0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

با رشد قيمتهاي آتی در چين قیمت ورق سیاه با جهش همراه شد

امروز ۲۶ فوريه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با ۷۰ تا ۸۰ يوان افزايش  نسبت به روز قبل  ۴۱۶۰ تا ۴۱۹۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با ۱۲۰ تا ۱۳۰ يوان افزايش نسبت به روز قبل ۴۱۰۰ تا ۴۱۳۰ يوان رسيد .

خريداران كه به طور كامل به بازار بازگشته اند باعث شد خريد و فروش، افزايش يابد و عامل رشد بيشتر قيمت ها شد. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۰۸ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۴۰۸۰ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۱ یوان می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش  ۴٫۷۲ دلار نسبت به قبل به ۵۹۸٫۶۶ دلار FOB رسید. پيشنهاد فروش ورق سیاه شركت Jiangsu  در بازارهاي جهاني  با ۵ دلار افزايش نسبت به قبل  به  ۶۱۵ دلار FOB رسيد. منابع داخلي معتقدند محدوده ۵۹۵ تا ۶۰۰ دلار قيمت منطقي براي طرفين است.

ارزيابي بازار ورق رنگی روسيه

پس از افزايش قيمت ورق رنگی در ماه فوريه تامين كننده در اين كشور در تلاش براي افزايش قيمت ورق رنگی در ماه مارس هستند. با اين حال افزايش عرضه به بازار و ضعيف بودن تقاضاي مصرف كننده ها ممكن است مانع چنين اقدامي گردد.

در ماه فوريه قيمت ورق رنگی پيشنهادي ۵ تا ۷ درصد بسته به ضخامت و تامين كننده افزايش يافت و فولادسازها به دنبال افزايش ۱ تا ۲ درصدي در ماه مارس هستند. تعميرات برنامه ريزي شده خطوط توليد گالوانيزه و كاهش عرضه ان به بازار از عوامل رشد قيمت ورق رنگي در روسيه است.

قیمت ورق سیاه

اختلاف قيمت ورق رنگي وارداتی با قيمت داخلي آن در روسيه همچنان زياد است. بر اساس براورد متال اكسپرت ورق رنگي ۰٫۴ ميلي متر  وارداتي از چين ۱۲۱۴ تا ۱۲۱۷ دلار CPT مسكو به احتساب ۱۸ درصد ماليات پيشنهاد مي شود كه ۱ تا ۱٫۵ درصد بالاتر از قيمت ورق رنگی داخلي در روسيه است.

در شرايطي كه احتمال كاهش قيمت ورق رنگي وارداتي از چين وجود دارد و تقاضا نيز چندان قوي نيست، احتمال افزايش قيمت ورق رنگي داخلي روسيه در ماه مارس  زياد نيست. از سوي ديگر كارخانه هاي داخلي نيز دوباره شروع به توليد خواهند كرد و به اين ترتيب احتمالا قيمت هاي ماه فوريه دوباره در ماه مارس تكرار خواهد شد.

افزایش قیمت میلگرد صادراتی برزیل

بعد از یک دوره ثبات قیمت میلگرد صادراتی برزیل تنی ۵۹۰ دلار FOB از نوامبر ۲۰۱۷ تا به حال تولیدکنندگان میلگرد قیمت خود را اعلام کرده اند و قیمت صادراتی میلگرد به تنی ۶۲۰ دلار FOB به فروش می رسد.

تمرکز بر بازار داخلی باقی می ماند و قیمت فروش توزیع کنندگان در حال حاضر تنی ۱۲۵۲ دلار تحویل درب کارخانه تخمین زده شده است. در ماه ژانویه سال جاری قیمت میلگرد صادراتی شرکت آرسلورمیتال تنی ۵۳۴ دلار FOB شرکت فولاد گردائو تنی ۵۰۸ دلار FOB به ثبت رسیده است.

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی امارات متحده عربی

تقاضا در بازار میلگرد امارات متحده عربی همچنان بالا می باشد در حالی که قیمت میلگرد بازار داخلی تنی ۶۴۰ تا ۶۵۹ دلار با احتساب ۵ درصد مالیات ارزش بر افزوده ثابت بوده است. در همین حال شرکت فولاد امارات قیمت میلگرد خود را تنی ۶۳۸ دلار تحویل درب کارخانه با احتساب ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرده که نسبت به چهار روز گذشته ثابت بوده است. انتظار می رود ثبات قیمت شرکت فولاد امارات به روند بدون تغییر کمک کند.

افزایش قیمت میلگرد و مفتول بازار داخلی چین

قیمت میلگرد و مفتول بازار دالی چین نسبت به هفته گذشته افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری در کل پایین بوده است. قیمت روز میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی ۶۳۸ دلار بوده که نسبت به هفته گذشته تنی ۱۶ دلار افزایش یافته است. در طی هفته جاری هنوز فعالیت های تجار کاملا از سر گرفته نشده است.

در هر حال تجار نگاه مثبتی به بازار دارند و انتظار می رود تقاضا افزایش یابد به خصوص این که هوا در حال گرم تر شدن می باشد. تجار بازار در حال افزایش موجودی انبارهای خود می باشند. انتظار می رود قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین در هفته پیش رو افزایش داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری