0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آیا بازار لوله نیز تحت تاثیر نرخ دلار قرار گرفته است؟

در تاریخ یک شنبه ١۵ بهمن ٩۶ قیمت لوله داربستی همچنان مانند روز گذشته ثابت اعلام شد. قیمت لوله داربستی با قطر ١ تا ١/٢ و ضخامت ٢ در حدود ٢٩۶٠ تومان اعلام شد. همچنین قیمت لوله داربست با قطر ٢.۵ نیز همچون روز گذشته به مبلغ ٢٩٣٠ تومان به فروش رسید. اما نکته قابل توجه این است که هنوز هم قیمت دیگر سایز های این محصول اعلام نمی شود و عملا فروش لوله داربستی در حال حاضر بسته است.

اما در همین اوضاع نامعلوم بازار لوله، قیمت لوله گالوانیزه هم مانند روز های گذشته در جای خود ثابت باقی ماند. در حال حاضر قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢ در تمامی سایز ها معادل ۴۶٢٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت لوله گالوانیزه هم با ضخامت ٢.۵ در کلیه سایز ها معادل ۴۵٧٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت که نسبت به ده روز گذشته بدون نوسان باقی مانده است.

در نهایت با انجام بررسی های بیش تر مشخص شد که قیمت لوله استیل نیز در بازار داخلی نسبت به یک ماه گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت لوله استیل با ضخامت ١.٢۵ و قطر ١.٢ در حدود ١۴٢٠٠ تومان شنیده شد. همچنین امروز قیمت لوله استیل با ضخامت ١.۵ و قطر ٣.۴ معادل ١۴٠٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، همین محصول با ضخامت ٢ و قطر های ١، ١/٢، ١/۴ و ٢ با قیمتی معادل ١٣٧٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. طبق نظر کارشناسان قیمت لوله استیل از یک ماه پیش تا کنون بازار کم رمقی را تجربه کرده است.

مشکل عمده قیمت لوله فولادی

طبق گفته عده ای از متخصصان، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ضعیف بودن میزان تقاضا در کشور از مهم‌ترین دغدغه لوله سازان است. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهم ترین دغدغه‌های جدی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی بوده و ثابت نبودن قیمت‌ها نیز دغدغه‌ توسعه تولید و صنعت در کشور شده است.

قیمت لوله استیل اصفهان

به گزارش خبرنگار یکی از خبرگزاری ها که در جلسه یکی از مسؤلین و معاون اول رییس جمهور حضور داشت، بخش عمده مشکلات بخش تولید و صنعت لوله سازی کشور از جمله لوله گالوانیزه، لوله استیل و لوله داربستی، عوامل برون زایی مانند کمبود تقاضا در بازار می باشد که یکی از اصلی ترین دغدغه‌ های توسعه تولید و صنعت در کشورمان است. علاوه بر این، از دیگر مشکلات لوله سازان داخلی مسئله عدم کفایت حجم تسهیلات بانکی مورد نیاز کارخانه های تولیدی و هزینه های بالای تامین مواد اولیه می باشد.

معاون اول رییس جمهور در این باره افزود: یکی از مواردی که در دستور کار دولت قرار گرفته است، پیدا کردن راهکار هایی راهگشا در این حوزه قیمت لوله گالوانیزه و دیگر محصولاتی از این دست می باشد.

بررسی معاملات انجام شده

همچنین به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت مسئله مالیات بر ارزش افزوده نیز یکی دیگر از دغدغه ‌های مهم کارخانه های تولید کننده لوله در بخش خصوصی است. وی در این جلسه این گونه عنوان داشت که جواز تاسیس کارخانه های تولید کننده لوله در سطح کشور در دستور کار دولت است. وی در پایان ین گونه خاطرنشان کرد که در حال حاضر واحد های تولید کننده لوله از نظر فیزیکی بیش از ۶۰ درصد نسبت به گذشته پیشرفت داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم همچنین در حاشیه جلسه مذکور اظهار کرد: ظرفیت تولید انواع لوله فولادی ایران در سال های گذشته به ۵۰۰ هزار تن منحصر بود ولی امسال شاهد این هستیم که ظرفیت تولید انواع لوله افزایش پیدا کرده است و قیمت لوله گالوانیزه، استیل و داربستی هم منصفانه تر تعیین می شود و با بررسی معاملات انجام شده معلوم است که ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور افزایش یافته است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود این گونه خاطر نشان کرد که با افتتاح واحد های تولید کننده انواع لوله در کشور، ظرفیت تولید لوله ایران چندین تن افزایش پیدا خواهد کرد. وی همچنین با توجه به کمبود آب در کشور توجه به بحث انرژی را توسط لوله سازان و دیگر کارخانه های فولادی یکی از ضروریات اجرایی در این بخش دانست و بیان کرد: از ستل ٢٠١۶ تا کنون کارخانه های پاخلی در بحث صرفه جویی انرژی پیشرفت های خوبی داشته اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0