0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات خرید میلگرد سنگاپور

خرید میلگرد وارداتی به سنگاپور پس از تضعیف در بازار داخلی کشور چین، روند نزولی را در پیش گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت میلگرد به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری مذاکراتی برای قیمت میلگرد پیشنهادی به سنگاپور به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن صورت گرفته است و معاملات انجام شده برای میلگرد وارداتی به این کشور نیز حدودا به میزان 530 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که شامل محموله های وارداتی از کشورهای چین، هند و ترکیه بوده است. محموله های میلگرد پیشنهاد شده از سوی کشور ترکیه به ظرفیت حدود 40000 تن بوده است ولی تعداد کمی از خریداران به خرید چنین محموله های بزرگی تمایل نشان داده اند.

هم چنین قیمت خرید میلگرد پیشنهادی کشور چین نیز به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن بوده و برای برخی محموله ها نیز این قیمت به میزان 545 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هرچند اخیرا معامله ای به ظرفیت 10000 تن میلگرد به قیمت 545 دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور وارد  شده است. این در حالی است که خریداران در کشور سنگاپور در مناقصات صورت گرفته قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و قیمت های پیشنهادی از سوی صادرکنندگان این محصول مورد پذیرش خریداران واقع نشده است.

فعالیت تولید میلگرد کارخانجات

تقاضای لحظه ای برای میلگرد وارداتی به کشور سنگاپور نیز ضعیف بوده است. در حال حاضر خریداران قصد ندارند قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات افزایش دهند حتی اگر خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین نیز افزایش یابد. این در حالی است که چنانچه میزان تقاضا برای میلگرد در بازار وارداتی سنگاپور پس از کنگره بین المللی کشور چین افزایش یابد، کشور چین نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش خواهد داد.

سیاست های جدید می تواند بر قیمت خرید میلگرد لحظه ای در کشور سنگاپور طی ماه های آینده تاثیر بگذارد چراکه میزان تولید میلگرد توسط کارخانجات این کشور بر میزان تجارت کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود. فعالیت تجاری برای سیم مفتولی نیز بسیار ضعیف بوده است و قیمت سیم مفتولی در معاملات صورت گرفته در جنوب شرقی آسیا به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است. حداقل 3 معامله خرید سیم مفتولی به این قیمت طی هفته جاری شنیده شده است. هم چنین میزان فعالیت خرید نیز با کاهش محموله های وارداتی از کشور چین، افزایش یافته است. این روند به علت مناسب تر بودن قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی این کشور بوده است. پیشنهادات صورت گرفته از کشورهای فیلیپین و ویتنام برای قیمت سیم مفتولی به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات از سوی کشور چین به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0