0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات خرید تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا و افزایش قیمت تیرآهن وارداتی این کشور

خرید تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا اخیرا به میزان 80 دلار به ازای هر تن نوسان داشته است که علت این امر کاهش میزان تولید تیرآهن توسط کارخانجات این کشور و کاهش قیمت تیرآهن در بازار وارداتی آن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن کشور آمریکا به میزان 75/31 دلار به ازای هر cwt بوده است که نسبت به قیمت 75/35 دلار به ازای هر cwt اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این در حالی است که خرید تیرآهن در این کشور از ماه ژانویه تاکنون تغییر چندانی نداشته است چراکه قیمت تیرآهن وارداتی به این کشور از میزان 610-590 دلار به ازای هر تن به میزان 660-640 دلار به ازای هر تن طی این مدت افزایش داشته است.

به گفته منابع خبری خرید تیرآهن از تاریخ 18 ماه سپتامبر به میزان 80 دلار به ازای هر تن کاهش قیمت داشته است و اعلام شده که کارخانجات برای جبران کاهش قیمت تیرآهن تمامی تخفیف ها را متوقف خواهند کرد. تخفیف های در نظر گرفته شده برای فروش تیرآهن توسط کارخانجات حدودا به میزان 80-60 دلار به ازای هر تن بوده است که با کاهش قیمت تیرآهن این تخفیف ها نیز متوقف خواهد شد. هرچند شیب تند کاهش قیمت تیرآهن طی روزهای اخیر برروی میزان عرضه این کالا تاثیرگذار بوده است. هم چنین در حال حاضر هیچ معامله وارداتی برای تیرآهن طی روزهای اخیر شنیده نشده است و بازار وارداتی رقابتی نمی باشد.

یک پیشنهاد خرید تیرآهن وارداتی به میزان 640 دلار به ازای هر تن شنیده شده است ولی خریداران نسبت به این پیشنهاد تمایلی نشان نداده اند. در حال حاضر تنها تعداد کمی پیشنهاد برای قیمت تیرآهن به کشور آمریکا داده شده است. با این حال همان تعداد اندک پیشنهاد قیمت برای تیرآهن قابل اجرا نبوده است. به گفته منابع خبری علت کاهش قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا رقابت شدید مابین سه تولیدکننده عمده این محصول در کشور بوده است. این کاهش قیمت تیرآهن اخیر در بازار داخلی سبب تعجب فعالان بازار گردیده چراکه آخرین کاهش قیمت تیرآهن در این بازار در ماه مارس و به میزان 35 دلار به ازای هر تن بوده است. در ماه سپتامبر سال 2016، کارخانه های تولید فولاد قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 60 دلار به ازای هر تن بدون حذف تخفیف ها کاهش داده بودند. هم چنین در آن زمان کارخانجات نیز با یکدیگر رقابت چندانی نداشته اند.

قیمت خرید تیر آهن روز

آخرین قیمت تیرآهن در خارج از کشورهای اروپایی به میزان 33-32 دلار به ازای هر cwt، (660-640 دلار به ازای هر تن) بوده است. این در حالی است که کارخانجاتی که مستقیما به آمریکا تیرآهن صادر می کنند بایستی قیمت تیرآهن پیشنهادی خود را کمی کم تر اعلام کنند تا مورد قبول خریداران واقع گردد. افزایش قیمت قراضه آهنی در اروپا نسبت به سه ماه گذشته، بعلاوه افزایش قیمت الکترود گرافیتی و یورو، سبب افزایش قیمت تیرآهن در اروپا گشته است. با این حال برخی معتقدند که کاهش قیمت تیرآهن توسط کارخانه های واقع در آمریکا تنها برای خودنمایی می باشد. در واقع به نظر می رسد این حرکت تلاشی در جهت مجبور ساختن دونالد ترامپ برای زودتر مشخص کردن رای خود برای قانون 232 تجارت آمریکا بوده است و در واقع نوعی ظاهرسازی می باشد. برخی معتقدند که تولیدکنندگان تیرآهن می خواهند نشان دهند که با کمبود وجه مواجه شده اند و ناچار به کاهش قیمت تیرآهن برای توقف رقابت ها می باشند. با این حال برخی از فعالان بازار مخالف ادعای کارخانجات تولید تیرآهن مبنی بر زیان واردات تیرآهن به این کشور می باشند. آن ها با اشاره به این نکته که میزان واردات تیرآهن به کشور آمریکا نسبت به سال های قبل ثابت باقی مانده است بیان کرده اند که ادعای تولیدکنندگان تیرآهن نامربوط می باشد چراکه میزان واردات تغییری نکرده و به همان نسبت میزان رقابت نیز ثابت می باشد و لازم نیست کارخانجات تولید تیرآهن آمریکا برای رقابت با بازار وارداتی قیمت تیرآهن تولیدی خود را کاهش دهند.

قیمت تیرآهن وارداتی طی دوماهه گذشته افزایش یافته است. میزان واردات تیرآهن به آمریکا طی 7 ماهه نخست سال 2017، به میزان 502222 تن بوده که نسبت به 492949 تن تیرآهن وارداتی در مدت مشابه سال 2016 تنها اندکی افزایش یافته است. عمده ترین کشورهای صادرکننده تیرآهن به آمریکا طی سال های 2016 و 2017، کشورهای کره جنوبی، مکزیک و اسپانیا بوده اند. براساس آمار منتشر شده از موسسه آمار آمریکا در تاریخ 26 ماه سپتامبر، میزان واردات تیرآهن به آمریکا در ماه ژوئیه افزایش یافته و به میزان 30344 تن رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0