0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره

قیمت ورق کرکره با و جود بازار رو به نزولی که در ورق های دیگر وجو داشت با فروش خوبی در زمینه صنعت ساخت و ساز روبرو بود و تولید آن از سمت تولید کنندگان این محصول و ارائه قیمت ورق کرکره از سمت آنان در فصل پاییز افزایش یافته است . شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که قیمت ورق کرکره و میزان تقاضا تا پایان سال افزایش یابد .

بازار ورق کرکره به شکلی که بتوان گفت با شروع فصل سرد سال آغاز می گردد حال چرا تقریبا از نیمه فصل سرد آغاز به رشد کرده دلایل مختلفی دارد میتوان به گرمای کلی که در سال 96  شاهد بودیم مرتبط باشد که در واقع از مهمترین دلایل است چرا که این محصول اغلب جهت پوشش سقف کاربرد دارد و هم اینکه اگر ساخت و ساز و علی الخصوص سوله سازی رونقی در بخش صنعت داشته باشند این رونق به بازار این محصول و قیمت ورق کرکره  افزوده می شود .

در تاریخ 25 آذر ماه  قیمت ورق کرکره فولاد مبارکه به کمترین مقدار خود در پرفروش ترین رنگ آن یعنی آبی با قیمت 4300 تومان به ازای هر کیلو مورد معامله این بخش قرار گرفت و به تبع آن فروش محصولاتی چون پروفیل زد و قوطی پروفیل سایز 10*4 و یا 8*4 نیز با فروش خوبی همراه بود .

اهمیت کیفیت در بازار داخلی

در بازارهای داخلی ایران می توان به جرأت اعلام کرد همه خریداران ورق های کرکره به سراغ با کیفیت ترین و خوش قیمت ترین ورق ها می روند که توسط فروشندگلن این محصول ورق های خارجی نیز ارائه می گردد که از جمله می توان به ورق های رنگی خارجی چینی اشاره کرد که بخشی از بازار داخل را سهم خود کرده و از طرفی تمام اعتماد خریداران را از بین برده است و این شک و تردید در آنها وجود دارد که ورق رنگی خارجی به جای ورق رنگی داخلی به آنها فروخته شود .

شایان ذکر است که قیمت ورق کرکره فولاد در هفته ای که گذشت با ثبات قیمت همراه بود و بازار یکنواختی را در معاملاتی که صورت گرفت شاهد بودیم در مقایسه با دیگر قیمت های محصولات فولادی که با اعلام شد این محصول هم رکورد جدید را با قیمت 4200 تا 4300 تومان به ازای هر کیلو در برداشت . معاملات انجام شده در یک مدت مشابه توسط کارخانه های دیگر کاهش قیمت ورق رنگی خارجی را نشان می دهد . این حرکت در حال حاضر قیمت ورق کرکره را افزایش داده است .

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

عوامل محرک برای افزایش قیمت ورق کرکره

امید است با کاهش دما و شروع دوره ی جدیدی از سرمای هوا پیمانکاران به فکر فرو رفته و جهت تکمیل کردن ساخت و سازهایشان به دنبال قیمت ورق کرکره با قیمت مناسب رفته و این امر خود محرک دیگری برای افزایش قیمت ورق کرکره است

یکی از منابع خبری بیان داشت : “هیچ کارخانه ای نمی خواهد تولید را تا حد زیادی با وجود حاشیه های خوب کاهش دهد. بنابراین کارخانه های بسیاری ممکن است راه هایی برای جلوگیری از سیاست انتظار پیدا کنند. همه ی آن ها مطمئن هستند که قیمت ورق های فولادی در پاییز افزایش خواهد یافت . همان طور که بیشتر کاربران نهایی و معامله گران سعی خواهند کرد ذخایر خود را قبل از آغاز فصل گرما به فروش رسانند .

گرانی قیمت ورق کرکره چین عامل فروش زیاد ورق های داخلی

قیمت ورق کرکره چین همچنان نسبت به قیمت های محلی قوی تر است ، هر چند که در خارج از کشور حجم خرید کم است .خریداران این محصول با افزایش قیمت ورق کرکره کارخانه ی خارجی تقریبا هیچ علاقه ای به رزرو محصولات چینی ندارند ، به ویژه که قیمت این محصول در حال حاضر بالا است . یکی از معامله گران چینی به نشریه ی متال اکسپرت گفت : ” روند صادرات ورق کرکره فولادی  اخیرا بسیار آرام بوده است.”

به دلیل قیمت گذاری های جدید، هیچ گونه معاملاتی انجام نشد زیرا مبلغ آن برای خریداران بسیار گران است اما در عوض تقاضای داخلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد . بیش از دو هفته است که قیمت ورق کرکره داخلی بدون تغییر قابل توجهی در نرخ پول ملی تعیین شد ، اما با این حال فروش زیاد ورق های داخلی کمک بزرگی بر قیمت آن خواهد کرد به گونه ای که عاملین فروش این محصول آینده ی خوبی را در انتظار بازار می دیدند.

یکی از تولید کنندگان ورق های فولادی اعلام کرد ورق رنگی تولید شده در داخل اگر به همین منوال در سمت تولید کرکره شدن با کیفیت و دقت عمل صورت گیرد همه ی نگرانی عاملین فروش را برای فروش از بین برده و خیلی ظریف بازار را قبضه خواهند کرد و میدان بزرگی جهت رقابت داخلی بر سر این محصول پدیدار خواهد شد .همچنین اگر تمامی تولید کنندگان ورق بتوانند نظر خریداران را به خود جلب کنند جایی برای محصولات خارجی نخواهد بود .

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0