0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد بافق یزد به دلیل صعودی شدن روند قیمت ها در بازار

قیمت میلگرد بافق یزد در هفته ی گذشته افزایش یافته است، که آن هم به دلیل عملکرد صعودی بازار داخلی کشور است. قیمت میلگرد بافق یزد در معاملات روز چهارشنبه برای حمل و نقل و تحویل و با ضخامت 16-32 mm میلی متر معادل 2130-2220 به ازای هرکیلو بود، که تا 5 تومان در هرکیلو نسبت به هفته ی گذشته افزایش یافته است.

علاوه براین، پیشنهادات مربوط به قیمت میلگرد بافق یزد برای حمل و نقل و تحویل در حدود 2130-2220 در هر کیلو بر اساس وزن واقعی براورد شد که نسبت به هفته ی اخیر 5 تا 10 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. یکی معامله گران اهوازی به سایت خبری گفت:  “برخی از خریداران در اینجا قیمت ها را به میزان 2130 در هرکیلو قبول کرده اند، اما بیش ترشان هنوز به دنبال سیاست انتظار هستند.”

قیمت میلگرد بافق یزد با کیفیت بالا نیز در معاملات اخیر برای حمل و نقل و تحویل دراصفهان، در روز چهارشنبه در حدود 2130-2220 به ازای هرکیلو اعلام شد نسبت به یک هفته پیش تا 10تومان به ازای هرکیلوافزایش پیدا کرد. پیشنهادات مربوط به قیمت میلگرد بافق یزد برای حمل و نقل و تحویل درشیراز به 2135-2225 در هر کیلو رسید، که تا 10 تومان در هرکیلو نسبت به هفته ی گذشته افزایش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

نوسانات قیمت میلگرد بافق یزد

علاوه بر این، بعضی از کارخانجات توانسته اند قیمت این محصول را تا حدود 2225 برای هرکیلو برای خریداران رزرو کنند، در حالی که بعضی از پیشنهادات خود را با توجه به نوسانات اخیر در بازار داخلی، مطابق با منابع تجاری به صورت معوق درآورده اند. مدیرعامل یکی از کارخانه های میلگرد در شمال شرقی ایران، اعتراف کرد که کارخانه ی وی در چند روز گذشته پیشنهاد های خود را معلق کرده است.

در حال حاضر قیمت میلگرد بافق یزد پیشنهادی با توجه به اوضاع بازار داخلی در حال تغییر است. او همچنین گفت: “ما همچنان در نظر داریم که اگر پیشنهادات شرکتی در مورد قیمت میلگرد بافق یزد در حدود 2220 به ازای هرکیلو وجود داشته باشد، میزان فروش افزایش خواهد داشت.”

در همین حال، یکی از منابع خبری حاضر در کارخانه ی شمالی به جراید گفت که ترجیح می دهد محصولات فولادی خود را در بازار داخلی به فروش برساند. او گفت: “افزایش قیمت میلگرد بافق یزد به مدت بیش تر و بالا تر از آن چیزی است که در بازار های خارج از کشور اتفاق می افتد، بنابراین ما مواد کمتری را برای بازارارائه می دهیم.

” بر اساس گزارش این نشریه، قیمت این محصول در شرق ایران به میزان 5 تا 10 تومان در هرکیلو در ماه جاری افزایش پیدا کرده است، در حالی که قیمت میلگرد بافق یزد طی یک دوره ی مشابه تنها 10 تومان در هر کیلو افزایش یافته است.

تولید کنندگان ایرانی و افزایش قیمت میلگرد بافق یزد

کاهش طولانی مدت قیمت میلگرد بافق یزد که از ابتدای سال مشاهده شده، پایان یافته است. افزون بر این، با توجه به فعالیت خریدی فصلی، عرضه ی کم تر این محصول در بازار و تأثیر ناچیز محصولات وارداتی، تولید کنندگان فرصتی برای افزایش قیمت میلگرد بافق یزد در اختیار دارند.

کارخانه های ایرانی و شرکت های تجاری محلی در مورد قیمت میلگرد بافق یزد با 10تومان در هرکیلو افزایش، با مبلغی معادل 2225 در هر کیلو یا 2130-2220 تومان در هرکیلو توافق کردند. این قیمت با احتساب 9% درصد مالیات بر ارزش افزوده، محاسبه شده است. تولیدکنندگان پیش بینی می کنند که قیمت میلگرد بافق یزد در برخی از استان ها تا 9تا10  در هر کیلو در هر کیلو افزایش یابد. با این حال، شرکت کنندگان در بازار پیش بینی می کنند که قیمت میلگرد بافق یزد تا 9 تومان به ازای هر کیلو افزایش پیدا کند.

کاهش میزان عرضه

در نتیجه ی مذاکرات انجام شده، انتظار می رود که تلاش برای تعلیق تحولات منفی و افزایش سودآوری فروش، که گاهی اوقات غیرقابل قبول است، آغاز شود اما در عین حال بعضی از کارخانجات نیز عرضه ی میلگرد تولیدی خود را محدود کرده اند. علاوه بر این، ارزیابی های انجام شده تا حدودی هم با هدف تجزیه و تحلیل موجودی معامله گران در بازار انجام می گیرد.

در حال حاضر تامین کنندگان محصولات فولادی بلند با روند صعودی قیمت ها مواجه شده اند که با بهبود یافتن میزان تقاضای به طور فصلی پشتیبانی می شود. انحراف این روند به افزایش هر چه بیش تر فعالیت مصرف کنندگان و شرکت کنندگان در بازار کمک خواهد کرد.

یکی از منابع خبری می گوید: رقابت با تامین کنندگان میلگرد در ایران ضعیف است. برخی از معامله گران نیز می گویند که محصولاتی که بیش تر در دسترس هستند ارزان تر اند اما عرضه ی محصولات فولادی بلند ، به بازار نسبتا کم است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0