0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم روند نزولی خرید ورق گرم وارداتی به ویتنام

خرید ورق گرم وارداتی به ویتنام طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری دلایل مختلفی برای کاهش قیمت ورق گرم وارداتی به این منطقه وجود داشته است. هم چنین پیش فروش ورق گرم در کشور چین طی هفته گذشته پیش از شروع تعطیلات طولانی مدت در این کشور و هم زمان با کاهش میزان تولید ورق گرم در برخی کارخانجات، کاهش یافته است. هم چنین کاهش میزان ظرفیت ورق گرم تولیدی در کشور چین سبب تقویت قیمت ورق گرم در این کشور در بازار پیش فروش این محصول گشته است. کارخانجات تولید ورق گرم کشور چین میزان پیشنهادات صادراتی خود را طی هفته گذشته کاهش دادند. به گفته منابع بازار کارخانجات تولید فولاد کشور چین در تلاش بودند تا پیش از شروع تعطیلات در این کشور، پیش فروش محصولات ورق گرم خود را انجام دهند و این خبر به معنای این است که قیمت ورق گرم پس از تعطیلات طولانی مدت این کشور کاهش خواهد یافت.

از تاریخ ۲ ماه اکتبر، پیشنهادات خرید ورق گرم از سوی کشور چین به ویتنام کاهش یافته و به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت ورق گرم در هفته قبل از آن به میزان ۵۹۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. واردکنندگان ورق گرم در کشور ویتنام فرصتی برای کاهش قیمت محصولات خود یافته اند، و در برابر پیشنهادات کم تر در مناقصات تسلیم شده اند. به گفته منابع خبری بیش از سه محموله ورق گرم، به ظرفیت ۳۰۰۰۰ تن از کارخانجات کشور چین طی هفته گذشته با قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن به ویتنام وارد شده اند. بازار فولاد از اوایل هفته گذشته روند خوبی نداشته است و تا روز جمعه، دقیقا پیش از شروع تعطیلات طولانی مدت در کشور چین، نیز روند نزولی قیمت ورق گرم در بازار تداوم داشته است. با شروع تعطیلات نیمه پائیز در کشور چین، میزان تجارت در بازار جهانی نیز کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از خرید ورق گرم وارداتی به جنوب شرقی آسیا، که با در نظر گرفتن پیشنهادات قیمت ورق گرم وارداتی از کشور چین به ویتنام بوده، تا هفته پیش به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم ارائه شده قبلی ۵۹۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن، به میزان ۲۰-۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. با توقف روند نزولی قیمت ورق گرم در پیش خرید ها و ثبات تقریبی قیمت ورق گرم، مشخص نیست که پس از اتمام تعطیلات در کشور چین بازار فولاد جهانی چه روندی را پیش خواهد گرفت. بنابراین هیچ یک از خریداران در حال حاضر تمایلی به خرید ورق گرم به میزان زیاد و انبار کردن این محصول ندارند و منتظر پایان یافتن تعطیلات کشور چین و ثبات روند بازار فولاد و قیمت ورق گرم می باشند. مصرف کنندگان نهایی ورق گرم در کشور ویتنام ظرفیت مورد نیاز خود برای این محصول را برای ماه های اکتبر و نوامبر ذخیره کرده اند. هم چنین میزان عرضه ورق گرم در حال حاضر برای تامین تقاضای خریداران کافی می باشد. در حال حاضر خریداران بایستی برای محموله های ماه دسامبر و خرید ورق گرم برای این ماه و پس از اتمام تعطیلات طولانی مدت کشور چین برنامه ریزی کنند. خریداران ورق گرم در کشور ویتنام انتظار دارند میزان تقاضای ثابتی برای محصولات فولادی طی ماه های اکتبر و نوامبر وجود داشته باشد که ممکن است سبب حمایت از قیمت ورق گرم پیشنهادی در این ماه ها گردد. با این حال تمامی خریداران در حال حاضر فقط به تماشای بازار می پردازند و منتظر روند ثابتی برای قیمت ورق گرم پس از پایان تعطیلات کشور چین می باشند. فعالان بازار انتظار دارند که فروشندگان ورق گرم در کشور چین، کره شمالی و تایوان طی هفته جاری پیشنهادات قیمت ورق گرم تولیدی خود را اعلام کنند چراکه با شروع تعطیلات در کشور چین میزان پیشنهادات قیمت ورق گرم از سوی این کشور کاهش یافته است.

افزایش ۵/۳ درصدی میزان واردات ورق فولادی به کشور ترکیه در ماه اوت

براساس آمار منتشر شده از موسسه آمار ترکیه، این کشور در ماه اوت سال جاری به میزان ۶۸۳۸۳۴ تن محصولات فولاد تخت و ورق فولادی به کشور وارد کرده است که نسبت به میزان واردات ۶۶۰۷۶۰ تن در ماه اوت سال قبل به میزان ۴۹/۳ درصد افزایش یافته است. ورق گرم تولیدی در ماه اوت سال جاری مجموعا به میزان ۳۵۲۳۳۰ تن بوده که نسبت به ۲۸۸۹۸۴ تن ورق گرم تولیدی در ماه اوت سال گذشته حدودا به میزان ۹۲/۲۱ درصد افزایش یافته است. کشور روسیه که بزرگترین تامین کننده ورق گرم کشور ترکیه می باشد میزان ۷۸۳۹۲ تن ورق گرم، کشور برزیل به میزان ۴۸۱۴۴ تن ورق گرم و کشور فرانسه به میزان ۴۳۴۳۹ تن ورق گرم در ماه اوت به کشور ترکیه وارد کرده است. هم چنین میزان واردات ورق سرد در ماه اوت سال جاری به میزان ۱۱۵۱۳۶ تن بوده که نسبت به ۶۶۹۵۶ تن ورق سرد وارد شده در ماه اوت سال گذشته، به میزان ۹۶/۷۱ درصد افزایش یافته است. روسیه بیشترین میزان ورق گرم وارداتی به کشور ترکیه را به میزان ۵۲۳۱۴ تن به خود اختصاص داده است، کشور بلژیک نیز به میزان ۱۷۲۷۳ تن ورق سرد به ترکیه وارد کرده است.

ثبات بازار وارداتی ورق فولادی کشور ترکیه به دنبال کاهش تقاضا

بازار واردات محصولات فولاد تخت و ورق فولادی در کشور ترکیه طی هفته گذشته نسبتا آرام بوده است چراکه خریداران ورق فولادی در کشور ترکیه منتظر اعلام پیشنهادات جدید برای قیمت ورق گرم از سوی کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشند. کارخانه MMK واقع در کشور روسیه قیمت ورق گرم پیشنهادی خود به ترکیه را به میزان ۶۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی تاکنون هیچ گونه پیشنهاد جدیدی برای قیمت ورق گرم از سوی کشور اوکراین گزارش نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به ترکیه به میزان ۶۲۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم طی هفته گذشته به میزان ۶۳۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن تقریبا ثابت بوده است. بازار ورق سرد صادراتی نیز تقریبا ثابت بوده است و پیشنهاد قیمت جدیدی گزارش نشده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور نیز به میزان ۶۰۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری