0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آرامش نسبی بازار خرید ورق رنگی کشور چین به دنبال کاهش میزان تقاضا

خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 3 ماه نوامبر آرامش یافته است و روند صعودی قیمت ورق رنگی در این بازار متوقف شده است. به گفته منابع خبری علت این امر افت میزان تقاضا برای خرید ورق رنگی در این کشور بوده است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان 4030-3960 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که قیمت خرید ورق رنگی در شمال چین به میزان 4020-3990 یوان به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در این کشور بیان شده است. تمایل خریداران به خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور چین افت شدیدی کرده است که این مساله بر قیمت این محصول نیز تاثیر بسزایی داشته است.

بازار خرید ورق رنگی صادراتی کشور چین در ماه نوامبر

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید ورق رنگی صادراتی کشور چین به میزان 62/544 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 64/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که تا جمعه هفته گذشته هیچ گونه معامله ای در بازار این کشور منعقد نشده است. کارخانجات هم چنان قیمت خرید ورق رنگی تولیدی خود را به میزان 545 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که این میزان کم ترین قیمت مورد قبول آن ها بوده است ولی به علت کاهش میزان تقاضا در این کشور ناچار به قبول این قیمت شده اند.

این در حالی است که قیمت پیشنهادی در مناقصات این کشور برای خرید ورق رنگی به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده است که این میزان برای کارخانجات بسیار پایین بوده و از قبول آن ممانعت کرده اند. یکی از منابع خبری واقع در شرق چین بیان کرده است که هیچ قیمتی را برای خرید ورق رنگی تولیدی خود به میزان کم تر از 555 دلار به ازای هر تن قبول نخواهد کرد.

پیش بینی بازار ورق رنگی چین طی روزهای آتی

علت این امر این است که قیمت های رایج در بازار داخلی این کشور هم چنان بالا می باشد و در حدود 575 دلار به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری به علت کاهش میزان موجودی کارخانجات آن ها بیان کرده اند که قیمت پیشنهادی خود برای خرید ورق رنگی را به هیچ وجه به میزانی کم تر از 555 دلار به ازای هر تن کاهش نخواهند داد. این در حالی است که به نظر می رسد یکی از تاجران واقع در شانگهای محموله ای از ورق رنگی را به قیمت 540 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است که کم تر از قیمت های موجود در بازار می باشد.

انتظار می رود که قیمت خرید ورق رنگی کارآمد در این کشور به میزان 545 دلار به ازای هر تن برسد ولی ممکن است که این قیمت طی روزهای آتی افزایش یافته و به میزان بیشتری برسد. این روند ممکن است بر قیمت این محصول در بازار صادراتی نیز تاثیرگذار باشد. بیشترین قیمت برای خرید ورق رنگی این منطقه نیز به میزان 3823 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 8 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات در بازار خرید ورق رنگی کشور ترکیه به دنبال کاهش تمایل خریداران

بازار محصولات فولاد تخت طی هفته گذشته در کشور ترکیه ثابت بوده است چراکه خریداران ترجیح می دهند خرید ورق رنگی مورد نیاز خود را در بازارهای داخلی تامین کنند و میزان تمایل به بازارهای وارداتی کاهش یافته است. هم چنین علت دیگر کاهش میزان تمایل به بازار وارداتی این کشور تخصیص 9 درصد مالیات برای خرید ورق رنگی در بازارهای وارداتی این کشور بوده است قیمت خرید ورق رنگی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 600-580 دلار به ازای هر تن بوده است ولی تمایل به خرید بسیار کم بوده است.

ولی برخلاف کاهش میزان تقاضا در این منطقه، قیمت این محصول در بازار داخلی کاهشی نداشته است که علت این امر قیمت بالای خرید ورق رنگی در بازار کشور چین بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق رنگی در کشور چین به میزان 539 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 30 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 12 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

تحلیل بازار وارداتی خرید ورق رنگی در کشور ترکیه

پیشنهادات برای قیمت ورق رنگی از کشور روسیه به ترکیه به میزان 585-570 دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی کشور اوکراین که طی روزهای گذشته قیمت خرید ورق رنگی خود را به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده بود در حال حاضر شنیده نشده است. هم چنین پیشنهادات برای خرید این محصول در مناقصات صورت گرفته به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن می باشد که این قیمت مورد قبول کارخانجات این کشور قرار نگرفته است.

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق رنگی وارداتی به کشور ترکیه به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. ارزیابی ها از قیمت خرید ورق رنگی صادراتی از کشور ترکیه نیز به میزان 570 دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0