0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل خرید ورق سیاه کشور آمریکا

خرید ورق سیاه کشور آمریکا به پایین ترین سطح خود طی سه ماهه اخیر رسیده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان قیمت قراضه آهنی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در اوایل ماه اکتبر به میزان ۴۰/۵۹۰ دلار رسیده است که نسبت به قیمت ۸/۵۹۸ دلار به ازای هر تن قبلی به میزان ۴/۱ درصد کاهش یافته است. طی ماه های قبل زمان فرآوری ورق فولادی به میزان ۴-۳ هفته بوده است در حالی که طی روزهای اخیر این میزان به ۸-۶ هفته رسیده است که زمان بسیار بالایی می باشد. به گفته منابع خبری افزایش زمان فرآوری و کاهش میزان عرضه این محصول می تواند دست کارخانجات را برای افزایش قیمت ورق گرم باز نگه دارد به خصوص با کاهش قیمت ورق گرم وارداتی و محدود شدن ذخایر تولیدی. این در حالی است که کاهش قیمت قراضه آهنی و میزان تقاضا برای این محصول سبب فشار وارد شدن بر قیمت ورق سیاه و سایر محصولات گشته است. هم چنین دلایل دیگری نیز برای کارخانجات برای کاهش قیمت ورق فولادی وجود دارد که آن نزدیکی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و وارداتی این کشور می باشد.

در حال حاضر خرید ورق سیاه در بازار وارداتی کشور آمریکا بسیار پایین می باشد بنابراین تولیدکنندگان این محصول در داخل کشور نیز ناچار به کاهش قیمت این محصول در بازار داخلی به میزان بیشتری می باشند. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم وارداتی به کشور آمریکا نیز به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در ماه سپتامبر میزان ورق فولادی وارداتی به این کشور به میزان ۱۵۵۰۷۵ تن بوده است که نسبت به ۱۶۱۰۴۳ تن در ماه اوت به میزان ۷/۳ درصد کاهش یافته است و نسبت به میزان واردات ۲۱۵۱۴۸ در ماه سپتامبر سال گذشته به میزان ۹/۲۷ درصد کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه

اخبار رسیده حاکی از آن است که طی هفته های آتی خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به میزان بیشتری کاهش یابد و روند نزولی در بازار داخلی تداوم یابد و این روند تا مادامی که بزرگ ترین تولیدکنندگان این کشور به بازار بازنگردند ادامه خواهد یافت. پس از آن کارخانجات بایستی قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به علت افزایش هزینه های الکترود گرافیتی و محدود شدن رقابت با بازار وارداتی این کشور، افزایش دهند. در حال حاضر ممکن است قیمت این محصول تا میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن نیز کاهش یابد. پیش بینی می شود که طی روزهای آتی مقاومت بیشتری را در بازار داخلی این کشور مشاهده کنیم.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری