0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش خرید انواع ورق فولادی در کشور آمریکا به دنبال اعتصاب خریداران در تاریخ ۲ اکتبر

خرید ورق سرد و خرید ورق گالوانیزه در کشور آمریکا به دنبال اعتراض خریداران این محصولات کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد به میزان ۸۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت ۸۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل حدودا به میزان ۲/۱ درصد کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه نیز به میزان ۷۹۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان ۳/۱ درصد کاهش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه در حال حاضر به پایین ترین حد قیمت این محصول در ماه ژوئن به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن نزدیک شده است. زمان فرآوری برای هردو این محصولات حدودا به میزان ۶ هفته تخمین زده شده است. برخی از فعالان بازار معتقدند که کاهش هزینه های حمل و نقل سبب کاهش قیمت ورق فولادی گردیده است.

خرید ورق فولادی وارداتی بر قیمت این محصولات در بازار داخلی نیز تاثیرگذار بوده است. این در حالی است که پیش تر پیش بینی شده بود که قیمت ورق سرد و قیمت ورق گالوانیزه در این کشور در سه ماهه چهارم سال کاهش یابد. در بخش ورق سرد، کشور آمریکا ۴۵/۱ میلیون تن ورق سرد در هفت ماهه اول سال ۲۰۱۷ وارد کرده است که نسبت به میزان ورق سرد ۰۲/۱ میلیون تن وارد شده در زمان مشابه سال ۲۰۱۶، به میزان ۶/۴۱ درصد افزایش یافته است. در بخش ورق گالوانیزه نیز، کشور آمریکا ۹۲/۱ میلیون تن ورق گالوانیزه از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ وارد کرده است که نسبت به ۵۳/۱ میلیون تن ورق گالوانیزه وارداتی در مدت زمان مشابه سال قبل، به میزان ۵/۲۵ درصد افزایش یافته است. به گفته برخی منابع خبری برخی از خریداران ورق سرد را حدودا به میزان ۶ درصد کم تر از معاملات صورت گرفته خریداری کرده اند و برخی نیز حتی ۴۸ دلار به ازای هر تن نیز پایین تر از قیمت ورق سرد پیشنهادی این محصول را خریداری کرده اند.

 قیمت خرید ورق کرکره

کاهش قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی به آمریکای جنوبی در تاریخ ۲۹ ماه سپتامبر

قیمت خرید ورق گرم وارداتی به این منطقه ارزیابی های متال بولتن  به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم وارداتی به میزان ۶۳۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی به جنوب آمریکا طی هفته گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصولات طی چند هفته متوالی در این کشور روند صعودی داشته است. در زمان مشابه، قیمت ورق سرد وارداتی از میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به قیمت ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی  نیز از میزان ۷۳۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن به قیمت ۷۰۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در بخش ورق گرم، قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور چین به شیلی به میزان ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن و قیمت ورق گرم پینشنهادی به برزیل به میزان ۶۱۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. قیمت ورق گرم پیشنهادی به میزان ۶۱۰ دلار به ازای هر تن قابل اجرا نبوده و بنابراین معاملات اخیر برای ورق گرم با قیمت های پایین تری صورت گرفته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی کشور چین به شیلی به میزان ۶۵۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده و قیمت ورق سرد وارداتی پیشنهادی به برزیل نیز به میزان ۶۶۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

در بخش ورق گالوانیزه نیز، پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه کشور چین در بازار شیلی به میزان ۷۰۵-۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده و قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی به برزیل نیز به میزان ۷۱۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال به گفته منابع خبری قیمت محصولات فولاد تخت در آمریکای جنوبی به میزانی که مورد انتظار خریداران این محصولات بوده است کاهش نیافته است. خریداران این محصولات انتظار داشته اند که قیمت ورق فولادی در این کشورها به میزان بیشتری کاهش یابد. با این حال ممکن است روند تغییرات قیمت ورق فولادی سبب تعجب همگان گردد و روند نزولی قیمت این محصول به زودی پایان پذیرد. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حالی که قیمت آهن و قراضه آهنی در حال کاهش می باشد، قیمت الکترود گرافیتی و آجر نسوز که برای کوره قوس الکترودی مورد نیاز می باشند هم چنان در حال افزایش بوده و قیمت این محصولات ممکن است به زودی مجددا بر قیمت ورق فولادی تاثیر زیادی بگذارد.

هم چنین کشور چین نیز به مدت ۱۵ روز به علت تعطیلات این کشور در بازار فولاد فعالیت نداشته و همین امر سبب نوسانات قیمت ورق فولادی و سایر محصولات فولادی در بازار جهانی خواهد شد. آخرین قیمت های پیشنهادی برای ورق فولادی از سوی کشور چین در تاریخ ۲۸ ماه سپتامبر بوده است و این کشور مجددا در اواسط ماه اکتبر فعالیت خود را در بازار فولاد جهانی آغاز خواهد کرد. در حال حاضر کارخانجات تولید فولاد در چین منتظر افزایش میزان تقاضا در این کشور پس از اتمام تعطیلات می باشند.

ثبات قیمت محصولات فولاد تخت وادراتی امارات متحده عربی

قیمت محصولات فولاد تخت امارات متحده عربی به علت کاهش میزان تقاضا ثابت باقی مانده است چراکه کشور چین در حال حاضر در تعطیلات طولانی مدت به سر می برد. هم چنین به گفته منابع خبری کشور هند نیز هیچ گونه پیشنهادی را برای واردات ورق فولادی به امارات متحده عربی اعلام نکرده است. علت این امر نیز میزان تقاضا بالا در بازار داخلی کشور هند می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم خرید شده  این کشور تا تاریخ ۳ ماه اکتبر به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان ۶۷۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری