0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله گالوانیزه در بازار داخلی

قیمت لوله گالوانیزه در بازار داخلی با افزایش قیمت ورق گالوانیزه دوباره افزایش می یابد. اگرچه تقاضای داخلی عمدتا ناکافی است، اما برخی از این مواد در سطوح جدید قیمت ها به پایان رسیده است. ضعیف شدن نرخ نیز موجب شده است که افزایش تقاضا، به ویژه برای کارخانه اصفهان افزایش پیدا کند.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت لوله گالوانیزه در حدود 4470 تومان در هر کیلو اعلام شده است، که حدودا 13-20 تومان در هرکیلو در طول فقط یک هفته، افزایش یافته است. کارخانه ی اصفهان نیز پیشنهادات جدیدی را در مورد قیمت لوله گالوانیزه مبلغ 4470 تومان در هرکیلودر سال جاری، اعلام کرده است. علاوه بر این، نیز این لوله گالوانیزه ضخامت 2.5 را با قیمتی معادل 4420 تومان در هر کیلو ارائه داده است.

تامین کننده اصفهان هم قیمت لوله گالوانیزه خود را تا میزان 4 تومان در هر کیلو، تا حدی به منظور جبران کاهش نرخ مواد اولیه افزایش داده است. کارخانه ی اصفهان نیز در حال حاضر قیمت لوله گالوانیزه خود را در حدود 4470 تومان  به ازای هرکیلواعلام کرده است.

وضعیت کارخانجات تهران

علاوه بر این، در اواسط هفته ی جاری کارخانه ی تهران، فروش جدید لوله گالوانیزه تولیدی خود را با قیمتی در حدود 4420 تومان به ازای هر کیلو آغاز کرد و در روز بعد با فروش 22000 تن با قیمت 4420 تومان در هر کیلوقرارداد هایی را منعقد کرد. شرکت تهران نیز فروش برخی از مواد تولید شده ی خود را با توجه به گزارش تامین کنندگان، با قیمتی در حدود 4420 تومان در هرکیلو اعلام کرده است.

قابل ذکر است که روسای تعداد زیادی از کارخانه ها تصمیم گرفته اند تا اکنون فعالیت خود را در بازار داخلی متوقف کنند. یکی از معامله گران به خبرگزاری ها  گفت: “با افزایش میزان تقاضا در بازار انتظار می رود که قیمت لوله گالوانیزه دوباره افزایش یافته و بازاریابی را نیز در سطوح بالا تر قیمت ها ادامه دهند “. به طور کلی تقاضا برای خرید لوله گالوانیزه با وجود سهام کم کمپانی ها هنوز کم است. با این وضعیت انتظار می رود ، برنامه ریزی ها برای افزایش قیمت لوله گالوانیزه در اواسط ماه دی بهبود خواهد یافت.

قیمت لوله گالوانیزه

تهران و افزایش قیمت لوله گالوانیزه

پیشنهادات تهران در مورد قیمت لوله گالوانیزه این شهر به دلیل افزایش شدید قیمت مواد اولیه در معاملات اخیر، افزایش یافته است. گرچه کارخانه های تهران دلایل قوی برای افزایش قیمت لوله گالوانیزه تولیدی خود دارند، اما خریداران وقت خود را برای خرید این محصولات از تهران هدر نمی دهند، به طوری که تقاضا به طور خاصی کاهش می یابد. در عین حال، فروشندگان گزارش داده اند که درخواست های مربوط به خرید سیم مفتول نیز همچنان ادامه دارد.

در حال حاضر این کارخانه ها عمدتا لوله گالوانیزه تولیدی خود را برای حمل و نقل در ماه دی با قیمتی معادل 4420 تومان در هر کیلو ارائه می دهند. این  در حالی است که در هفته ی گذشته قیمت لوله گالوانیزه 4370 تومان در هر کیلو بوده است. مشتریان عمدتا در بازار ها غیرفعال هستند، اما تولیدکنندگان هنوز هم عجله زیادی برای انجام معاملات در ماه دی ندارند. به طور کلی اعتقاد آن ها بر این است که تهران ترجیح می دهد در کوتاه مدت لوله گالوانیزه خود را به فروش برساند زیرا تقاضا به میزان قابل توجهی در حال افزایش است.

قیمت لوله گالوانیزه

پیشنهادات کارخانجات لوله گالوانیزه

علاوه بر این، پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت لوله گالوانیزه بسیار بالا تر از قیمت های پیشنهادی ورق گالوانیزه که فرصتی برای افزایش قیمت لوله گالوانیزه و دیگر محصولات می باشد، است. به طور خاص، قیمت لوله گالوانیزه تهران در حال حاضر برای مشتریان با مبلغی کم تر از 4420 تومان در هرکیلو عرضه نمی شود. این قیمت پیشنهادی نیز در حدود 50 تومان در هرکیلو بیش ازقیمت های هفته ی گذشته است. علاوه بر این، برخی از تولید کنندگان نیز پیشنهادات خود را در مورد قیمت لوله گالوانیزه در حدود 4420 تومان در هرکیلو، به بازار گزارش دادند.

بیش ترین تقاضای ارائه شده برای خرید این محصولات از سوی جنوب و شرق بوده است، هر چند برخی از کارخانجات تمام تولیدات خود در ماه دی را فروختند. یکی از منابع خبری می گوید: “شاید کارخانه ها ترجیح دادند قیمت پیشنهادی ما را رد کنند و با مبلغی بیش از پیشنهاد ما بفروشند. حجم تولید محصولات فولادی اکثر تولید کننده ها محدود است اما میزان تقاضا دیوانه کننده می باشد.” دلیل اصلی این که چرا قیمت لوله گالوانیزه تهران افزایش یافته است این است که کارخانه های تهران به استثنای کیفیت بالای محصولات تولیدی، دارای تقاضای خوب و قیمت رقابتی در مقایسه با شهرهای دیگر است. علاوه بر این، در دسترس بودن این شهر تا حدودی خوب است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0