0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین

خرید ورق سرد صادراتی برای ماه های نوامبر و دسامبر به میزان 605-595 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی ها طی هفته گذشته به علت نوسانات در بازار داخلی به دنبال تعطیلات در کشور چین اندکی پیچیده بوده است.

با این حال پس از بازگشت قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین در روز سه شنبه هفته گذشته، به دنبال فروش مناسب این محصول در روز قبل از آن، کارخانجات عمده در این کشور شامل کارخانجات تولید فولاد Liaoning قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به روز کرده و به قیمت 615-605 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری رسانده است در حالی که این قیمت نسبت به قیمت ورق سرد اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هرچند به گفته منابع خبری خریداران این محصول در کشورهای خارجی هنوز تمایلی به خرید ورق سرد جدید اعلام شده توسط کارخانجات این کشور نشان نداده اند. به گفته منابع خبری آخرین معامله صورت گرفته برای ورق سرد در این کشور به قیمت 615 دلار به ازای هر تن در خاورمیانه بوده است که این معامله پیش از تعطیلات این کشور منعقد گردیده است.

یکی از تاجران صادراتی این کشور نیز بیان کرده است که طی هفته جاری هیچ گونه پیشنهادی در مناقصات برای قیمت ورق سرد دریافت نکرده است چراکه نشانه هایی از کاهش قیمت ورق سرد به میزان بیشتر در این کشور مشاهده گردیده است. هرچند خریداران این محصول در کشور فیلیپین قیمت ورق سرد پیشنهادی خود را به میزان 595-590 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری اعلام کرده اند.

بازار داخلی ورق سرد چین

چنانچه بازار داخلی ورق سرد در کشور چین روند نزولی خود را برای قیمت این محصول تا دو روز آینده ادامه دهد کارخانجات ناچار به پذیرش قیمت های جدید تا آخر هفته جاری خواهند بود. خرید ورق سرد در بازار داخلی این کشور در شانگهای نسبت به دو هفته گذشته به میزان بیشتری افزایش یافته و برعکس سایر شهرها روند صعودی داشته است. هرچند ورق سرد در بازار این کشور به قیمت 4610-4590 یوان (700-697 دلار) به ازای هر تن تا روز سه شنبه معامله شده است که نسبت به قیمت ورق سرد اعلام شده طی دو  هفته گذشته به میزان 70 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت ورق چین اصفهان

خرید ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین

موقعیت برای بازار صادراتی برای خرید ورق گالوانیزه کشور چین نیز همانند قیمت ورق سرد این کشور گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی برای محموله های ماه های نوامبر و دسامبر به میزان 660-655 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری کارخانجات عمده تولید فولاد در کشور چین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی صادراتی خود را به میزان 675 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری اعلام کرده اند و به نظر می رسد تولیدکنندگان این محصول قصد دارند به علت تضعیف در بازار داخلی این کشور برای خرید ورق گالوانیزه پیشنهادی خود به میزان 10 دلار به ازای هر تن تخفیف ارائه دهند.

هرچند پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه شنیده شده در مناقصات این کشور از سوی خریداران این محصول در کشورهای واقع در آمریکای جنوبی و مرکزی کم تر از 660 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال این پیشنهادات برای ورق گالوانیزه هنوز از سوی کارخانجات این کشور مورد قبول واقع نگردیده است.

خرید ورق سیاه صادراتی کشور چین پس از بازگشت این کشور از تعطیلات طولانی مدت

خرید ورق سیاه صادراتی کشور چین پس از نوسانات بازار این کشور بعد از به پایان رسیدن تعطیلات طولانی مدت کاهش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی برای محموله های صادراتی ماه های نوامبر و دسامبر به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن فوب تا تاریخ 10 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 15-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. آخرین ارزیابی از قیمت ورق فولادی این کشور توسط متال بولتن در هفته قبل از شروع تعطیلات گزارش شده است.

پس از نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور خصوصا برای قیمت ورق گرم، پس از اتمام تعطیلات این کشور کارخانجات عمده تولید فولاد شامل کارخانه Minmetals خرید ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش داده و به قیمت 545-540 دلار به ازای هر تن رسانده است. به گفته منابع خبری طی هفته جاری تاکنون هیچ معامله ای برای ورق فولادی در این کشور منعقد نگردیده است با این حال میزان عرضه این محصول به علت کاهش فعالیت تولید برخی از کارخانجات پس از تعطیلات، کاهش یافته است. این روند توسط کارخانجات Puyang و Yingkou که دو کارخانه عمده تولید ورق فولادی این کشور می باشند مشاهده شده است. پیش از این نیز مشاهده شده بود که کارخانجات تولید ورق فولادی میزان تولید خود را برای پایان سال کاهش خواهند داد.

برای مثال یکی از کارخانجات تولید ورق سیاه این کشور میزان تولید خود را برای این فصل به میزان 50 درصد کاهش داده است. این کاهش به میزان 37/1 میلیون تن ورق فولادی بوده است. در حال حاضر قیمت ورق فولادی به ضخامت 20 میلی متر در بازار داخلی این کشور به میزان 4060-4020 یوان (616-610 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ورق فولادی قبلی به میزان 80-70 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0