0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار صادراتی خرید ورق سیاه از چین

قیمت ورق سیاه چین ، روند صعودی خود را در طی هفته گذشته حفظ کرد، در حالی که خرید ورق سیاه در بازار داخلی به دلیل قیمت بالای مواد خام و بهبود تقاضا، افزایش یافته است. قیمت مبادلات صادراتی پایه برای محموله های ماه نوامبر و دسامبر صفحه کرومیوم درجه تجاری در روز چهارشنبه ۱۹ اکتبر ، قیمتی معادل  ۳۶۸ تا ۳۷۳ دلار در هر تن داشت که از یک هفته پیش تا ۱۳ دلار افزایش داشته است. قیمت صادرات پایه صادرات برای محموله های ورق سیاه ماه نوامبر و دسامبر همان محصول تا ۱۵ دلار برای هر تن در همان دوره افزایش  داشت و به ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار در هر تن رسید. منابع بازار گفتند: هزینه های مواد اولیه در روزهای اخیر افزایش یافته است، قیمت های داخلی برای اکثر محصولات فولادی از جمله ورق سیاه افزایش داشته و افزایش قیمت ورق سیاه و پیشنهادات صادراتی نیز افزایش یافته است. به طور خاص، قیمت ذغال سنگ کک، برای بار چهارم طی این سالها به بالاترین حد خود رسید به غیر از این، بازار ورق سیاه داخلی نیز در حال تجربه بهبود تقاضا  می باشد که یکی دیگر از عوامل تشویق کارخانه ها برای افزایش پیشنهادات صادراتی شان است.

در روز چهارشنبه، خرید ورق سیاه ۱۴-۲۰ میلی متری تجاری با ۲۸۰۰ تا ۲۸۲۰ یوان (۴۱۵-۴۱۸ دلار) در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در شانگهای ، برآورد گردید که نسبت به یک هفته پیش ۱۴۰ یوان (۲۱ دلار) افزایش داشته است. یکی معامله گران مستقر در شانگهای گفت: “حجم صادرات در حال حاضر با قیمت های بالای ورق سیاه معامله پایدار باقی می ماند و ما فکر نمی کنیم که قیمت ها در کوتاه مدت با توجه به دستاوردهای داخلی عقب نشینی کنند.”

قیمت ورق سیاه

میزان قیمت صادرات ورق سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع افزایش یافت

خرید قیمت ورق سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع در مورد ورق سیاه (HRC) و ورق گالوانیزه (CRC) در هفته گذشته به سمت بالا حرکت کرده است. با توجه به مشارکت بازار، قیمت ها توسط یک بازار صادرات ورق سیاه  چین قوی تر شده است. ارزیابی قیمت آهن برای صادرات کشورهای مستقل مشترک المنافع در مورد ورق سیاه ، برای دوشنبه ۱۷ اکتبر ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار در هر تن دریای سیاه بود که در مقایسه ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه در هفته گذشته بود.  ارائه ورق سیاه شرکت آهن و فولاد مگنیتوگرسک روسیه با قیمت  ۴۰۰-۴۱۰ دلار در هر تن فوبدریای سیاه شنیده می شود. یکی از معامله گران گفت: ” با توجه به افزایش قیمت های چین ،پایین ترین محدوده می تواند عملی باشد.” دومین معامله گر پس از ارزیابی ها که در روز دوشنبه منتشر شد،گفت: ” ما خوشحال خواهیم شد که تخفیف ۲۰ دلاری دریافت کنیم.” گفته می شود که  شرکت متینوست اوکراین در مذاکرات برای فروش ورق سیاه خود به ترکیه است.

خرید ورق سیاه متینوست به خاورمیانه با قیمت ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار در هر تن cif شنیده شد، و این در حالی است که تقاضای حمل و نقل حدود ۲۰ دلار است. خرید فروش ورق سیاه این شرکت به جنوب اروپا در حدود ۴۰۵ تا ۴۱۰ یورو (۴۴۵ تا ۴۵۰ دلار) cif و daf گزارش شد. نرخ حمل و نقل نامشخص بود. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای صادرات ورق گالوانیزه از کشورهای مستقل مشترک المنافع ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار به ازای هر تن فوب  دریای سیاه در روز دوشنبهاعلام گردید، که در هفته گذشته  ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار در هر تن فوب بود. مواد اولیه روسیه در محدوده ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه ارائه شد.

به زودی پس از ارزیابی هفته گذشته، ورق گالوانیزه از اوکراین اخذ می شود و با قیمت ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه فروخته می شود.پس از آن زمان هیچ تغییریدر قیمت ها مشاهده نشده است. پیش از این، پیشنهادات اوکراین در حدود ۴۳۰ دلار در هر تن فوب بود. شرکت آرکلور میتال  قزاقستان پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۰ میزان فروش محصولات به ایران به میزان ۵۶ درصد افزایش یابد. این  آرکلور میتال قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میزان تولیدات ورق سیاه را از قزاقستان به ایران نزدیک به ۵۶ درصد افزایش دهد. شرکت«  آرکلور میتال تمیرتو» که بزرگترین شرکت های ورق سیاه در قزاقستان است ، ۱٫۱۵ میلیون تن محصولات ورق سیاه به ایران در سال جاری و افزایش میزان صادرات سالانه آن به ۱٫۵۰-۱٫۸۰ میلیون تن تا سال ۲۰۲۰  را برنامه کار خود قرار داده است. این شرکت در ماه ژانویه تا سپتامبر امسال، ۱ میلیون تن محصولات ورق سیاه را به ایران تحویل داده است. که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۵، ۲۵٪ افزایش داشته است.

فروش ورق سیاه و ورق گالوانیزه ، بیشترین فروش آرکلور میتال تمیرتو به ایران است. تقویت همکاری آرکلور میتال تمیرتو با ایران طی نشست بین پارامجیت کاهلون ،رئیس شکت آرکلور میتال کشورهای مستقل مشترک المنافع ،و مقامات ایران در روز دوشنبه مورد بحث قرار گرفت. گروه های مذکورمواردی مثل  احتمال کاهش حقوق واردات ایران در کالاهای فولادی از قزاقستان، لغو مقررات یک محموله اضافی (۱-۱٫۵۰ دلار برای هر تن) برای کشتی های غیر ایرانی و سایر مکانیسم های مالی و تدارکاتی با هدف افزایش بازده تجاری را مورد بحث قرار دادند. مقررات واردات محصولات تختال فولاد در ایران ۱۵٪ است.  در این هفته  که تقاضا برای ورق سیاه ، به دلیل کمبود پروژه های جدید و عدم تمایل خریداران برای ایجاد سهام  ضعیف بوده ، تقاضای واردات ورق سیاه امارات متحده عربی نتوانسته بهبود یابد.

ورق سیاه با ضخامت ۲ میلیمتر توسط کارخانه های چین با قیمت ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار برای هر تن cfr ارائه می شود. هند محصول مشابهی را با قیمت ۴۲۰ تا ۴۳۰ دلار به ازای هر تن cfr عرضه کرد و اوکراین قیمت برخی از ورق های سیاه را با قیمت ۴۳۰ تا ۴۵۰ دلار به ازای هر تن cfr فروخت. یک معامله گر گفت : “قیمت ها افزایش یافته است، اما مشتریان تمایلی به پذیرش این ندارند قیمت “. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای واردات ورق های سیاه امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۱۸ اکتبر ۴۱۰ تا ۴۳۰ دلار برای هر تن cfr بود که از ۴۰۰ تا ۴۲۰ دلار برای هر تن cfr  افزایش داشت.

آخرین قیمت ورق گالوانیزه از چین با  قیمت ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار به ازای هر تن cfr عرضه می شود. یک معامله گر گفت: “تمام قیمت های تختال فولاد با قیمت ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است، اما تقاضا هنوز بسیار ضعیف است”.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای واردات ورق گالوانیزه

امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۴۷۵ تا ۴۸۰ دلار به ازای هر تن cfr بود  که از ۴۶۵ تا ۴۷۷ دلار برای هر تن cfr افزایش قیمت داشت. ورق سیاه با ضخامت ۰٫۵۰ میلیمتر از چین با قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن cfr ارائه شده است. هند مواد مشابهی را با قیمت ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار برای هر تن cfr عرضه کرد. ارزيابي هفتگي متال بولتن براي واردات ورق سیاه  امارات متحده عربي در روز سه شنبه ۵۶۰ تا ۵۹۰ دلار در هر تن كيلوگرم از ۵۴۰ تا ۵۸۰ دلار در هر cfr برآورد گردید.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری