0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی افزایش قیمت لوله گالوانیزه اروپایی

قیمت لوله گالوانیزه در آلمان در طول چند هفته ی گذشته با وجود افزایش قیمت تامین کنندگان خارجی، ثابت باقی مانده است اما پیش بینی می شود که به زودی قیمت این محصولات روند افزایشی به خود بگیرد.قیمت لوله گالوانیزه هند با توجه به روند صعودی در بازار جهانی از ماه ژانویه تا جولای به میزان 35 یورو در هر تن افزایش یافته است. مشتریان و تامین کنندگان هندی همچنین چندین قرارداد را برای خرید لوله گالوانیزه آلمان به ارزش 535-530 یورو در هر تن ، برای حمل و نقل و تحویل در ماه اوت، امضا کرده است.

یکی از معامله گران آلمانی می گوید: “هند در حال حاضر به افزایش قیمت لوله های گالوانیزه وارداتی می پردازد، اما پس از افزایش قیمت ها، تعداد زیادی از مشتریان قادر به خرید این محصولات نخواهند بود. ما به مقدار مناسب و معقول اقدام به خرید لوله گالوانیزه کرده ایم و می دانیم که قیمت های موجود در بازار به دلیل آغاز فصل تعطیلات در طول هفته ی آینده ثابت باقی خواهد ماند.
با این وجود، شرکت کنندگان در بازار همگی معتقد هستند که تولید کنندگان محصولات گالوانیزه در آلمان، به دلیل وجود جو رقابتی، در حال افزایش قیمت لوله گالوانیزه تا میزان  EUR 30 یورو در هر تن یا بیش تر، هستند.

کاهش قیمت لوله گالوانیزه ایتالیا

قیمت لوله گالوانیزه ایتالیایی به تدریج طی دو هفته کاهش می یابد که این امر به دلیل تقاضای کم رخ داده است. شرکت کنندگان این را باور دارند که در حال حاضر تولید کنندگان داخلی، قیمت لوله گالوانیزه خود را بسته به محصول مورد نظر، پایین تر از نرخ معمول به فروش می رسانند. در اواخر ماه ژوئن، این تولید کنندگان، لوله گالوانیزه خود را به دلیل علاقه های ضعیف مشتریان ایتالیایی برای خرید این محصول و پیشنهادات رقابتی هند، تا 15 تا 25 یورو در هر تن کاهش داده اند.
یکی از منابع خبری می گوید: ” تقاضای خوب فقط برای لوله گالوانیزه وارداتی ارائه می شد زیرا قیمت های وارداتی بسیار جذاب تر از داخلی بود. بنابراین، تولید کنندگان مجبور به تنظیم قیمت ها شدند تا بتوانند در اوایل ماه جولای، مشتریان ایتالیایی خود را خرید لوله گالوانیزه باز یابند.
در عین حال، افزایش قیمت لوله گالوانیزه هند نیز تا 10 یورو در هر تن برآورد شده است زیرا روند قیمت این محصول در بازار های جهانی صعودی بوده است. علاوه بر این، تامین کنندگان محصولات گالوانیزه هند حجم زیادی از لوله گالوانیزه خود را ارائه نمی دهند. فروشندگان ترکیه هم به علت شرایط فعلی و تقاضای ضعیف، از بازار خارج می شوند.
در مقایسه با ترکیه، تقاضای بهتر، و قیمت های پیشنهادی بالا تر، ممکن است قیمت لوله گالوانیزه داخلی ایتالیا را افزایش دهد.
علاوه بر این، انتظار می رود که اعلامیه های تعیین وظایف ضد دامپینگ در مورد واردات لوله گالوانیزه در اوایل ماه اکتبر برای پنج کشور ارسال شود.
یک معامله گر ایتالیایی گفته است: “مشتریان برای خرید لوله گالوانیزه حداقل دو تا سه هفته دیگر فرصت می خواهند. در حال حاضر، قیمت مواد خام افزایش می یابد وتقاضا در نهایت با واردات موقت و محدود کاهش می یابد و افزایش قیمت های پایین فعلی، مشکلات موجود را بدتر خواهد کرد “.

قیمت لوله گالوانیزه

افزایش قیمت لوله گالوانیزه محلی از سوی شرکت Baosteel  در ماه اوت

گروه بزرگ Baosteel Steelmaker  چین تولید کننده ی محصولات لوله گالوانیزه اعلام کرد که قیمت لوله گالوانیزه این شرکت برای تحویل در ماه اوت افزایش خواهد یافت. این تولید کننده قیمت لوله گالوانیزه ، و لوله گالوانیزه خود را تا  RMB 100t در هر تن (15 دلار در هر تن) افزایش داده است

طبق معمول، شرکت  Baosteel اولین شرکتی بود که قیمت لوله گالوانیزه خود را برای ماه آینده در بازار محلی اعلام کرد. بازم به ذکر است که شرکت       Baosteel  یک گروه لوله ساز عمده در چین است.
احتمال دارد که سایر شرکت های تولید کننده ی لوله گالوانیزه در ماه اوت قیمت خود را افزایش دهند البته احتمال رونق یافتن قیمت ها در روزهای آینده نیز هست.

افزایش قیمت لوله گالوانیزه محلی هند به علت تغییرات نرخ در سیستم مالیاتی

 • برخی از کارخانه های هندی تصمیم گرفتند که قیمت لوله گالوانیزه داخلی خود را افزایش دهند زیرا هزینه ی حمل و نقل سفارشات خریداران بعد از تغییرات اخیر به وجود آمده در نظام مالیاتی، کاهش یافته است.
  هند قیمت لوله گالوانیزه خود را معادل INR 33،000-34،500 در هر تن (حدود 510-535 دلار در هر تن) EXW اعلام کرد، که در مقایسه با INR 33،000-33،500 در هر تن
 • (حدود 510-520 دلار در هر تن) EXW  در ابتدای ماه ژوئن، افزایش پیدا کرده است. برخی از کارخانه ها نیز ترجیح دادند که قیمت لوله گالوانیزه خود را در همان سطح قبلی حفظ کنند. این در حالی است که دیگر کارخانه ها از ماه ژوئیه ی سال 2017 با توجه به تغییرات جدید رخ داده در نظام مالیاتی، به طور عمده دست به افزایش قیمت لوله گالوانیزه زده اند.
 • قبل از اوایل ماه ژوئیه، مالیات دولت مرکزی 12.5٪ درصد و مالیات بر ارزش افزوده ی دولت (5٪ برای کارخانه های تولید لوله) بود که به 17.5٪ درصد رسید. در همان زمان در مورد تجارت لوله گالوانیزه در بین کشور های مختلف، خریداران این محصول مجبور به پرداخت 2٪ درصد مالیات بر فروش اضافی بودند یعنی مجموعا 19.5٪ درصد مالیات پرداخت می کردند.

انتظار میرود مالیات تعیین شده ی جدید (GST) 18  درصد شود که به همین دلیل ممکن است قیمت لوله گالوانیزه در بازار محلی کاهش داشته باشد.
برای کاهش فشار مالیاتی بر کسانی که در میان کشورهای مختلف تجارت می کنند، و همچنین تقاضای ضعیف فصلی برای خرید لوله گالوانیزه که گریبان گیر فروشندگان است، خریداران از پرداخت 2٪ مالیات معاف شدند. علاوه بر این، برخی از کارخانه ها نیز برای جبران آن تصمیم گرفتند تا قیمت لوله گالوانیزه خود را تا چند درصد افزایش دهند. مدیر یک شرکت بازاریابی گفت: “قبلا 2٪ مالیات برای فروش محصولات لوله بین المللی هزینه می شد، اما در حال حاضر خریدار آن دو درصد را پرداخت نمی کند.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0