راه‌اندازی خط جدید تولید تیر آهن در مجمتع ظفر بناب

6 سال پیش2220بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
راه‌اندازی خط جدید تولید تیر آهن در مجمتع ظفر بناب

مدیر عامل مجتمع فولاد ظفر بناب خبر از راه‌اندازی خط  تولید جدید تیر آهن در این مجتمع تا شهریورماه امسال داد.به گزارش پایگاه خبری ایسنا، محسن رحیمیان در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر این موضوع که بدون توجه به بخش صنعت و رفع مشکلات آن به هیچ نتیجه‌ای نخواهیم رسید، اظهار نمود:رفع مشکلات صنعت به منظور از بین بردن بیکاری، فقر، آسیب های اجتماعی و اعتیاد بوده بدین معنا که دولت و دستگاه‌های مربوطه می بایست در این زمینه فعالیت نمایند، البته به دلیل عدم همکاری میان فعالان اقتصادی و بانکها، مشکلات این حوزه رفع نخواهد شد. وی با بیان این موضوع که صنعت حلقه ا‌ی واسطه برای آینده اقتصاد است، ادامه داد: هم اکنون بخش صنعت در اقتصاد کشور نقش بسیار مهمی را در ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی ایفا می نماید و هر بخش از صنعت کشورمان با تنوع بالایی همراه است .

مدیر مجتمع فولاد ظفر بناب در خصوص راه اندازی خط تولید تیر آهن با تاکید به این موضوع که یکی از مهمترین عواملی که مشکلات کارخانه‌ها را مرتغع می‌کند، کاهش هزینه‌ها و توجه به نیروی انسانی است، افزود: اهمیت نهادن به نیروی انسانی متعهد، اولویت مدیران کارخانه برای توسعه صنایع می باشد و تاکنون در کارخانه فولاد ظفر در راستای مدیریت و اداره کار با مشکلاتی مواجه نشده ایم؛ به طوری‌که این کارخانه بیشتر نیروی انسانی باسواد را جذب نموده و بر این اساس محصولات باکیفیت تولید می‌شود؛ بنابراین 10 درصد از مالیات به علت کیفیت بالای محصولات، کم می‌شود.

رحیمیان تصریح نمود: جای تأسف است که در کشورمان با وجود دانش آموخته‌های دانشگاه‌ها، واحد های تولیدی دچار مشکل هستند.

وی با اشاره به موضوع جدایی صنعت آهن از جمله تولید تیر آهن میلگرد و... از دانشگاه خاطرنشان نمود: هدف از تشکیل سازمان فنی‌وحرفه‌ای، ارائه‌ی آموزش‌های عملی می باشد؛ اما متاسفانه این سازمان هم به صورت تئوری عمل می‌کند، این در حالی است که ترویج فعالیت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در راستای فعالیت‌های عملی، به منظور تقویت صنعت و ایجاد رونق تولید است.رحیمیان با اشاره به موضوع حمایت از صادرات و ایجاد بازار و تقاضای خارجی برای تولیدات داخلی، ذکر نمود:  در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان داخلی با ظرفیت کم مشغول فعالیت هستند؛ بنابراین چنانچه دولت بتواند با بسترسازی شرایط را برای صادرات محصولات با کیفیت فراهم نماید، در جهت رونق تولید و اشتغال گام برداشته است .

وی خاطرنشان نمود که گردش مالی در کارخانجات به مانند خون در رگ انسان است که اگر نباشد، کارخانه ورشکست خواهد شد.مدیر این مجتمع در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه باتوجه به اعتماد دوباره مردم به دولت تدبیر و امید چشم انداز صنایع استان به خصوص صنعت فولاد را چگونه ارزیابی می کنید؟ افزود: در سال‌های اخیر شاهد رونق اقتصادی هستیم؛ به طوری‌که اگر نگاه ما شایسته سالاری باشد، واحدهای تولیدی ما از وضیعت بحرانی خارج می‌شود و بنا به اینکه اکنون دولت برنامه‌های ویژه‌ای را برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته است و همچنین اهتمام ویژه‌ای به این بخش دارد؛ برای  چشم انداز صنعت فولاد خوش بین هستم.

وی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت در جهت توسعه شرکت دانش بنیان تقویت می‌شود، ادامه داد: ابجاد ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها و استفاده از تجربیات علمی اساتید داشگاهی و همچنین فعالیت‌های علمی و پژوهشی و ارائه مستندات علمی معتبر، این مجتمع را در آستانه پیوستن به جمع شرکت‌های دانش بنیان قرار داده است.مدیر این مجتمع در ادامه اهداف سازمانی این مجتمع را تحقیق و توسعه، آموزش بهره‌وری به کارکنان و ... اعلام نمود و گفت: ایجاد زیرساخت لازم جهت انتقال تکنولوژی در زمینه‌های مستعد شرکت، ایجاد بستر مناسب جهت تحقیقات توسعه‌ای و خدمات مهندسی در شرکت و انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی از جمله وظایف واحد تحقیق و توسعه است.

همچنین رحیمیان در بخش دیگری از سخنان خود تعداد افراد شاغل به صورت مستقیم در کارخانه فولاد ظفر بناب خط تولید تیر آهن را 500 نفر و تعداد افرادی که به صورت غیر مستقیم از این کارخانه بهره‌مند خواهند شد را دو هزار نفر اعلام نمود و گفت: منابع انسانی اصلی ترین سرمایه تمامی مجموعه‌های موفق محسوب خواهد شد؛ به طوری ‌که شرکت ظفر بناب دستیابی به موفقیت‌های روز افزون را در سایه تلاش این عزیزان می‌داند.وی همچنین از راه اندازی خط جدید تولید تیر آهن در این کارخانه خبرداد و افزود: این خط تولید، تا شهریور ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید که با راه اندازی این خط نیز، بیش از 150 نفز نیز بر تعداد این مجموعه نیز افزوده می شود.

شرکت فولاد ظفر بناب دراوایل سال ۱۳۸۶ تاسیس و در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید. این شرکت بعد از کسب استانداردها و گواهینامه های معتبر در خصوص تولید میلگرد در انواع سایزها شروع به احداث خط دوم تولید میلگرد به صورت کاملاً مکانیزه نمود و از جمله بهترین و باکیفیت ترین تولیدات موجود در بازار، متعلق به این شرکت است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد