0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

چشم انداز بلند مدت معاملات نبشی افزایش قیمت نبشی در آذرماه با افزایش تقاضا

با توجه به اظهارات شرکت کنندگان در بازار، انتظار می رود قیمت نبشی در ایران طی ماه آذر، همراه با افزایش تقاضای مصرف کنندگان در ماه دی قوی شود. قیمت داخلی پیشنهاد شده از کارخانه های فولاد مشهد، با هزینه های بالا حمایت می شوند، اما در میان رکود در تقاضای کاربر نهایی، احتمال کاهش پیش بینی می شود. یکی از توزیع کننده های جنوب ایران در تاریخ 29 آذر گفت: “قیمت ها به دلیل زیاد بودن تقاضا،به آرامی در حال افزایش می باشد، حتی اگر هنوز هم بالا باشد. یک منبع تولید کننده درتبریزاظهار داشت : ” بازار نبشی در شمال ایران ،در حال افزایش است.

طبق اظهارات منابع خبری ، با وجود افزایش تقاضا در ماه آذر، قیمت نبشی ناب تبریز در شمال دراول ماه دی ماه افزایش خواهد یافت در حالی که تقاضای بهتر و فشار هزینه های سنگین بر تولید کنندگان فولاد، از جمله افزایش قیمت برق،مورد انتظار می باشد.منابع بازار اعلام کرده اند که انتظار می رود قیمت نبشی بین المللی، به دلیل کاهش تولید در فصل  زمستان افزایش می یابد، یکی دیگر از عوامل مهم، پیش بینی افزایش قیمت نبشی داخلی در ایران است. شرکت کنندگان در بازار گفتند که نبشی با کیفیت برای تحویل در ماه آذر در دسترس نیست ، فعالیت های کاربر نهایی در پایین ترین حد ممکن است، با این وجود، در حال حاضر کارخانه ها قیمت نبشی تحویلی ماه آذرخود را عرضه می دارند.

انتظار می رود قیمت نبشی صادراتی طی ماه دی ماه در جنوب ایران نیز در مقیاس مشابه با قیمت های ماه آذرباشد، در حالیکه تقاضای خرید از سوی  خریداران بسیار کم می باشد.ارزیابی هفتگی برای قیمت نبشی جنوب ایران در تاریخ 29 آذر 2270 تومان برای هرکیلوبرآورد گردیده است، که نسبت به نبشی در ماه آذر که 2260 تومان در هر کیلو بوده ، با افزایش مواجه شده است.قیمت نبشی داخلی در این ماه به میزان 5 تا 10 تومان در هرکیلو افزایش یافت. منابع  روز چهارشنبه به خبرگذاری ها گفتند که برخی از تولیدکنندگان نبشی درایران برای افزایش پیشنهاد قیمت نبشی خود در ماه دی در حال تلاش می باشند و برای احیای بازار داخلی خود از هر تلاشی روی گردان نیستند.

قیمت نبشی

همچنین قیمت نبشی با کیفیت در ماه آذر افزایش یافت؛چرا که تقاضا، با افزایش قیمت نبشی  تبریز در ماه آذر ، شدیداً افزایش یافته است. قیمت نبشی 10- 20 تومان در هرکیلوافزایش یافت و قیمت نبشی در جنوب ایران در طول همین ماه به میزان 15 تومان در هرکیلو با افزایش قیمت مواجه گردید.

تقاضای نبشی هنوز ضعیف است، اما قیمت ها افزایش می یابند

بازارهای نبشی دراصفهان و تهران طی هفت روز گذشته قوی شده اند، اما طبق اظهارات خبرگذاری ها ، با توجه به قیمت های پیشنهاد شده،قیمت نبشی افزایش یافته است. خبرگذاری ها  روز سه شنبه اعلام کرد که قیمت نبشی وارداتی، بدون هیچ گونه رزروی ، ثابت باقی مانده است.کارخانه های مشهد نبشی را 2270 تومان در هرکیلو برای فروش رد اصفهان عرضه کرده اند، ویک تولید کننده فولاد از تولید کنندگان نبشی را با قیمت  2270 تومان برای هر کیلو به اصفهان ارائه می دهد.ارزیابی هفتگی نبشی در دی ماه ، 2270 تومان برای هر کیلو بود که در طول چند هفته افزایش در قیمت آن بوجود آمده بود.

قیمت به مبلغ 2270 تومان در هر کیلو، بر مبنای وزن نظری به اصفهان پیشنهاد گردید ، اما معامله کمی با این قیمت ها به انجام رسید. یک معامله گر معتقد است که قیمت نبشی معادل 2270 تومان برای هر کیلو می تواند قیمت قابل قبولی باشد، اما تقاضایی برای خرید وجود ندارد. ارزیابی هفتگی قیمت نبشی به میزان 2270 تومان به ازای هر کیلو، بر مبنای وزن نظری روز سه شنبه بر آورد گردید ، که از قیمت قبلی معادل  2270تومان درهر کیلو، افزایش داشته است.نبشی از تبریز در حدود 2290 تومان در هرکیلو،بر مبنای وزن نظری ارائه شد، اما تقاضا همچنان در این بازار ضعیف بود.

یک معامله گر گفت :”تقاضایی در بازار وجود ندارد و نشانه ای از  بهبود هم برای آن وجود ندارد . ” ارزیابی هفتگی قیمت نبشی تبریز در روز سه شنبه به میزان 2290 تومان در هر کیلو بود که نسبت به قیمت قبلی معادل 2260 تومان در هرکیلو، افزایش داشته است. بزرگترین تولید کننده نبشی درآخرین قیمت های خود را اعلام کرد.یک معامله گر گفت: “قیمت ها نباید کاهش یابد؛قیمت نبشی در حال حاضر هم خیلی کم است.” ارزیابی هفتگی برای قیمت این محصول در تبریز با سایز4.5 در روز سه شنبه،  2320 تومان در هرکیلو بر آورد گردید، که افزایش درآن نسبت به قبل مشاهده شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0