0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روزهای آرام در بازار نبشی ناودانی

در پی نوسانات نسبی که طی روز های گذشته در مورد قیمت نبشی و قیمت ناودانی در بازار به وجود آمده است، تنها گزینه ای که به نظر کارشناسان می رسد، تاثیر نوسانات نرخ ارز بر قیمت نبشی و ناودانی و در کل اغلب محصولات فولادی و کالا های تولیدی کشور می باشد. امروز در تاریخ پنجشنبه 3 اسفند ماه 1396 قیمت نبشی گالوانیزه در بازار اصفهان با روند ثابت اعلام شد. این در حالی است که در موعد افزایش نرخ ارز شاهد تغییراتی در بهای این محصول بودیم.

در حال حاضر قیمت نبشی گالوانیزه ١٠ بارگیری از کارخانه اصفهان در حدود 2485 تومان شنیده شد و قیمت نبشی گالوانیزه 12 هم معادل 2485 تومان به فروش رسید. در مورد ناودانی هم وضع به همین منوال است و با این که طی هفته های گذشته نوسانات هر چند کمی در قیمت این محصول رخ داده است اما در حال حاضر قیمت ناودانی بارگیری از کارخانه تبریز با ثبات اعلام می شود.

قیمت ناودانی تبریز سایز 8 (42 کیلویی) با مبلغی معادل️ 2550 تومان روانه بازار شد. همچنین قیمت ناودانی تبریز با سایز 10 (47 کیلویی) نیز معادل 2560 تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. به جز بازار تبریز، در بازار مشهد هم ثبات فعلی قیمت ها به آسانی قابل لمس است.

قیمت نبشی کارخانجات مختلف در روزهای پایانی سال

قیمت ناودانی مشهد در روز یکشنبه 29 بهمن ماه 1396 نسبت به روز شنبه ٣٠ تومان افزایش پیدا کرد اما هم اکنون با ثبات نسبی همراه است.  قیمت ناودانی مشهد با سایز 6 در حدود 2510 تومان شنیده شد. علاوه بر این، قیمت ناودانی مشهد با سایز 8 نیز معادل 2510 تومان خرید و فروش شد. احتمالا با ارائه قیمت های فوق و مقایسه آن ها با هفته های گذشته نسبتا آگاه شده اید که دلار با کالا ها چه می کند.

در اواخر بهمن ماه شاهد یک سری نوسانات ناگهانی در نرخ ارز بودیم. پس از آن چند روزی بازار آرام گرفت و سپس قیمت دلار مجدداً خودنمایی کرد که همین امر سبب شد که این نوسانات به جز تاثیرات مستقیمی که بر کالا های مختلف داشت، بر قیمت نبشی و ناودانی نیز تاثیراتی را بر جای گذاشت.

خرید نبشی و ناودانی

اگرچه تأثیرگذاری این واقعیت را نمی‌توان در بازار روزهای اخیر مشاهده کرد اما شکستن ثبات قیمت ها آن هم به طور ناگهانی اگر ادامه دار باشد معمولا موجب بروز مشکلاتی در بازار خواهد شد. با این حال در حال حاضر در هفته اول آخرین ماه سال ٩۶ شاهد بازار کم رمق نبشی و ناودانی هستیم و به دلیل نزدیک شدن به روز های پایانی سال میزان تقاضا ضعیف بوده و حجم معاملات نیز کم است.

کاهش حجم معاملات در روزهای پایانی سال

طبق گفته کارشناسان، به طور کلی بازار فولاد نیز به دلیل ضعف تقاضا میل به افت قیمت دارد اگر چه دلیل دیگری که برای ابهام این بازار به نظر می رسد، افزایش زیر پوستی بهای شمش می باشد که کمتر مورد توجه است.

در شرایط کنونی و با نزدیک شدن به روز های پایانی سال، به دلیل عدم خودنمایی خریداران نهایی در بازار فولاد و به علاوه تداوم شرایط سخت حمل و نقل در برخی از استان ها به دلیل سرما و بارش برف و باران، قیمت برخی از محصولات فولادی تا حدودی کاهشی بود و یا بدون افزایش اعلام شد زیرا فاکتور های ذکر شده از جمله مواردی بودند که ‌توانستند در طول هفته جاری در بازار فولاد به ایفای نقش بپردازند ولی تمامی این سیگنال ‌ها خودنمایی چندانی نداشتند و در این شرایط بسیاری از کارخانجات قیمت‌ های خود را ثابت اعلام کردند.

علاوه بر این، کاهش حجم معاملات بیش از سایر فاکتور های دیگر در بازار محصولات فولادی جلوه نمایی می کند تا جایی که طی روز های اخیر شرایط شکننده‌ ای در بازار این محصولات پدید آمده است و در صورت ادامه ‌یافتن این روند، خریداران این شرایط را تمایل بازار به کاهش مجدد قیمت‌ ها تلقی خواهند کرد. این در حالی است که در ماه پایانی سال امیدواری چندانی به رشد قیمت ها در بازار ندیده نمی شود اما با این حال تا زمانی که بازار در حال و هوای واقعی شب عید قرار نگیرد و رشد تقاضای سنتی به بازار وارد نشود نمی‌توان در مورد چیزی اظهار نظر قاطعی داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0