0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

فروشندگان ورق صنعتی هند و رقابت با کشور امارات متحده ی عربی

فروشندگان ورق های فولادی هند در حال حاضر به دلیل ارائه ی قیمت ورق صنعتی جذاب برای مشتریان، همراه با زمان تحویل کوتاه مدت، هیچ رقابتی برای بازار امارات متحده ی عربی باقی نگذاشته اند.

قیمت ورق های صنعتی هند نیز به دلیل ضعیف بودن تقاضای داخلی کاهش یافته است، در حالی که قیمت ورق صنعتی چین یک ماه بعد از پیدایش روند صعودی در بازار داخلی افزایش یافته است. تامین کنندگان ایرانی نیز هیچ گونه تغییری در پیشنهادات خود اعمال نکردند. علاوه بر این، کارخانه ی Metinvest اوکراین هم در حال حاضر خارج از بازار مشغول فعالیت است.

تولید کنندگان محصولات فولادی امارات متحده ی عربی مقادیر قابل توجهی (حدود 25،000 تن) از ورق های صنعتی را با قیمتی معادل 3100 دلار در هر تن رزرو کرده اند. نشریه ی متال اکسپرت متذکر شد که برای حمل و نقل این مواد در ماه دی بیش از دو هفته زمان مورد نیاز است. قیمت ورق صنعتی ارائه شده توسط معامله گران نیز نسبت به تقاضای کاربران نهایی نسبتا ملایم بوده است.

کاهش میزان موجودی انبارها

سطح موجودی ذخایر انبار ها در حال حاضر نسبتا کم است اما این وضع به دلیل خرید کم و همچنین به دلیل انجام قراردادهای عمده برای خرید ورق صنعتی از هند به وجود آمده است. تهیه ی مواد اولیه هند به دلیل حمل و نقل سریع، همیشه در دسترس است.

زمان حمل و نقل مواد از هند تنها چهار تا شش روز طول می کشد و ضرورتی برای نگهداری سهام بالا وجود ندارد. شرکت کنندگان حاضر در بازار گزارش می دهند که فروش ورق صنعتی از سوی معامله گران به کاربران نهایی در امارات متحده ی عربی در دو دوره ی اول یعنی در ماه های آغازین سال 2017 در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 بسیار کم تر بوده است. یکی از معامله گران عمده ی امارات متحده ی عربی گفت: “کاهش فروش ورق صنعتی از نظر حجم در حدود 25-30٪ بوده است.”

همین وضعیت در بخش تولید لوله های کربنی نیز اتفاق افتاده است. علی رغم این وضع، تولید کنندگان محصولات فولادی بلند قیمت لوله های تولیدی خود را افزایش داده اند . که دلیل آن هم مواد اولیه ی گران قیمت و کمبود حجم ارائه شده ی این مواد در بازار است. در نتیجه، قیمت لوله های جوش داده شده از ورق صنعتی با قطر 1-4 و 2-4 میلی متر در حدود 3100 دلار به ازای هر تن است که حدودا 15 دلار در هر تن نیز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

ورق سیاه اصفهان

کارخانه ی Gazi Metal ترکیه و افزایش قیمت ورق صنعتی

کارخانه ی Gazi Metal ترکیه قصد دارد حضور خود را در بازار ورق صنعتی ترکیه پر رنگ تر کند و به همین دلیل از اجرای مداوم استراتژی گسترش ظرفیت شرکت خود حمایت می کند. علاوه بر این، تولید کننده ی یاد شده در حال برنامه ریزی برای تقویت فعالیت صادراتی خود درسال جاری می باشد.

در طول سال 2017، ظرفیت کوره های بازده فلز گازی به 400000 تن افزایش خواهد یافت در حالی که طبق اطلاعات ارائه شده توسط خبرگزاری، در سال قبل این میزان معادل 250،000 تن بوده است. با توجه به منابع خبری حاضر در بازار، گسترش تولید محصولات فولادی تخت به این شرکت اجازه خواهد داد تا قیمت ورق صنعتی خود را افزایش دهد. ظرفیت فعلی تولید این نوع ورق در این شرکت سالانه 350،000 تن است. در نتیجه، این کارخانه همچنان به تقویت تولید آن ادامه می دهد.

علاوه بر این، موقعیت این کارخانه به عنوان یک منبع تولید کننده ی ورق صنعتی در ترکیه و بازارهای خارج از کشور تثبیت شده است. این شرکت به طور فعالانه در گسترش تسهیلات Karasu خود سرمایه گذاری می کند که هدف آن تقویت تولید و بهبود موقعیت در بازار ورق صنعتی در ترکیه است. تا کنون، دولت این کشور به مبلغ 300 میلیون دلار به این کارخانه کمک کرده است.

چشم انداز تولید ورق صنعتی

با این حال، زمانی که شرکت تمام مراحل استراتژی توسعه خود را کامل کند، سرمایه گذاری کل به مبلغ 1 میلیارد دلار تخمین زده می شود. معاون رئیس کارخانه ی Gazi Metal، به منابع رسانه ای ترکیه گفت: “ما یک مرکز خدمات فولادی را در Karasu ساخته ایم و در سال 2018 و 2019 قصد داریم در زمینه ی ورق صنعتی سرمایه گذاری کنیم “.

علاوه بر این، کارخانه ی Gazi Metal به چشم اندازهای بزرگ تری برای دست یابی به هدف های دیگر در پایان سال 2017 نگاه می کند. وی همچنین افزود: “ما 37٪ درصد از ورق صنعتی تولید شده ی خود در سال 2016 را صادر کرده ایم. هدف ما صادرات 65 درصد از این مواد در سال جاری است. به همین دلیل ما قصد داریم یک واحد گمرکی در کارخانه ی خودمان به نام “Mehmet Gazioglu اضافه کنیم.

لازم به ذکر است که تولید کنندگان ورق صنعتی ترکیه، از جمله Gazi Metal، قادر به استفاده از یک شرایط خاص بودند.

همان طور که خبرگزاری ها پیش از این در گزارشات خود گفته بود، جای خالی ترکیه در بازار ایالات متحده درسال 2016 مشاهده شد. به احتمال زیاد، چنین رخدادی باعث می شود که این شرکت با اعتماد به نفس بیش تری برای کشف امکانات بیش تر در مقصد صادرات در طول سال جاری اقدام کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0