0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خرید ورق در بازار داخلی ویتنام

خرید ورق فولادی وارداتی کشور ویتنام طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت تجاری در این کشور بیان گردیده است. غیاب فعالیت در بازار داخلی کشور چین که به مدت یک هفته در تعطیلات به سر می برد، منجر شد که هیچ پیشنهادی در بازار این کشور شنیده نشود. در طی تعطیلات طولانی مدت کشور چین هیچ گونه مذاکره ای برای تعیین قیمت ورق فولادی در این کشور صورت نگرفته است. فعالیت تجاری از روز سه شنبه آغاز گردید چراکه روز دوشنبه اولین روز از پایان تعطیلات این کشور بوده است و کارخانجات کشور چین هنوز قیمت ورق فولادی صادراتی خود را پیشنهاد نداده اند.

ارزیابی متال بولتن از خرید ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس ورق گرم فروخته شده به ویتنام بوده است، به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ورق گرم اعلام شده طی هفته قبل از آن بدون تغییر باقی مانده است. به گفته منابع خبری محموله های وارداتی از کشور هند به میزان حدودا 585 دلار به ازای هر تن قیمت گذاری شده است. هرچند این به معنای آن نیست که خریداران نسبت به خرید ورق فولادی از این کشور تمایل خواهند داشت. تاکنون هیچ پیشنهاد ثابتی برای قیمت ورق فولادی از سوی تاجران شنیده نشده است. واردکنندگان ورق کشور ویتنام ترجیح می دهند که تا مشخص شدن روند واضح برای قیمت ورق فولادی منتظر بمانند و پس از ثبات قیمت این محصول اقدام به خرید نمایند.

قیمت ورق سیاه

خریداران امیدوارند که قیمت خرید ورق فولادی به میزان 565 دلار به ازای هر تن برسد و پیشنهادات قیمت از سوی آن ها در مناقصات نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند باید این مساله را در نظر گرفت که کشور چین هنوز پیشنهادات قیمت ورق گرم صادراتی خود را اعلام نکرده است و با اعلام قیمت ها از سوی این کشور، احتمال مشخص شدن روند بازار نیز بیشتر خواهد شد. با فرارسیدن ماه دسامبر نیز تمرکز اصلی برروی بازار لحظه ای خواهد رفت. اکثر فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ورق فولادی با بازگشت کشور چین به بازار جهانی مجددا عقب نشینی کند. همان طور که دیده می شود، میزان پیش فروش ورق فولادی در روز دوشنبه با بازگشت کشور چین به بازار جهانی افزایش یافته است. بیشترین قیمت خرید ورق گرم معامله شده در روز دوشنبه به میزان 4007 یوان (602 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 124 یوان به ازای هر تن (19/3 درصد) افزایش یافته است. معاملات صورت گرفته نیز در خصوص ورق گرم به میزان 4100 یوان به ازای هر تن در روز دوشنبه بوده است. هرچند سایر منابع خبری معتقدند که روند قیمت ورق فولادی در بازار وارداتی کشور ویتنام بسیار بالا می باشد. خریداران نیز محموله های ورق فولادی مورد نیاز برای ماه نوامبر را خریداری کرده و به میزان بیشتری از این محصول نیاز ندارند بنابراین میزان تقاضا در این بازار کاهش یافته است. در کشور تایلند نیز پیش بینی می شود که میزان تقاضا کاهش بیشتری نسبت به سال های قبل یابد که علت این امر تعطیلات این کشور در تاریخ 25 ماه اکتبر می باشد. به نظر می رسد که فعالیت تجاری در صنعت فولاد در ماه اکتبر افت کرده و میزان تقاضا برای ورق فولادی نیز در این کشور کاهش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0