1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارتن پلاست و مشخصات آن

کارتن پلاست يا به عبارتی همان شيت پلاست به روش اکستروژن تولید شده و از جنس پلی پروپلين مي باشد. این محصول دارای دو ورقه مسطح خارجی می باشد، که به صورت موازی به وسیله ی صفحات باريک عمودی به همديگر متصل می شوند. عرض ورق و رول های کارتن پلاست  در حدود 1600 – 2000 و 2400 ميلی متر، با طول مورد نظر خریدار و با ضخامت های 2 تا 14 ميلی متر در رنگ های مختلف و زيبا تهیه و توليد می شوند.

بر اساس درخواست مشتریان، ورق هاي كارتن پلاست دارای انواعی است مانند آنتي فاير (ضد شعله و آتش )، آنتي يووي (ضد آفتاب)، آنتي باكتريال يا نانوپلاست ( ضد ميكروب و قارچ ها ) و همچنین آنتي استاتيك (ضد بار الكتريكي) می باشد. شیت پلاست همانند کارتن های مقوايي دايکات شده هستند و با روش سیلک اسکرین، عمليات چاپ بر روی آن انجام می گیرد.

از جمله ويژگی های ورق های کارتن پلاست این است که مقاومت بالایی در برابر عوامل فيزيکی و شيميايی دارد. علاوه بر این، نام های تجاری متداول این محصول در ايران شامل “ کارتن پلاست ، شيت پلاست، ورق پلاست، رول پلاست، پد پلاستيكي، پلاست پک، و همچنین “نانو پلاست ” می باشد.

قابليت ها و خصوصیات كارتن پلاست :

– مقاومت در برابر ضربات
– مقاومت بالا در برابر تغيير شكل
– مقاومت در برابر تغييرات دما ( 15 تا 60 درجه سانتي‌گراد)
– سبك بودن
– انعطاف پذيری
– قابلیت شست و شو
– توليد شده از مواد غير سمي
– بی بو
– مقاومت در برابر رطوبت
– دارای ویژگی قابلیت عمليات چاپ بر روی آن
– دارای خصوصیت اتصال با مفتول (منگنه) ، جوش حرارتي و چسب
– عايق حرارت و جریان الكتريكی
– دارای قابلیت بازيافت و مصرف مجدد
– تایید شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا
– ضد اشتعال
– ضد اشعه يووی
–  دارای خاصیت رول شدن

کاربرد کارتن پلاست در ایزوله کردن سالن های دامداری و مرغداری

از ورق کارتن پلاست برای مواردی مانند پوشش سقف های کاذب و دیوار سالن های مرغداری ها(البته دیوار های داخلی)، گاوداری ها، سالن نگهداری بلدرچین، کبک و همچنین بوقلمون، مورد استفاده می باشد که از مواردی مانند تولید انواع بیماری ها در استفاده از پشم شیشه، هزینه های بالای مصرف ورق آلومینیوم برای سقف ها، اکسیداسیون سیم توری، مزاحمت حیوانات جونده مانند موش و پرندگان، خوردگی یونولیت و فوم، هدر رفتن گرما، و همچنین وجود درز جلوگیری کرده و به دلیل استفاده از ورق های دوجداره (P.P) از زنده ماندن میکروب بعد از عملیات ضد عفونی، گام موثری برداشته است. علاوه بر این، نسل جدید این نوع ورق درایران با نام نانو پلاست که از فناوری نانو در ساخت آن استفاده شده، برای مصرف در سقف سالن مرغداری ها موجود می باشد.

پلاست شیت نیز مکملی از پشم شیشه و فوم پلی اتیلن است که به منظور عایق گرما و سرما مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت شست و شوی ورق های کارتن پلاست باعث می شود تا با استفاده از مواد شوینده به صورت دستی یا به وسیله موتور های کارواش، تمیزی ظاهری محیط حفظ شود.

استفاده از این محصول علاوه بر زیبایی ظاهری، باعث بهره گیری فضای مورد نظر از انعکاس نور به منظور روشنایی بیش تر می گردد. پلاست شیت علاوه بر این که از مواردی همچون لانه سازی پرندگان در زیر سقف و آلوده شدت محیط هم ممانعت می کند، از ریزش پشم شیشه ازسقف مکان مورد نظر نیز به طور کامل جلوگیری می کند. علاوه بر این، این محصول مورد تائید سازمان های بهداشت و بهینه سازی مصرف سوخت کشور می باشد.

کاربرد کارتن پلاست در صنایع ساختمانی

کارتن پلاست دارای ویژگی قابلیت استفاده در سقف های کاذب ( درز انبساط و یا کالورت گذاری)، دیوارپوش واحد های تولیدی، دکوراسیون داخلی، سردخانه ها، قالب بندی، پارتیشن بندی، حفاظ، بلوک پلاستیکی، و حصار ساختمانی  می باشد. همچنین در حقیقت ورق های کارتن پلاست دارای ویژگی هایی مانند مقاومت فیزیکی و دوام بالا در برابر مواد شیمیایی بوده و یک نوع عایق حرارتی در برابر دمای 20- تا 80+ می باشد.

این محصول دارای مقاومت صد درصدی در برابر اسید، آب و انواع روغن های صنعتی و خوراکی می باشد و همان طور که قبلا نیز اشاره شد، ضد اشتعال هم هست.

1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0