0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه چین

خرید ورق گالوانیزه گرم (HDG) و خرید سیم مفتولی کارخانه های چینی پیش از تعطیلات سال نو این کشور جایگاه خود را قوی تر می کنند. قیمت های پایه ی ورق سرد صادراتی با ضخامت SPCC 1.0 میلی متر در روز سه شنبه 24 ژانویه برابر با 585-590 دلار به ازای هر تن فوب بود که این قیمت همانند هفته گذشته برآورد شد. این محصول با قیمتی معادل 585-590 دلار برای هر تن فوب نیز معامله شد، و  این در حالی است که کارخانه های چینی بر قیمت پیشنهادی خود ثابت بودند. اما قیمت ها در این هفته 5 دلار در هر تن افزایش داشته است. یکی از صادر کنندگان شرق چین می گوید: “کارخانه های فولاد چین از ارائه ی پیشنهادات قیمت فروش خود پس از تعطیلات آتی خودداری می کنند.

علاوه بر این، خریداران خارجی نیز معمولا در این زمان چیزی را خریداری نمی کنند مگر اینکه به شدت به مواد اولیه نیاز داشته باشند. دومین معامله گر بزرگ این منطقه گفت: وی در هفته ی گذشته پیشنهاد قیمت مواد خام به مبلغ 590 دلار در هر تن فوب را به خریداران آسیای جنوب شرقی داده است. یکی از صادر کنندگان هنگ کنگی گفت: “طی این هفته هیچ معامله ای صورت نگرفته است اما قیمت ورق سرد در بازار داخلی چین طی هفته گذشته کمی افزایش یافته است و در روز سه شنبه در شانگهای به مبلغ 4800-4850 یوان (698-705 دلار) در هر تن معامله شده است، که نسبت به هفته ی قبل 20 یوان (2.90 دلار) در هر تن افزایش داشته است. صادرات  ورق گالوانیزه گرم در معاملات این هفته با تغییراتی مواجه شده است، در صورتی که طی هفته ی گذشته اندکی افزایش یافته بود. پیشنهادات قیمت پایه ی صادرات ورق گرم با ضخامت 1/1 میلی متر و پوشش 120 گرمی در ماه های فوریه / مارس به میزان 5 دلار نسبت به هفته ی گذشته افزایش یافت و به مبلغ 625 تا 630 دلار در هر تن فوب فروخته شد.  در حای که این محصول با قیمت 620-625 دلار به ازای هر تن فوب خرید و فروش می شد، به میزان 5 دلار در هر تن افزایش یافت.

سومین صادر کننده ی بزرگ محصولات فولادی در شرق چین گفت که وی چندین قرارداد به ارزش حدودی 615-620 دلار در هر تن فوب را با یکی از خریداران آمریکای مرکزی در اوایل هفته ی گذشته منعقد کرده است.  یکی از معامله گران گفت: “با این وجود، هیچ یک از تولید کنندگان در این هفته سفارشات را با قیمت های پایین تر از 620 دلار در هر تن به فروش نخواهند رساند. در حالی که پس از تعطیلات پیش بینی های خوبی در باره ی قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی چین، شده است.

خرید ورق اصفهان

قیمت بالای ورق گالوانیزه در ایالات متحده دلیلی برای از بین بردن نگرانی های موجود در این کشور

قیمت خرید ورق گالوانیزه در ایالات متحده در این هفته هم با افزایش قیمت مواد اولیه، بالا خواهد رفت زیرا افزایش قیمت مواد اولیه و افزایش یافتن زمان تولید در برخی از کارخانجات ثبت شده است. یکی از منابع خبری ایالات متحده گفت: “کاهش قیمت  ورق فعلا امکان پذیر نیست، اما بعی هم نیست که به قیمت قبل از کریسمس برگردد. “این شرایط به نفع ایالات متحده می باشد”. ایالات متحده ، تقاضای تجارت دوازده کشور در آسیای میانه را در اختیار دارد. منابع خبری دیگر می گویند که یکی دیگر از فشارهای احتمالی در عرضه ی این محصولات می تواند منجر به قطع برق در کارخانه های داخلی شود. قطع برق در اواخر ماه مارس در کارخانه ای واقع در آلاباما قرار است انجام شود.

منابع خبری گفتند که حداقل یکی دیگر از کارخانجات تولید فولاد نیز ممکن است تعطیل شود. نتیجه این امر این است که “مذاکره  در مورد قیمت های در حال افزایش هنوز هم قابل مذاکره است”. به گفته ی یکی از منابع خبری ممکن است قیمت محصولات – مثل قیمت ورق – که در اوج  خود است، و قیمت قراضه، باعث شود که میزان تقاضاها به طور قابل توجهی در ماه فوریه بهبود یابد.

گزارشات اخیر موسسه مرکز خدمات فلزات (MSCI) حاکی از نگرانی هایی است.شرکت های تولید فولاد ایالات متحده، 24.3500 تن انواع ورق را در ماه دسامبر به فروش رساندند که 6.50 درصد از کل فروش 260.500 تن در ماه نوامبر و 6.50 درصد از 260.300 تن در دسامبر 2015 را در بر می گیرد. موجودی انبار به ترتیب 722،500 تن (عرضه سه ماهه) در ماه دسامبر به میزان 3.70٪ و 697،000 تن در ماه نوامبر سال گذشته بود اما در مقایسه با 846.900 تن در ماه دسامبر 2015 با افزایش مواجه شد. یکی از مقامات مرکز خدمات ایالات متحده آمریکا می گوید: “اساسا این شرایط برای کارخانه های فولاد دلسرم کننده است. افرادی که به آیندهی این صنعت خوش بین هستند، سیاست های بانکی دارند، و اکثرا در تجارت به آن متکی هستند. به گفته ی یکی دیگر از منابع: با توجه به اینکه دولت پرزیدنت دونالد ترامپ در موضع تهاجمی در مورد مسائل تجاری قرار گرفته و صنعت فولاد گوش شنوای سخنان رئیس جمهور است، چنین خوش بینی هایی ممکن است نادرست باشد. با این حال، او گفت که وی همچنان به کار خود بر اساس تقاضا ادامه می دهد و به گمانه زنی درباره اینکه تحولات تجارت ممکن چگونه باشد، کاری ندارد.

ارزیابی های قیمت ورق گالوانیزه گرم نشانگر قیمت 32.50 دلار به ازای هر صد هزار کیلوگرم (650 دلار برای هر تن)بود، که 31.50 دلار به ازای هر کیلو (630 دلار برای هر تن) و 33.50 دلار برای هر کوانتوم (670 دلار برای هر تن) تخمین زده شد. منابع خبری می گویند ورق گرم  در اکثر کارخانجات طی سه تا پنج هفته تولید می شوند، اگر چه در شرکت SSAB  به علت تخلیه بار برنامه ریزی شده، این تایم کمتر است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0