0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار ورق گالوانیزه دی ماه سال جاری

در بازار ورق فولادی طی روز گذشته میل به رشد قیمت ها مشاهده شده و این روند برای قیمت ورق گالوانیزه نیز دور از انتظار نمی باشد. بازار دی ماه را در شرایطی پشت سر گذاشت که تعداد معاملات رخ داده بسیار اندک بوده و بازار در آرامش بوده است. این در حالی است که هفته گذشته نیز که آخرین هفته دی ماه سال جاری بوده است قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق گالوانیزه در ثبات نسبی بوده است.

هم چنین بازار مواد اولیه از جمله بازار شمش و قراضه آهنی نیز روند کاهشی داشته است که بر ثبات قیمت ها موثر بوده است. این در حالی است که افزایشی ناگهانی قیمت دلار و جهش آن به 4500 تومان سبب شده است که قیمت آهن آلات در هفته جاری روند صعودی را در پیش بگیرد به گونه ای که مشاهده شده است که قیمت ورق گالوانیزه در برخی از کارخانه ها با افزایش قیمت مواجه گردیده است.

به گفته منابع خبری بازار ساخت و ساز طی هفته گذشته هم چنان در رکود بوده است که به دنبال این امر تقاضا برای خرید شمش نیز کاهش یافته است و قیمت این محصول طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است. کاهش قیمت شمش طی هفته گذشته بر قیمت سایر محصولات فولادی نیز تاثیر داشته است و سبب ثبات و یا کاهش قیمت در بخش ورق فولادی و قیمت ورق گالوانیزه نیز گشته است.

به طور کلی طی هفته گذشته بازار ورق فولادی در وضعیت خوبی به سر برده است ولی بازار ورق سیاه و ورق سرد در رکود بوده و معاملات اندکی برای آن ها گزارش شده است. با این حال قیمت این محصول تغییر چندانی نداشته است.

رصد بازار بورس طی هفته جاری

در بازار بورس حدودا به میزان 210255 تن آهن آلات عرضه گردید و تعداد معاملات صورت گرفته به میزان 195455 تن گزارش شد. در میان این محصولات ورق فولاد مبارکه تنها محصولی بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی با افزایش روبرو شده است که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول عنوان شده است.

ورق سیاه اصفهان

با این حال قیمت ورق سیاه در بازار سایر کارخانجات بدون تغییر بوده است. به طور کلی می توان گفت که میزان عرضه محصولات فولادی در دی ماه سال جاری به میزان 574321 تن بوده است و تعداد معاملات صورت گرفته در این بازار نیز به میزان 548971 تن گزارش شده است. ماه گذشته تعداد معاملات صورت گرفته در بازار بورس نسبت به دی ماه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است و این امر نشان دهنده ثابت بودن میزان تقاضا برای خرید این محصولات در بازار بورس بوده است.

همان طور که می دانیم تقاضا برای خرید آهن آلات با ساخت و ساز و صنعت خودرو سازی و نیز پروژه های عمرانی مرتبط می باشد و ثبات تقاضا برای خرید این محصولات نشان می دهد که رشد چندانی در این صنعت رخ نداده است و بازار هم چنان کساد می باشد.

پیش بینی قیمت ورق گالوانیزه

بازار جهانی ورق فولادی نیز طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است. کشور چین در حال حاضر بزرگ ترین تولیدکننده محصولات فولادی از جمله ورق فولادی می باشد و در سال گذشته حدودا به میزان  831 تن آهن آلات تولید کرده است که نسبت به سال گذشته حدودا به میزان 30 درصد رشد داشته است. بنابراین بازار داخلی نیز ممکن است تا حدودی تحت تاثیر بازار جهانی قرار گیرد.

بنابراین مشاهده شده است که در نخستین روزهای هفته جاری نشانه هایی از رشد قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق گالوانیزه در بازار مشاهده گردیده است آن هم در حالی که شاهد افت و یا ثبات قیمت ها طی یک هفته گذشته در بازار آهن آلات بوده ایم. با این حساب با توجه به افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی و نیز روند صعودی قیمت دلار طی روزهای جاری پیش بینی می شود که طی روزهای آتی شاهد افزایش بیشتر قیمت آهن آلات در بازار داخلی باشیم.

آن طور که به نظر می رسد عوامل زیادی برای روند صعودی قیمت ورق گالوانیزه طی روزهای آتی وجود دارد که به زودی بر قیمت این محصول در بازار داخلی تاثیرگذار می باشد. این در حالی است که میزان تقاضا در بازار داخلی رو به کاهش می باشد و مشخص نیست که این روند تا چه زمانی به طول انجامد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0