0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور هند

قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی کشور هند در ماه اکتبر ثابت باقی مانده است چراکه کارخانجات تولید این محصول رقابتی در بازارهای وارداتی این کشور مشاهده نکرده و قیمت ورق گرم در بازار وارداتی این کشور نسبت به بازار داخلی بیشتر می باشد.  مقامات رسمی حداقل دو کارخانه تولید ورق گرم اعلام کرده اند که قیمت ورق گرم طی ماه آینده مجددا تغییراتی را خواهد داشت. قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی طی هفته جاری به میزان 624-616 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ورق گرم طی هفته گذشته ثابت بوده است.

در حال حاضر قیمت خرید ورق گرم در بازارهای وارداتی این کشور نسبت به قیمت این محصول در بازار داخلی بیشتر بوده بنابراین تهدیدی برای این بازار وجود نداشته و رقابتی با بازارهای وارداتی ندارد. انتظار می رود که هیچ یک از محموله های ورق گرم وارداتی به کشور هند در ماه اکتبر نسبت به قیمت ورق گرم در بازار داخلی این کشور قیمت پایین تری نخواهد داشت. قیمت ورق گرم وارداتی پیشنهادی کشور چین طی هفته جاری به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ورق گرم 620-610 دلار به ازای هر تن پیشنهادی این کشور طی هفته گذشته به میزان 40 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین به گفته منابع خبری کاهش قیمت روپیه هند نسبت به دلار طی هفته گذشته سبب افزایش قیمت ورق گرم وارداتی این کشور شده است. در حال حاضر قیمت ورق گرم وارداتی پیشنهادی از سوی کشور چین به میزان 43000 روپیه گزارش شده است در حالی که قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور هند به میزان 39000-38500 روپیه گزارش شده است. در حال حاضر بازار وارداتی ورق گرم این کشور رونق چندانی ندارد.

این در حالی است که خرید با توجه به قیمت ورق گرم صادراتی کشور هند به علت ضعف در بازار صادراتی کشور چین، افت کرده است. قیمت ورق گرم صادراتی پیشنهادی کشور هند به میزان 580-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 605-600 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 35 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که کارخانجات این کشور پیشنهاداتی برای قیمت ورق گرم از سوی خریداران در مناقصات به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن دریافت کرده اند که توسط این کارخانجات رد شده است. با این حال این روزها هیچ معامله صادراتی در این کشور منعقد نشده است. در حال حاضر خرید اران و فروشندگان ورق گرم منتظر ثبات قیمت ها در این کشور می باشند.

قیمت ورق سیاه

کاهش قیمت محصولات فولاد تخت کشور ترکیه در ماه اکتبر

قیمت محصولات فولاد تخت در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری کاهش یافته است با این حال فعالان بازار پیش بینی می کنند که قیمت محصولات فولاد تخت برای ماه دسامبر کاهش بیشتری یابد. قیمت ورق گرم فروخته شده برای ماه نوامبر به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که هنوز پیشنهادی برای خرید ورق گرم در ماه دسامبر پیش بینی نشده است. اکثر تولیدکنندگان این محصول پیش فروش خود را برای ماه نوامبر تمام کرده اند. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم در این کشور برای ماه دسامبر کاهش بیشتری خواهد یافت ولی به نظر نمی رسد که کاهش شدیدی برای این محصول مشاهده شود. در حال حاضر میزان تقاضا برای ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه بسیار محتاطانه بوده و اکثر خرید اران منتظر کاهش بیشتر قیمت ورق گرم در این منطقه می باشند.

در حال حاضر کشور چین در تعطیلات طولانی مدت به سر می برد و خرید صورت نمی گیرد بنابراین بازار فولاد از قبیل بازار ورق گرم جهانی بسیار آرام می باشد. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 630-620 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 29 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت 630-625 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. قیمت ورق سرد پیشنهادی در این کشور نیز به میزان 700-680 دلار به ازای هر تن می باشد. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه نیز به میزان 690-680 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 730-720 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است.

تولیدکنندگان این محصول در کشور ترکیه قیمت ورق گرم پیشنهادی خود در بازار صادراتی را به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که ارزیابی ها از قیمت ورق گرم صادراتی این کشور نیز به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن خرید و فروش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. پیش بینی می شود که کمیسیون اروپا مبلغ ثابتی را برای قیمت ورق گرم وارداتی از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران تا تاریخ 6 ماه اکتبر اعلام کند. هم چنین کمیسیون اروپا عوارض ضد دامپینگ به میزان 9/35-1/18 درصد برای واردات ورق گرم از کشور چین در تاریخ 6 ماه آوریل سال جاری تعیین کرده است. به گفته منابع خبری چنانچه قیمت ورق گرم وارداتی از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران توسط کمیسیون اروپا در ماه اکتبر سال جاری به میزان ثابت اعلام گردد، انتظار می رود که سهم ترکیه در بازار صادرات ورق گرم کشورهای اروپایی نیز افزایش یابد. به نظر می رسد که کشور ترکیه در حال حاضر منتظر تصمیم کمیسیون اروپا برای عوارض ورق گرم وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای، برزیل و ایران به اروپا می باشد. بنابراین در حال حاضر کشور ترکیه نسبت به خرید و فروش ورق گرم در این منطقه بسیار محتاطانه عمل می کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0