0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آرامش نسبی بازار خرید ورق رنگی کشور چین به دنبال کاهش میزان تقاضا

خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۳ ماه نوامبر آرامش یافته است و روند صعودی قیمت ورق رنگی در این بازار متوقف شده است. به گفته منابع خبری علت این امر افت میزان تقاضا برای خرید ورق رنگی در این کشور بوده است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۴۰۳۰-۳۹۶۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که قیمت خرید ورق رنگی در شمال چین به میزان ۴۰۲۰-۳۹۹۰ یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در این کشور بیان شده است. تمایل خریداران به خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور چین افت شدیدی کرده است که این مساله بر قیمت این محصول نیز تاثیر بسزایی داشته است.

بازار خرید ورق رنگی صادراتی کشور چین در ماه نوامبر

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید ورق رنگی صادراتی کشور چین به میزان ۶۲/۵۴۴ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶۴/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که تا جمعه هفته گذشته هیچ گونه معامله ای در بازار این کشور منعقد نشده است. کارخانجات هم چنان قیمت خرید ورق رنگی تولیدی خود را به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که این میزان کم ترین قیمت مورد قبول آن ها بوده است ولی به علت کاهش میزان تقاضا در این کشور ناچار به قبول این قیمت شده اند.

این در حالی است که قیمت پیشنهادی در مناقصات این کشور برای خرید ورق رنگی به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است که این میزان برای کارخانجات بسیار پایین بوده و از قبول آن ممانعت کرده اند. یکی از منابع خبری واقع در شرق چین بیان کرده است که هیچ قیمتی را برای خرید ورق رنگی تولیدی خود به میزان کم تر از ۵۵۵ دلار به ازای هر تن قبول نخواهد کرد.

پیش بینی بازار ورق رنگی چین طی روزهای آتی

علت این امر این است که قیمت های رایج در بازار داخلی این کشور هم چنان بالا می باشد و در حدود ۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری به علت کاهش میزان موجودی کارخانجات آن ها بیان کرده اند که قیمت پیشنهادی خود برای خرید ورق رنگی را به هیچ وجه به میزانی کم تر از ۵۵۵ دلار به ازای هر تن کاهش نخواهند داد. این در حالی است که به نظر می رسد یکی از تاجران واقع در شانگهای محموله ای از ورق رنگی را به قیمت ۵۴۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است که کم تر از قیمت های موجود در بازار می باشد.

انتظار می رود که قیمت خرید ورق رنگی کارآمد در این کشور به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن برسد ولی ممکن است که این قیمت طی روزهای آتی افزایش یافته و به میزان بیشتری برسد. این روند ممکن است بر قیمت این محصول در بازار صادراتی نیز تاثیرگذار باشد. بیشترین قیمت برای خرید ورق رنگی این منطقه نیز به میزان ۳۸۲۳ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات در بازار خرید ورق رنگی کشور ترکیه به دنبال کاهش تمایل خریداران

بازار محصولات فولاد تخت طی هفته گذشته در کشور ترکیه ثابت بوده است چراکه خریداران ترجیح می دهند خرید ورق رنگی مورد نیاز خود را در بازارهای داخلی تامین کنند و میزان تمایل به بازارهای وارداتی کاهش یافته است. هم چنین علت دیگر کاهش میزان تمایل به بازار وارداتی این کشور تخصیص ۹ درصد مالیات برای خرید ورق رنگی در بازارهای وارداتی این کشور بوده است قیمت خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است ولی تمایل به خرید بسیار کم بوده است.

ولی برخلاف کاهش میزان تقاضا در این منطقه، قیمت این محصول در بازار داخلی کاهشی نداشته است که علت این امر قیمت بالای خرید ورق رنگی در بازار کشور چین بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق رنگی در کشور چین به میزان ۵۳۹ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳۰ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۲ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

تحلیل بازار وارداتی خرید ورق رنگی در کشور ترکیه

پیشنهادات برای قیمت ورق رنگی از کشور روسیه به ترکیه به میزان ۵۸۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی کشور اوکراین که طی روزهای گذشته قیمت خرید ورق رنگی خود را به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده بود در حال حاضر شنیده نشده است. هم چنین پیشنهادات برای خرید این محصول در مناقصات صورت گرفته به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن می باشد که این قیمت مورد قبول کارخانجات این کشور قرار نگرفته است.

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق رنگی وارداتی به کشور ترکیه به میزان ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. ارزیابی ها از قیمت خرید ورق رنگی صادراتی از کشور ترکیه نیز به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری