0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات بازار خرید تیرآهن کشورهای شمال اروپا طی هفته

خرید تیرآهن در بازار کشورهای شمال اروپا طی هفته گذشته به طور چشمگیری ثابت بوده است. به گفته منابع خبری علت این امر ثبات میزان تقاضا برای خرید تیرآهن توسط مصرف کنندگان نهایی این محصول و کاهش میزان موجودی این محصول در بازار بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید تیرآهن در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۸۰-۵۴۵ یورو (۶۷۵-۶۳۴ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده است.

به گفته منابع خبری این ارزیابی ها براساس معاملات و پیشنهادات صورت گرفته در کشور آلمان و هلند در بازار آرام این روزهای خرید تیرآهن این کشورها بوده است. علت آرامش در این بازار تعطیلات در این کشورها گزارش شده است. پیشنهادات برای قیمت خرید تیرآهن برای تناژهای کوچک و تحویل سریع به میزان ۵۹۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده است. پیش بینی می شود که این قیمت ها در بازار خرید تیرآهن طی روزهای آتی نیز ثابت بماند چراکه با رسیدن به تعطیلات پایان سال بازار نیز آرامش یافته و میزان تقاضا کاهش می یابد.

هم چنین هزینه مواد اولیه برای تولید این محصول نیز طی روزهای اخیر ثابت بوده است و این عامل نیز سبب کاهش بیشتر قیمت ها گشته است. به گفته یکی از تاجران به نظر نمی رسد که تقاضا برای این محصول تا پایان ماه نوامبر پایین بماند چراکه میزان ساخت و ساز در این کشورها امکان افزایش خواهد داشت. هم چنین افزایش میزان هزینه های الکترود گرافیتی، آجر نسوز و فروآلیاژها نیز از طرف دیگر از کاهش قیمت خرید تیرآهن طی روزهای آتی جلوگیری خواهد کرد.

خرید تیرآهن اصفهان

افت قیمت خرید تیرآهن کشور روسیه به دنبال تضعیف بازارهای ثانویه

تاجران فولاد در کشور روسیه در حال حاضر تحت فشار کاهش قیمت این محصول قرار گرفته اند که علت این امر ضعف در بازارهای ثانویه این کشور می باشد. به طور کلی در این برهه از زمان میزان فعالیت ساخت و ساز در کشور روسیه کاهش یافته است که علت این امر تغییر آب و هوا و سردی هوا با فرا رسیدن فصل زمستان می باشد. در نتیجه این امر میزان تقاضا در بازار مقاطع این کشور از جمله بازار خرید تیرآهن کاهش یافته است و این امر بر قیمت این محصولات نیز تاثیر عمده ای داشته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید تیرآهن در بازار داخلی این کشور به میزان ۳۲۰۰۰-۳۰۱۰۰ روبل (۵۴۹-۵۱۷ دلار) به ازای هر تن می باشد که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. این قیمت نسبت به قیمت ۳۵۰۰-۲۴۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری از ماه سپتامبر تاکنون، قیمت خرید تیرآهن در کشور روسیه به میزان ۵۴۵۰ روبل به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت های پیشنهادی تیرآهن کارخانجات

قیمت های پیشنهادی بالا از سوی کارخانجات به علت تقاضای پایین مورد قبول واقع نشده است بنابراین پیش بینی می شود که کارخانجات قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را به میزان بیشتری کاهش دهند چراکه به پیش خرید تیرآهن برای ماه نوامبر نیاز داشته و ناچار به کاهش قیمت های خود می باشند. هرچند در حال حاضر قیمت خرید تیرآهن در بازار داخلی با قیمت های صادراتی بسیار متفاوت می باشد و قیمت های داخلی کم تر می باشد.

نگرانی که در حال حاضر در بازار خرید تیرآهن وجود دارد این است که قیمت های صادراتی بیشتر بوده و کارخانجات تمایل دارند محصولات خود را به جای بازار داخلی به بازارهای صادراتی به فروش برسانند. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید تیرآهن صادراتی پیشنهادی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که ارزیابی ها از شاخص قیمت شمش صادراتی این کشورهای به میزان ۴۸۲ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است. هم چنین قیمت های پیشنهادی کارخانجات به تاجران به میزان ۳۲۰۰۰-۳۰۱۰۰ روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) می باشد که بسته به کارخانجات مختلف متفاوت می باشد.

افزایش قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشور چین

خرید تیرآهن در بازار داخلی کشور چین طی روزهای اخیر به دنبال افزایش پیش فروش این محصول افزایش یافته است. قیمت خرید تیرآهن در بازار داخلی شرق چین به میزان ۳۹۳۰-۳۸۵۰ یوان (۵۹۰-۵۸۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است در حالی که قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۳۷۶۰-۳۷۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین افزایش میزان تقاضا و پیش فروش در بازار این کشور بوده است. هم چنین طی هفته گذشته قیمت شمش در بازار این کشور و هم چنین بازار جهانی افت شدیدی داشته است و این افت قیمت حدودا به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده است. این افزایش قیمت نه تنها برای تیرآهن بلکه برای میلگرد نیز گزارش شده است.

هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت خرید تیرآهن به میزان ۹۲/۵۳۲ به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که هیچ پیشنهاد قیمت بالایی برای صادرات این محصول شنیده نشده است. این در حالی است که فعالان بازار معتقدند که قیمت خرید تیرآهن در بازار صادراتی این کشور به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است و برخی از کارخانجات نیز قیمت های پیشنهادی خود را کاهش داده و خریداران نیز قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات کاهش داده اند. هم چنین کارخانجات نیز قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را در این بازار به میزان ۵۴۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن رسانده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری