بازار در هفته جاري افزايشي بود و عامل فشار بر قيمت در هفته آتي می باشد.عملكرد هفتگي  ميلگرد در شمال چين ۲۰ تا ۳۰ يوان و در شرق چين ۲۰ يوان افزايش قيمت بوده است.در بورس شانگهانی نیز میلگرد آتی تحویل ماه می با افزايش ۳۸ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۲۴ یوان رسید.طی این روز هر۱ دلار برابر با ۶٫۶۱ یوان بوده است.

بازار صادرات

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش ۱٫۳۳ دلاری نسبت به دیروز به ۵۶۰٫۸۳ دلارFOB رسید.به دليل تضعيف بازار داخلي انتظار مي رود معاملات ميلگرد در ۵۵۰ دلار FOB به ثبت برسد در حالي كه هفته قبل ۵۵۵ دلار بوده است.

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی انگلیس به دنبال افزایش میزان تقاضا

کارخانجات تولید فولاد انگلیس اعلام کرده اند که در نظر دارند قیمت میلگرد و سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۶۷ دلار به ازای هر تن افزایش دهند و برخی از این کارخانجات نیز اعلام کرده اند که این روند افزایش قیمت برای محصولات نبشی و ناودانی نیز ادامه خواهد داشت. به گفته منابع خبری افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات سبب رشد قیمت در این بخش گردیده است. میزان پیش خرید این محصولات در سرتاسر انگلیس افزایش یافته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات عنوان شده است. پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۸ میزان تقاضا برای خرید این محصولات به میزان ۴-۲ درصد افزایش خواهد یافت.

هم چنین به گفته منابع خبری سایر کارخانجات تولید محصولات فولاد بلند واقع در اروپا نیز در نظر دارند قیمت محصولات خود را به میزان ۵۹ دلار به ازای هر تن تا پایان ماه ژانویه افزایش دهند و این افزایش قیمت اکثرا برای میلگرد و سیم مفتولی خواهد بود. این افزایش قیمت به دنبال افزایش در بخش قراضه آهنی، الکترود گرافیتی، آجر نسوز و فرو آلیاژها می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در شمال اروپا ثابت بوده است و به میزان ۵۴۰-۵۲۰ یورو (۶۳۸-۶۱۴ دلار) به ازای هر تن بوده است. برای قسمت قوطی پروفیل نیز کارخانجات واقع در انگلیس قیمت های خود را افزایش داده که علت این امر افزایش میزان تقاضا و ظرفیت تولید عنوان شده است. هم چنین علت دیگر این افزایش قیمت محصولات، افزایش قیمت مواد اولیه ذکر شده است. کارخانجات واقع در انگلیس به هر دو محصول زغال سنگ و قراضه آهنی برای تولید محصولات فولادی خود نیاز دارند. قیمت زغال سنگ نیز طی روزهای اخیر افزایش یافته است که به دنبال آن قیمت قراضه آهنی نیز تا اواخر ماه نوامبر روند افزایشی داشته است. با این حال قیمت این محصول طی هفته گذشته مجددا افت کرده است. برخی از کارخانجان واقع در انگلیس نیز هیچ گونه افزایش قیمتی را برای سیم مفتولی خود اعلام نکرده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری