0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پایداری قیمت پروفیل داخلی روسیه  و افزایش  تقاضا

قیمت پروفیل داخلی روسیه در ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است، زیرا کارخانه ها همچنان تولید ماه سپتامبر خود را با قیمت های قبلی ارائه می دهند. منابع، اظهار داشتند که  با توجه به حجم محدود ارائه شده ازسوی تولیدکنندگان، تقاضا در منطقه مسکو افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی قیمت پروفیل متال بولتن در بازار داخلی روسیه در روز دوشنبه 5 نوامبر 27.500 تا 275.550 روبل (424 تا 425 دلار) برای هر تن مسکو،  با احتساب مالیات برآورد شده است ، که دارای ثبات هفته به هفته بوده است.

پیشنهادات برای قیمت پروفیل محموله ماه سپتامبر در همین محدوده مورد ارزیابی قرار گرفت. قیمت پیشنهادات “باز” ​​است ،به این معنی که سازندگان پروفیل حق دارند که در پایان دوره پروفیل سازی بسته به تقاضا مجدد قیمت آنها را اصلاح کنند، پیشنهادات ماه سپتامبر در همان سطح معاملات تولید آگوست انجام می شود که در سطح قیمت 3.000 روپیه (46 دلار) کمتر از پیشنهاد های اولیه انجام می شود.

بازار صادراتی خرید پروفیل روسیه

یکی از معامله گران بزرگ گفت: “شاید در نتیجه صادرات است که تولیدکنندگان، باعث کمبود پروفیل در بازار داخلی می شوند.” یک منبع تولید کننده گفت: “ما صادرات پروفیل را به عنوان ابزاری برای محدود کردن حجم داخلی و در نتیجه حمایت از سطح قیمت پروفیل فعلی می بینیم.” پیشنهادات از شرکت فولاد “Мечел” و “Novolipetsk Steel” روسیه (NLMK) به اروپا به ترتیب به مبلغ 340 یورو (380 دلار) به ازای هر تن و 350 یورو (391 دلار) به ازای هر تن دریای سیاه به گوش رسیده است.

یک معامله گر گفت: “اگر تولید کنندگان حجم پیشنهادات برای بازار داخلی را محدود کنند، ممکن است معقول تر از واردات پروفیل از اوکراین باشد.” کمیسیون اقتصادی اوراسیا که تحت رهبری روسیه است – و شامل کشورهای قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان می باشد – مقررات ضد دامپینگ  را از 9.32٪ و 10.11٪ در واردات محصولات پروفیل از اوکراین در اوایل سال جاری اعمال کرده است.

قیمت پروفیل در بازار جنوب اروپا تا حد زیادی با ثبات است

منابع روز چهارشنبه 7 سپتامبر به متال بولتن گزارش کردند که  قیمت خرید پروفیل داخلی در بازارهای اروپایی ثابت باقی مانده است. در ارزیابی قیمت پروفیل داخلی متال بولتن در جنوب اروپا 380 تا 385 یورو (425 تا 430 دلار) در هر تن تحویلی 7 سپتامبر، با پایداری قیمت هفته به هفته ارائه شد. این ارزیابی برای پروفیل در این منطقه نیز ثابت بود و 380 تا 390 یورو (425-436 دلار) در هر تن در روز چهارشنبه تحویل داده شد.

منابع گفتند که اخیراً معاملات عمده ای برای پروفیل و قوطی در این محدوده های ارزیابی، انجام شده است. یکی از منابع گفت: “فعالیتها  پس از تعطیلات دوباره از سر گرفته می شوند.” به گفته یکی دیگر از شرکت کنندگان در بازار ، بازار داخلی پروفیل در جنوب اروپا، “فروش نرمالی” را تجربه کرده است، در حالی که فعالیت صادراتی به علت عدم اطمینان در مورد توزیع مجوز های واردات در الجزایر متوقف شده است.  بر اساس یک منبع، که به قیمت قراضه داخلی در جنوب اروپا و احیای فعالیت تجاری پس از فصل تعطیلات ماه آگوست اشاره داشت, انتظار می رود قیمت پروفیل داخلی این ماه افزایش یابد.

 تردید بازار صادرات پروفیل اتحادیه اروپا با عدم وضوح در مجوزهای الجزایر

منابع روز چهارشنبه 7 سپتامبر به متال بولتن اظهار داشتند که، بازار پروفیل صادراتی اتحادیه اروپا در فقدان تقاضا از سوی الجزایر در طول هفته گذشته ، آرامتر شده است. به گفته منابع ، پروفیل از ایتالیا و اسپانیا  عمدتاً با قیمت  370 یورو  (414 دلار) در هر تن فوب بندرهای اصلی ارائه  می گردد، که نسبت به هفته گذشته 10 یورو( 11 دلار ) در هر تن کاهش داشته است. ارزیابی قیمت پروفیل هفتگی متال بولتن برای صادرات جنوب اروپا در 7 سپتامبر به قیمت 365 تا 370 یورو (404 تا 414 دلار) در هر تن فوب بنادر اصلی برآورد گردید که و از 5 تا 10 یورو (6 تا 11 دلار) در هر تن، از قیمت قبلی  370 تا 380 یورو (414 تا   425 دلار) در هر تن  فوب کاهش یافته است.

معامله گران قیمت پروفیل قابل قبول را در همین محدوده ارزیابی فعلی برآورد کردند. در همین حال، ارزیابی قیمت برای واردات الجزایر در هفته جاری به میزان 385 تا 390 یورو (430 تا 436 دلار) در هر تن cfr از بنادر اصلی برآورد گردید که تغییر نکرده است. یک منبع بازرگانی گفت: “بازار الجزایر به طور کامل متوقف شده است زیرا مجوزهای جدید برای پروفیل وارداتی تاکنون تحویل داده نشده است، و افزود که فعالیت تجاری برای صادرات پروفیل اروپای جنوبی بسیار آرام بوده است.

صدور مجوز واردات پروفیل اروپا

مجوزهایی که در انتهای ماه فوریه توزیع شده اند تا نیمی از این سهم واردات 2 میلیارد تن tpy پروفیل جدید را  پوشش می دهد که این مجوز در تاریخ 23 آگوست به پایان می رسد. با این وجود، شرکت کنندگان در نظرسنجی  که در مورد حرکت های قیمت پروفیل بازار در آینده، انجام شد ، با داشتن نظرات مختلف به دو گروه تقسیم شدند ، اشاره به توقف واردات به بازار الجزایر دریک طرف و افزایش قیمت قراضه داخلی در جنوب اروپا در طرف دیگر بود. فعالیت تجاری برای آن جنوب اروپا نیز ضعیف شده است. ارزیابی قیمت متال بولتن برای آن جنوب اروپا در روز چهارشنبه،  380 تا 390 یورو (425 تا 436 دلار) در هر تن فوب بنادر اصلی برآورد گردید، که در طول هفته تغییری نداشته است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0