0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

جنگ تجاری و سقوط قیمت ورق سیاه چین

به گزارش متال بولتن ۲۳ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۷۶۰ تا ۳۸۰۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با كاهش ۱۶۰ يوان  نسبت به روز گذشته به ۳۷۱۰ تا ۳۷۴۰ يوان رسيد .

ورق سیاه در بورس شانگهاي از شب گذشته پس از اعمال تعرفه  بر واردات محصولات چيني تا ۶۰ ميليارد دلار شروع شد و به دنبال ان امروز با اعلام برنامه اقدام متقابل چين به حداقل مقدار مجاز كاهشي افت كرد.

به دنبال بورس قيمت ورق سیاه بازار نقدي چين نيز سقوط كرد. در طول هفته جاري ورق سیاه در شانگهاي ۲۱۰ و در تيانجين ۲۴۰ يوان كاهش داشت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۲۱۱ یوان كاهش نسبت به روز قبل به ۳۵۳۶ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

 نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۸٫۹۶ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۵٫۸۶ دلار FOB رسید. تضعيف بازار داخلي چين باعث شد خريداران خارجي قيمتهاي پيشنهادي خود را كاهش دهند.

در حالي كه ابتداي هفته جاري قیمت ورق سیاه از سوي فولادسازها ۶۰۵ دلار FOB پيشنهاد مي شد؛ انتظار مي رود هفته اينده بيشتر فولادسازها كلاف گرم را ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB تعيين قيمت كنند.

در بعد از ظهر امروز تجار فولاد حتي حاضر به ثبت سفارش در محدوده ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار FOBبودند.

قیمت ورق سیاه

قيمت معاملات اسلب CIS به ۵۸۵ دلار FOB رسيد

از ابتداي ماه مارس سهميه محدود اسلب و رشد قيمت محصولات تخت فولادي باعث شد قیمت اسلب صادراتي CIS در روند افزايشي قرار گيرد. با اين حال در حال حاضر برخي عوامل منفي نيز بر بازار اسلب حاكم شده است.

به گزارش متال اكسپرت قيمتهاي پيشنهادي فروش اسلب CIS به ۵۸۵ دلار FOB رسيده است و در اخرين معاملات شركت Metinvest محموله هايي از اسلب را به تركيه و ايتاليا به ترتيب به قيمت ۶۰۵ و ۶۰۰ دلار CFR به فروش رسانده است.

همچنين شركت Severstal اسلب تحويل ماه مي را ۵۸۰ دلار FOB تعيين كرد و اخيرا معاملاتي به قيمت واحد ۶۰۰ دلار بر تن  CFR انجام داده است.

در عين حال بازار خاور دور در دوره مذكور با سرعت كمتري حركت كرد و  اخرين سطوح قيمت اسلب CIS در شرق اسيا ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار CFR بود كه  ۱۵ تا ۲۰ دلار نسبت به فروشهاي اواسط فوريه افزايش داشته است.

اخيراً هيچ فروش اسلبي از CIS به شرق اسيا گزارش نشده است و خريداران به فروشنده ها براي دريافت تخفيف فشار مي اورند. به گفته منابع بازار برخي خريداران تمايل به ثبت سفارش اسلب ايران به قيمت ۵۷۰ دلار CFR نشان دادند.

در حال حاضر جو كاهشي بر بازار اسلب حاكم است كه به دليل افت قيمت محصولات تخت در چين است.به نقل از منابع بازار قيمتها به سقف خود رسيده است و ممكن است در حوزه درياي سياه و در اسيا با كاهش مواجه شوند.

کاهش قیمت کلاف سرد بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت کلاف سرد بازار داخلی چین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در طی هفته گذشته کاهش چشم گیر قیمت آتی فلزات در چین باعث کاهش قیمت کلاف سرد بازار داخلی چین شد. در همین حال تقاضا هنوز به حالت عادی بازنگشته است. تامین کنندگان کلاف سرد قیمت خود را پایین اعلام کرده اند و تجار به دلیل این که قیمت از نظر آن ها پایین می باشد تمایلی به فروش ندارند. در همین حال انتظار می رود تقاضا در دوره پیش رو بهبود یابد. انتظار می رود قیمت ورق سرد در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری