0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پذیرش افزایش بیشتر قیمت ورق گالوانیزه هند در اروپا

کارخانه های آسیا همچنان به افزایش قیمت ورق گالوانیزه ، همگام با روند صعودی در بازار فولاد جهان ادامه می دهند. در این هفته رشد قیمت ها عمدتاً توسط مشتریان اروپایی پذیرفته شد، در حالی که تقاضا برای ورق گالوانیزه هند در سایر نقاط کم بود.

قیمت ورق گالوانیزه هند برای محموله ، بسته به مقصد، 15 تا 25 دلار در هر تن  افزایش داشت و در طول هفته با قیمت 750 تا 760 دلار در هر تن فوب عرضه شد. منابع بازار فکر می کنند که قیمت ورق گالوانیزه ممکن است تا هفته آینده و به دنبال روند صعودی پیش بینی شده در بازار جهانی، 20 تا 25 دلار دیگر افزایش داشته باشد.

هند در هفته جاری ورق گالوانیزه را به قیمت  750 تا 760 دلار در هر تن فوب ارائه داد که  10 دلار افزایش هفتگی داشته است. تولید کنندگان بزرگ ورق گالوانیزه در هند یعنی شرکت های فولاد بوشان و اسار ، توانستند حجم زیادی ورق گالوانیزه را به قیمت 760 دلار در هر تن فوب به فروش برسانند. علاوه بر این،قرارداد یک محموله کوچک ورق به قیمتی در حدود 750 تا 760 دلار در هر تن فوب بسته شد، زیرا برخی از مشتریان آماده پذیرش چنین قیمتی برای پر کردن انبارهای خود، بودند.

قیمت ورق گالوانیزه به ویتنام در حدود  750 تا 760 دلار در هر تن ارائه گردید، که به طور متوسط ​​تا 20 دلار در هر تن در طول هفته افزایش قیمت داشته است. مشتریان عمدتاً اصرار داشتند که قیمت گالوانیزه را در حدود 750 تا 760 دلار در هر تن ارائه شود، در حالی که گفته می شود معاملات ورق گالوانیزه چین در این هفته در حدود قیمت 750 تا 760 دلار در هر تن در ویتنام انجام شده است. با این وجود، برخی از رزروهای ورق گالوانیزه مالزی در اوایل این هفته با قیمت 760 دلار در هر تن فوب انجام شده اند.

شاخص های قیمت ورق گالوانیزه هند در خاورمیانه در حدود 760 دلار در هر تن فوب  شنیده می شود، اما خریداران به دلیل تعطیلات در منطقه همراه با دلایل دیگر،در بازار فعال نبودند.

قیمت ورق گالوانیزه داخلی از 500 الی 1000 روپیه در تن ( حدود 8 تا 16 دلار در هر تن ) طی یک دوره دو هفته افزایش داشت و به  34000 تا 35000 روپیه در هر تن کارهای سابق ( حدود 750 تا 760 دلار درهر تن) رسید. یک منبع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” کارخانه های آسیا در زمینه صادرات، بر روی افزایش قیمت ورق های چینی در سطح جهان متمرکز شده اند، از این رو، فروشندگان نیز قیمت های داخلی را افزایش می دهند.”

قیمت ورق گالوانیزه اصفهان

صادرکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع به دنبال افزایش قیمت ورق گالوانیزه

صادرکنندگان ورق گالوانیزه کشورهای مستقل مشترک المنافع نمی خواهند شانس افزایش قیمت ها را با روند صعودی جهانی از دست بدهند. بعضی از منابع معتقدند که خریداران به محض پذیرش افزایش قیمت ورق گالوانیزه طی مدتی احتیاط می کنند، اما با افزایش شدت روندی صعودی ممکن است موجب تقاضای بهتر بازار شوند. علاوه بر این، تولید کنندگان از بازار داخلی حمایت می کنند، که این مورد همچنین باعث بهبود می شود.

برچسب قیمت ورق گالوانیزه برای کشورهای مستقل مشترک المنافع به مدت دو هفته 20 دلار به ازای هر دلار افزایش داشت. به طور خاص، ورق گالوانیزه این هفته به 760 دلار در هر تن فوب دریای سیاه افزایش قیمت داشت. با این حال، قیمت قرارداد بیشتر از 760 دلار در هر تن فوب دریای سیاه نیست. خریداران لبنانی در اوایل این هفته ، سطح معینی از ورق گالوانیزه  اوکراین را خریداری کردند. با این حال، با توجه به کمبود جایگزین ارزان قیمت ، هم فروشندگان چین و هم ترکیه قیمت های بالاتر را تعیین می کنند،که مشتریان در خاورمیانه و آفریقا ممکن است با افزایش قیمت تعیین شده، قیمت ورق گالوانیزه را افزایش دهند. علاوه بر این، تنها چند فروشنده از کشورهای مستقل مشترک المنافع در بازار حضور دارند. یکی از تجار به متال اکسپرت گفت: “در حال حاضر رشد تقاضای فصلی برای ساخت و ساز فولاد در روسیه وجود دارد. من شک دارم که در کوتاه مدت ،صادرات قابل توجهی از روسیه وجود داشته باشد. “

قیمت ورق گالوانیزه از کشورهای مستقل مشترک المنافع در حدود 740 تا 760 دلار در هر تن فوب دریای سیاه ارائه شده ؛  در حالیکه قیمت ورق گالوانیزه 750 تا 760 دلار در هر تن  فوب دریای سیاه  نقل شده است. انتظار می رود فعالیت های تجاری در آفریقا و اروپا بیشتر باشد. علاقه خرید به اروپا ممکن است با کاهش ارزش دلار در برابر یورو کمک شود. همچنین لازم به ذکر است که پیش بینی می شود پیشنهادات برای قیمت ورق گالوانیزه شرکت DMKD در اروپای شرقی به زودی از زمان تولید مجدد آن، ارائه شود؛در حالیکه این کارخانه یک دوره توقف طولانی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0