0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار داخلی خرید میلگرد در کشور چین به دنبال کاهش پیش فروش این محصول

خرید میلگرد در بازار شرق کشور چین در تاریخ 23 ماه اکتبر به میزان 3940-3890 یوان (595-587 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت خرید میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 50-40 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت خرید میلگرد در بازار شمال چین به میزان 3740-3710 یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را طی هفته جاری در شرق چین افزایش داده اند که علت این امر نوسانات قیمت شمش در این منطقه عنوان شده است و به دنبال این نوسانات تعادل معاملات صورت گرفته در بخش خرید شمش و به دنبال آن خرید میلگرد به اوج خود رسیده است.

این در حالی است که در شمال چین، رکود در بخش ساخت و ساز در این منطقه طی روزهای اخیر سبب کاهش میزان تقاضا در این بخش گردیده و این امر سبب شده تا تولیدکنندگان نتوانند قیمت میلگرد تولیدی خود را افزایش داده و میزان قیمت خرید میلگرد ثابت باقی مانده است.

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ 23 ماه اکتبر نوسانات بسیاری داشته است که علت این امر نوسانات قیمت شمش فولادی بیان شده است.

نوسانات خرید میلگرد در بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی ها از قیمت خرید میلگرد در کشور چین به میزان 96/524 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی به میزان 77/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. حدودا به میزان 30000-20000 تن معامله خرید میلگرد طی هفته گذشته منعقد گردیده است که قیمت میلگرد در این معاملات به میزان 525 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

کاهش میزان پیش خرید میلگرد توسط فعالان بازار سبب حمایت از بازار صادراتی گردیده است. آن ها در نظر گرفته اند که قیمت خرید میلگرد به میزان 530 دلار به ازای هر تن در حال حاضر در کشور چین کارآمد می باشد که نسبت به قیمت میلگرد به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین مناقصات صورت گرفته برای قیمت میلگرد پیشنهاد شده توسط خریداران به میزان 515 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 525 دلار به ازای هر تن به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. یکی از کارخانجات تولید فولاد قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن فوب چین پیشنهاد داده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

سایر کارخانجات تولید فولاد نیز هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را اعلام کرده ولی فعالان بازار انتظار دارند که آن ها قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان کم تری تعیین کنند.

اخبار بازار خرید میلگرد کشور چین

به غیر از محصولات فولادی، تولید سیمان نیز در کشور چین اندکی افت کرده است. با کاهش میزان موجودی کارخانجات واقع در این کشور، بخش ساخت و ساز این کشور نیز افت کرده و میزان تقاضا در این بخش کاهش یافته است.

به دنبال این امر، میزان تقاضا برای خرید میلگرد نیز طی ماه های اخیر کاهش یافته است. بنابراین می توان گفت یکی از دلایل کاهش میزان قیمت میلگرد، کاهش میزان تقاضا در این بخش به دنبال کاهش میزان ساخت و ساز در این کشور بوده است.

تاثیر قیمت شمش بر نوسانات خرید میلگرد بازار چین

طی چند روز گذشته، قیمت شمش در این کشور به میزان 3730 یوان به ازای هر تن ( شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 70 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.  بنابراین افزایش قیمت شمش را نیز می توان یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد در این منطقه دانست.

اکثر معاملات صورت گرفته برای خرید میلگرد در کشور چین به قیمت 3700 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 76 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی طی هفته جاری برخلاف روند بازار داخلی

قیمت خرید میلگرد صادراتی کشور چین نیز کاهش یافته است در حالی که قیمت ها در بازار داخلی عقب نشینی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد صادراتی به میزان 73/525 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 17/9 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

تعدادی از کارخانجات تولید فولاد نرخ میلگرد خود را به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هرچند فعالان بازار تخمین زده اند که قیمت میلگرد کارآمد دیگر کارخانجات به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده است. این تولیدکنندگان قیمت پیشنهادی خود را به میزان 555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

میزان پیش فروش میلگرد صادراتی این کشور در حال حاضر افزایش یافته است. تعدادی از خریداران در نظر دارند که خرید میلگرد موردنیاز خود را به میزان 535 دلار به ازای هر تن گزارش کنند اما دیگر خریداران هم چنان در انتظار تعیین روند بازار کشور چین می باشند. این خریداران میزان قیمت میلگرد خود را در مناقصات به میزان 525 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری