0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار آهن آلات چین تحت تاثیر اصلاح قیمت فولادسازان بزرگ

در روز چهارشنبه بازار آهن آلات و مواد اولیه چین عمدتا با کاهش همراه شد. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای با ۲۴ یوان کاهش به ۳۳۹۵ رسید و در بازار نقدی نیز میلگرد شانگهای ۳۷۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز قبل ثابت ماند. گروه شاگانگ در روز چهارشنبه لیست جدید قیمت های خود را اعلام نمود که حاکی از کاهش در قیمت روز میلگرد این شرکت برای فروش در میانه آوریل می باشد.

انتشار این خبر، انتظارات خریداران در بازار فیوچرز را تعدیل نمود. با این حال، بهای بیلت امروز نیز ۱۰ یوان افزایش داشت و به ۳۴۷۰ یوان صعود کرد.

بهای سنگ آهن نیز در بازار فیوچرز دالیان با ۳ یوان کاهش نسبت به دیروز به ۴۴۷ یوان رسید. اما در بازار نقدی، با توجه به حجم درخواست ها، قیمت سنگ آهن کمی رشد نمود و فروشندگان از دادن تخفیف به خریداران امتناع نمودند.

روند رو به رشد بازار آهن آلات چین

روند رو به رشد قيمت ورق سیاه در بازار آهن آلات داخلي چين در دو روز گذشته آرام گرفت. در شرق چين قيمت ها اندكي افزايش يافت و در شمال كاهشي بود.

به گزارش متال بولتن ۱۱ آوریل ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۲۰ تا ۳۹۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۸۰ تا ۳۹۰۰ يوان رسيد.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با ۵۲ يوان كاهش نسبت به روز قبل به ۳۴۷۹ یوان رسید. امروز هر۱  دلار برابر با ۶٫۲۹ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۲٫۲۴ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۰٫۵۲ دلار FOB رسید. قيمت هاي پيشنهادي در محدوده ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار است در حالي كه روز قبل ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB بود.

رشد قیمت بیلت و افزایش تقاضا در شرق چین قیمت ها را افزایشی کرد

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۱۱ اوریل قیمت روز میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۶۶۰ تا ۳۷۱۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با کاهش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۷۰۰ تا ۳۷۳۰ یوان معامله شد.

قیمت آهن آلات

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۴۷۰ يوان معامله شد. و در بورس شانگهای میلگرد تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۴ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۳۹۵ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

نوسانات قیمت بیلت بازار صادراتی

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد امروز با کاهش ۳٫۴۷ دلار نسبت به روز قبل به ۵۴۰٫۰۳ دلارFOB   رسید. برخی از فولادسازها ۵۳۵ دلار FOB پیشنهاد می دادند در حالی که برخی دیگر ۵۴۵ تا ۵۶۵ دلار تعیین کردند .ومعاملاتی در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۷ دلار انجام شده است.

با این که تولیدکنندگان آهن آلات قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند به دلیل عدم افزایش قیمتهای داخلی، انتظار می رود قیمت های صادراتی حدود ۵۳۵ دلار FOB باشد.

افزایش تقاضای میلگرد بازار داخلی امارات

خیلی واضح می باشد که تولیدکنندگان میلگرد امارات قیمت خود را در هفته آخر ماه مارس افزایش داده اند ولی ثبت سفارشات بسیار کمی تا به حال صورت گرفته است. در نتیجه تولیدکنندگان مجبور شده اند براساس لیست قیمت خود برای فروش بهتر تخفیف بدهند. تقاضای میلگرد بازار داخلی امارات از اوایل هفته گذشته شروع به بهبود یافت و کارخانه ها تخفیف های خود را حذف کردند.

با توجه به افزایش تقاضا قیمت روز میلگرد در بازار داخلی امارات در طی هفته گذشته تنی ۱۰ دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی ۶۴۰ تا ۶۵۴ دلار بدون احتساب ۵ درضد مالیات بر ارزش افزوده به مشتریان تحویل داده می شود. ۶۴۰ دلار قیمت میلگرد عمان می باشد و ۶۵۴ دلار قیمت اعلام شده شرکت صنایع فولادی امارات می باشد.

افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی آهن آلات چین

در تاریخ ۱۰ آوریل قیمت بیلت بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته کمی افزایش داشته قیمت اسلب در تانگ شان نسبت به هفته گذشته ثابت بوده در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در شروع هفته گذشته بیلت و اسلب بازار داخلی چین بعد از کاهش چشم گیر دوره گذشته افزایش یافت.

در هر حال به دلیل تعطیلی ۵ تا ۶ آپریل قیمت اسلب و بیلت کاهش پیدا کرد. در دو روز آخر تجاری بعد از تعطیلات از آن جایی که تقاضا بهبود یافت قیمت ها به حالت قبل بازکشت. در حال حاضر تولیدکنندگان آهن آلات بیلت و اسلب تمایل دارند میزان تولید خود را افزایش دهند که این امر تاثیر منفی بر قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی در دوره پیش رو خواهد گذاشت.

در همین حال اصطکاک های تجارت جهانی تاثیر منفی بر بازار بیلت و اسلب گذاشته است. انتظار می رود قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی آهن آلات چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری