0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار داخلی خرید میلگرد در کشور چین به دنبال کاهش پیش فروش این محصول

خرید میلگرد در بازار شرق کشور چین در تاریخ ۲۳ ماه اکتبر به میزان ۳۹۴۰-۳۸۹۰ یوان (۵۹۵-۵۸۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت خرید میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵۰-۴۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت خرید میلگرد در بازار شمال چین به میزان ۳۷۴۰-۳۷۱۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را طی هفته جاری در شرق چین افزایش داده اند که علت این امر نوسانات قیمت شمش در این منطقه عنوان شده است و به دنبال این نوسانات تعادل معاملات صورت گرفته در بخش خرید شمش و به دنبال آن خرید میلگرد به اوج خود رسیده است.

این در حالی است که در شمال چین، رکود در بخش ساخت و ساز در این منطقه طی روزهای اخیر سبب کاهش میزان تقاضا در این بخش گردیده و این امر سبب شده تا تولیدکنندگان نتوانند قیمت میلگرد تولیدی خود را افزایش داده و میزان قیمت خرید میلگرد ثابت باقی مانده است.

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۲۳ ماه اکتبر نوسانات بسیاری داشته است که علت این امر نوسانات قیمت شمش فولادی بیان شده است.

نوسانات خرید میلگرد در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی ها از قیمت خرید میلگرد در کشور چین به میزان ۹۶/۵۲۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۷۷/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. حدودا به میزان ۳۰۰۰۰-۲۰۰۰۰ تن معامله خرید میلگرد طی هفته گذشته منعقد گردیده است که قیمت میلگرد در این معاملات به میزان ۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

کاهش میزان پیش خرید میلگرد توسط فعالان بازار سبب حمایت از بازار صادراتی گردیده است. آن ها در نظر گرفته اند که قیمت خرید میلگرد به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن در حال حاضر در کشور چین کارآمد می باشد که نسبت به قیمت میلگرد به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین مناقصات صورت گرفته برای قیمت میلگرد پیشنهاد شده توسط خریداران به میزان ۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. یکی از کارخانجات تولید فولاد قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن فوب چین پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

سایر کارخانجات تولید فولاد نیز هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را اعلام کرده ولی فعالان بازار انتظار دارند که آن ها قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان کم تری تعیین کنند.

اخبار بازار خرید میلگرد کشور چین

به غیر از محصولات فولادی، تولید سیمان نیز در کشور چین اندکی افت کرده است. با کاهش میزان موجودی کارخانجات واقع در این کشور، بخش ساخت و ساز این کشور نیز افت کرده و میزان تقاضا در این بخش کاهش یافته است.

به دنبال این امر، میزان تقاضا برای خرید میلگرد نیز طی ماه های اخیر کاهش یافته است. بنابراین می توان گفت یکی از دلایل کاهش میزان قیمت میلگرد، کاهش میزان تقاضا در این بخش به دنبال کاهش میزان ساخت و ساز در این کشور بوده است.

تاثیر قیمت شمش بر نوسانات خرید میلگرد بازار چین

طی چند روز گذشته، قیمت شمش در این کشور به میزان ۳۷۳۰ یوان به ازای هر تن ( شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۷۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.  بنابراین افزایش قیمت شمش را نیز می توان یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد در این منطقه دانست.

اکثر معاملات صورت گرفته برای خرید میلگرد در کشور چین به قیمت ۳۷۰۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۷۶ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی طی هفته جاری برخلاف روند بازار داخلی

قیمت خرید میلگرد صادراتی کشور چین نیز کاهش یافته است در حالی که قیمت ها در بازار داخلی عقب نشینی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد صادراتی به میزان ۷۳/۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۷/۹ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

تعدادی از کارخانجات تولید فولاد نرخ میلگرد خود را به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هرچند فعالان بازار تخمین زده اند که قیمت میلگرد کارآمد دیگر کارخانجات به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است. این تولیدکنندگان قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

میزان پیش فروش میلگرد صادراتی این کشور در حال حاضر افزایش یافته است. تعدادی از خریداران در نظر دارند که خرید میلگرد موردنیاز خود را به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن گزارش کنند اما دیگر خریداران هم چنان در انتظار تعیین روند بازار کشور چین می باشند. این خریداران میزان قیمت میلگرد خود را در مناقصات به میزان ۵۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری