0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت قوطی از سوی کارخانه های آمریکایی

در پایان هفته ی گذشته، کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی ایالات متحده ی آمریکا یک کمپین برای صعودی کردن قیمت قوطی را راه اندازی کرده اند. بنابراین، کارخانه ی Nucor  اعلام کرده است که دست به افزایش قیمت قوطی به صورت نقطه ای و به میزان 33 دلار در هر تن معادل 30 دلار در هر اونس، زده که موثر هم واقع شده است.

با این وجود، سطح قیمت های بازار هنوز هیچ گونه تغییراتی را نشان نداده است، بنابراین معاملات انجام شده برای خرید قوطی به طور متوسط با مبلغی معادل 690 دلار در هر تن  یا 680 دلار در هرانجام گرفته است. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که گام های بعدی در راستای افزایش قیمت قوطی به زودی توسط تولید کنندگان دیگر دنبال خواهد شد.

قیمت آهن آلات اصفهان

روند صعودی قیمت قوطی در بازار محصولات ایالات متحده ی امریکا

به نظر می رسد که بازار ایالات متحده در مورد قیمت قوطی خود روند صعودی پیدا کرده است. بنابراین، در اواسط ماه ، اولین علایم افزایش قیمت ها مشخص شد. در این هفته محدوده قیمت قوطی به 680-690 دلار در هر تن 600 دلار در رسید که در مقایسه با هفته ی گذشته با قیمت 680-690 دلار در هر تن معادل  کاهش یافته است. برخی از اصلاحات مثبت نیز در بخش  ارزش افزوده مشخص شده است: بنابراین، طی هفته ی گذشته قیمت قوطی با مبلغی معادل 680-690 دلار در هر تن خرید و فروش شد.

گفته می شود که رشد متوسط قیمت قوطی ، توسط کمپین تولیدکنندگان برای صعودی کردن روند قیمت ها در ایالات متحده، که از هفته ی گذشته آغاز شده است، همچنان حمایت می شود. همانطور که متال اکسپرت پیش از این گزارش کرده بود، کارخانه های ایالات متحده ی امریکا اعلام کردند که افزایش قیمت قوطی با حداقل 33 دلار در هر تن مواجه شده است.

یکی از منابع خبری آمریکا گفت که “شما می دانید که چگونه این اتفاق می افتد؟ اگر آن ها [کارخانه ها] قیمت ها را افزایش دهند، تنها دو دلیل برای این کار دارند. دلایل اصلی آن ها عبارت است از افزایش تقاضا برای خرید قوطی و یا جلوگیری از سقوط قیمت ها. علاوه بر این، برخی اظهار نظر هایی وجود دارد که طبق آن اعلامیه هایی می تواند به زودی توسط سازندگان فولاد ارائه شود تا بازار را برای خرید قوطی تحریک کند.

کاهش بیش از حد قیمت قوطی آلمان به دنبال خرید کم از سوی خریداران

قیمت قوطی در آلمان بیش از دو هفته است که کاهش یافته است زیرا میزان خرید مشتریان بسیار ناچیز است. واسطه های آلمانی به اندازه کافی قوطی خریداری کرده اند و برای کاهش این محصول بسیار انتظار کشیده اند. یکی از معامله گران آلمانی به نشریه ی متال اکسپرت گفته است: “تقاضای واقعی برای خرید قوطی هنوز هم کافی است، اما SSC  و معامله گران دیگر فعالیت های کمکی را به حداقل رسانده اند زیرا آن ها به دنبال سهام بیشتر اند “.

در نتیجه، تولید کنندگان محلی، از اواخر ماه ، پیشنهادات قیمت قوطی را به 10 EUR  یورو در هر تن کاهش دادند به 630-640 یورو در هر تن کاهش دادند. البته قیمت های یاد شده بدون احتساب 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده اند. یکی از تولید کننده های قوطی در آلمان گفته است: “مشتریان برای به دست آوردن قیمت های پایین تر به معامله کنندگان فشار می آورند زیرا ظرفیت های تولید شده ی قبل از تعطیلات تابستان هنوز هم در انبار ها وجود دارد”.

با این حال، تامین کنندگان هندی در فصل بهار و به دلیل تغییرات در نرخ مالیات کشور، حمایت خود را برای افزایش قیمت قوطی از دست داده اند. در نتیجه، پیشنهادات قیمت قوطی هند برای حمل و تحویل به آنتورپ طی دو هفته ی گذشته با کاهش 10 یورویی همراه بوده و به مبلغ 450 یورو در هر تن رسیده است. از سوی دیگر مشتریان آلمانی نیز ترجیح می دهند مواد هندی را خریداری کنند. در همین زمان، تامین کنندگان ایتالیا نیز به دلیل کم بودن تقاضای داخلی و خارجی برای خرید قوطی ، پیشنهادات خود را تا 5 الی 10 یورو در هر تن کاهش دادند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0