0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گرم در اتحادیه اروپا

قیمت ورق گرم داخلی اروپا در  بازار داخلی این منطقه طی هفته جاری افزایشی بوده است که برای ورق رول گرم در هفته گذشته پایدار بوده است؛ چراکه خریداران منتظر تصمیم‌گیری نهایی در خصوص پرونده ضد دامپینگ این کالا هستند. به گفته منابع خبری کمیسیون اروپا در نظر دارد عوارض ثابت به ازای هر تن را به عنوان یک معیار دفاع تجاری جهت واردات ورق رول گرم از روسیه، برزیل، ایران و اوکراین در روز جمعه 6 اکتبر تعیین نماید.  در نتیجه، ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رول گرم داخلی در شمال اروپا به میزان 520-540 یورو (610-634 دلار) به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه (exw)) در 4 اکتبر بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم اعلام شده طی هفته قبل از آن بدون تغییر بوده است. این ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته و قیمت های قابل اجرا در بازار این کشور بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که میزان تقاضا برای این محصول کند بوده چراکه خریداران عمدتا در وضعیت صبر و رصد قرار دارند. در حال حاضر به نظر می رسد وضعیت بازار و قیمتها پایدار باشد.

قیمت ورق گرم با این حال، کارخانه های تولید ورق فولادی هم چنان پیش بینی می کنند که افزایش خواهد یافت هر چند زمان طولانی تری را برای رسیدن به این منظور متصور هستند. پیشنهاد رسمی برای قیمت ورق گرم کارخانه های آلمانی از 560 تا 580 یورو به ازا هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) از اواخر نوامبر تا دسامبر شنیده می شود. طبق اخبار منتشر شده تولید کنندگان ورق گرم در کشورهای اروپایی احتمالا از تصمیم نهایی پرونده تجارت ورق رول گرم به منظور حمایت از منافع خود و در راستای افزایش قیمت مبادلات خود استفاده خواهند کرد. این در حالی است که، هر گونه اثر مثبت بر قیمت های داخلی ورق رول گرم حاصل از اقدامات دفاع تجاری بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت دیده شود. علت این امر این است که به موازات افزایش حجم فروش ورق گرم کارخانه ها طی سه ماهه چهارم سال؛ فعالیت های خرید بطور سنتی شروع به کاهش در پایان سال خواهد کرد.

قیمت انواع ورق گرم

ارزیابی هفتگی قیمت ورق رول گرم برای جنوب اروپا به میزان 510 تا 540 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) در تاریخ 4 اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن بدون تغییر بوده است. کمترین قیمت ورق گرم ارزیابی پایانی مربوط به یک فولاد ساز ایتالیایی به نام ilva با قیمت 510 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) بوده است؛ هر چند که یک شرکت تجاری بیان کرده که این معاملات با قیمت 505 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) بوده است. به طور کلی این هفته پیشنهاد قیمت ورق گرم رسمی توسط تولیدکنندگان به میزان 520 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) بوده است. پیشنهاد فولاد ساز ایتالیایی Arvedi برای قیمت ورق رول گرم در محدوده 520 الی 525 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) بوده، اما حاضر به ارائه تخفیف برای انجام معاملات خود نیز می باشد. ارزیابی انتهایی سقف بالای قیمت ورق رول گرم این هفته هم در مناطق جنوب اروپا در محدوده قیمتی 530 الی 540 یورو به ازای هر تن (بصورت تحویل درب کارخانه) متعلق به اسپانیا بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0