0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

با رشد قيمتهاي آتی در چين قیمت ورق سیاه با جهش همراه شد

امروز 26 فوريه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با 70 تا 80 يوان افزايش  نسبت به روز قبل  4160 تا 4190 يوان و در شمال چين( تيانجین) با 120 تا 130 يوان افزايش نسبت به روز قبل 4100 تا 4130 يوان رسيد .

خريداران كه به طور كامل به بازار بازگشته اند باعث شد خريد و فروش، افزايش يابد و عامل رشد بيشتر قيمت ها شد. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 108 یوان افزايش نسبت به روز قبل به 4080 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.31 یوان می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش  4.72 دلار نسبت به قبل به 598.66 دلار FOB رسید. پيشنهاد فروش ورق سیاه شركت Jiangsu  در بازارهاي جهاني  با 5 دلار افزايش نسبت به قبل  به  615 دلار FOB رسيد. منابع داخلي معتقدند محدوده 595 تا 600 دلار قيمت منطقي براي طرفين است.

ارزيابي بازار ورق رنگی روسيه

پس از افزايش قيمت ورق رنگی در ماه فوريه تامين كننده در اين كشور در تلاش براي افزايش قيمت ورق رنگی در ماه مارس هستند. با اين حال افزايش عرضه به بازار و ضعيف بودن تقاضاي مصرف كننده ها ممكن است مانع چنين اقدامي گردد.

در ماه فوريه قيمت ورق رنگی پيشنهادي 5 تا 7 درصد بسته به ضخامت و تامين كننده افزايش يافت و فولادسازها به دنبال افزايش 1 تا 2 درصدي در ماه مارس هستند. تعميرات برنامه ريزي شده خطوط توليد گالوانيزه و كاهش عرضه ان به بازار از عوامل رشد قيمت ورق رنگي در روسيه است.

قیمت ورق سیاه

اختلاف قيمت ورق رنگي وارداتی با قيمت داخلي آن در روسيه همچنان زياد است. بر اساس براورد متال اكسپرت ورق رنگي 0.4 ميلي متر  وارداتي از چين 1214 تا 1217 دلار CPT مسكو به احتساب 18 درصد ماليات پيشنهاد مي شود كه 1 تا 1.5 درصد بالاتر از قيمت ورق رنگی داخلي در روسيه است.

در شرايطي كه احتمال كاهش قيمت ورق رنگي وارداتي از چين وجود دارد و تقاضا نيز چندان قوي نيست، احتمال افزايش قيمت ورق رنگي داخلي روسيه در ماه مارس  زياد نيست. از سوي ديگر كارخانه هاي داخلي نيز دوباره شروع به توليد خواهند كرد و به اين ترتيب احتمالا قيمت هاي ماه فوريه دوباره در ماه مارس تكرار خواهد شد.

افزایش قیمت میلگرد صادراتی برزیل

بعد از یک دوره ثبات قیمت میلگرد صادراتی برزیل تنی 590 دلار FOB از نوامبر 2017 تا به حال تولیدکنندگان میلگرد قیمت خود را اعلام کرده اند و قیمت صادراتی میلگرد به تنی 620 دلار FOB به فروش می رسد.

تمرکز بر بازار داخلی باقی می ماند و قیمت فروش توزیع کنندگان در حال حاضر تنی 1252 دلار تحویل درب کارخانه تخمین زده شده است. در ماه ژانویه سال جاری قیمت میلگرد صادراتی شرکت آرسلورمیتال تنی 534 دلار FOB شرکت فولاد گردائو تنی 508 دلار FOB به ثبت رسیده است.

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی امارات متحده عربی

تقاضا در بازار میلگرد امارات متحده عربی همچنان بالا می باشد در حالی که قیمت میلگرد بازار داخلی تنی 640 تا 659 دلار با احتساب 5 درصد مالیات ارزش بر افزوده ثابت بوده است. در همین حال شرکت فولاد امارات قیمت میلگرد خود را تنی 638 دلار تحویل درب کارخانه با احتساب 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرده که نسبت به چهار روز گذشته ثابت بوده است. انتظار می رود ثبات قیمت شرکت فولاد امارات به روند بدون تغییر کمک کند.

افزایش قیمت میلگرد و مفتول بازار داخلی چین

قیمت میلگرد و مفتول بازار دالی چین نسبت به هفته گذشته افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری در کل پایین بوده است. قیمت روز میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی 638 دلار بوده که نسبت به هفته گذشته تنی 16 دلار افزایش یافته است. در طی هفته جاری هنوز فعالیت های تجار کاملا از سر گرفته نشده است.

در هر حال تجار نگاه مثبتی به بازار دارند و انتظار می رود تقاضا افزایش یابد به خصوص این که هوا در حال گرم تر شدن می باشد. تجار بازار در حال افزایش موجودی انبارهای خود می باشند. انتظار می رود قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین در هفته پیش رو افزایش داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0