0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مروری بر دیگر فواید ساندویچ پانل در صنعت

به طور کلی ساندویچ پانل با رنگ بندی مختلفی تولید می شود. انتخاب رنگ داخل و بیرونی این محصول به سلیقه مشتری انجام می شود. با توجه به آمار فروش ساندویچ پانل ، اغلب، رنگ های روشن همچون سفید و کرم در فضای داخلی سازه ها بیش تر کاربرد دارد. در مورد وزن ساندویچ پانل نیز باید گفت که به دلیل بهره گیری از مواد سبک در هسته این محصول وزن واقعی این محصول به شدت کاهش می یابد و نهایتا به ۸ تا ۱۰ کیلوگرم بر متر مربع می رسد.

جالب است که یک دیواره ساندویچ پانل نسبت به نمونه مشابه سیمانی یا آجری گاهی ممکن است تا ۵۰ برابر سبک تر باشد. اهمیت این مسئله به خصوص در سبک سازی فونداسیون و سازه مشخص می شود، زیرا مقابله با زلزله و کاهش هزینه زیر سازی یکی از موارد بسیار مهم است.

درست است که ساندویچ پانل ها دارای وزن فوق العاده سبک هستند، اما این محصولات مزیت فوق العاده دیگری نیز دارد که آن مقاومت در برابر انواع بار های فشاری و ضربه ای است. این پانل ها نیروی وارد شده را به درستی جذب کرده و نسبت به چوب مقاومت بالا تری از خود نشان می دهند. این مسئله در مواردی مانند ساخت دیواره ها و سقف های کاذب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تعیین قیمت ساندویچ پانل :

قیمت هر متر مربع از این محصول بر حسب نوع ورق مورد استفاده و ضخامت فوم مشخص می گردد. با توجه به این که تنوع ورق در بازار داخلی بالاست، انتخاب ورقی که کیفیت بالا و قیمت مناسبی داشته باشد، سخت شده است اما باید به این مطلب هم توجه داشت که بهترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری است که برای بلند مدت باشد.

نحوه نصب ساندویچ پانل :

بهتر است که در زمینه نصب پانل به موارد زیر توجه شود:

برای ساخت استراکچر و زیر سازی ساندویچ پانل های دیواری باید به فاصله بین ستون ها، عرض کلی آن ها ، محل نصب ، ارتفاع این پانل ها و همچنین شدت وزش باد در منطقه مورد نظر توجه کرد.

قیمت آهن آلات

از موارد مهم دیگر این است که باید به نحوه قرار گیری نری مادگی پانل های دیواری توجه شود تا آب بندی پروژه به طرز مناسبی انجام شود. علاوه بر این، در نصب پانل های دیواری و سقفی باید از پیچ های واشر دار که مخصوص نصب آن می باشد، استفاده شود. در مرحله بعدی باید به گام پیچ ها و ارتفاع آن ها دقت شود. همچنین برای این که کار درز بندی بین پانل ها بهتر انجام گیرد، می توان از چسب سیلیکون و نوار های چسب یک طرفه استفاده کرد. برای ساخت استراکچر و همچنین زیر سازی پانل های سقفی هم لازم است که به نوع استراکچر سقف اجرا شده و فاصله بین تکیه گاه های اصلی توجه شود.

علاوه بر این، از اهمیت کاربرد فلاشینگ ها و آبرو ها در محل مناسب در نصب پانل های سقفی جهت زیبایی و آب بندی پروژه هم نمی توان غافل شد. در نصب پانل های سقفی هم نحوه قرارگیری مناسب و دقیق اورلپ پانل ها بر روی گام اول پانل بعدی و علی الخصوص رعایت کردن فاصله خالی بین دو پانل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نصاب ساندویچ پانل :

لازم به است ساندویچ پانل به صورت پیچ بر روی سازه ها نصب می شود و نرخ دستمزد نصابان که ممکن است از طرف کارخانه مورد نظر معرفی شده باشند، بر اساس سختی و مشخصات پروژه محاسبه می گردد. از جمله عوامل تاثیر گذار بر بالا رفتن نرخ دستمزد نصابان، ارتفاع سازه ، نوع سازه ، نوع پوشش دیواری و یا سقفی و … است.

در باره فوم پلی یورتان ساندویچ پانل نیز باید گفت: پلی اورتان نوعی فوم سبک است که ساخته شده از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور می باشد. در فوم پلی اورتان بیش تر خلل و فرج بسته شده و به همین دلیل بازده بسیار خوبی به عنوان عایق حرارتی دارد.

فوم پلی اورتان در هر دانسیته مشخص قابل تولید است، اما به منظور رسیدن به مقاومت حرارتی و ظرفیت بارگذاری مطلوب دانسیته آن میبایست بین ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم بر متر مکعب باشد. پلی اورتان از دمای ٧٠ الی ۱۱۰ درجه استحکام خود را از دست نمی دهد ولی در دمای بیش تر تجزیه می شود. باکتری ها در پلی اورتان قابلیت رشد ندارند و به دلیل مقاومت فشاری بالا مصارف روزمره متنوعی دارد.

نحوه تولید ساندویچ پانل  :

امروزه با تحقیقات به عمل آمده در حوزه تولید مواد کامپوزیت ساندویچ پانل ها به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مقاوم و سبک تولید می شوند. ساندویچ پانل های سبک با قابلیت مقاومت بالا برای نخستین بار در ساخت آشیانه هواپیما های جنگی در جنگ جهانی دوم استفاده شده اند. پس از آن با پیشرفت های مهم در زمینه طراحی این مواد امروزه پانل ها در ساخت شاتل های فضایی تا تولید دربهای معمولی ساختمان های اداری و مسکونی به کار گرفته می شوند.

علاوه بر این، طراحی ساندویچ پانل ها بسیار پیچیده است و برای رسیدن به نیازمندی های منحصر به فرد مانند مقاومت حرارتی، آب بندی، مقاومت مکانیکی، مسائل بهداشتی، ایمنی در مقابل آتش سوزی و مسائل زیست محیطی است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0