0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی اتحادیه اروپا به دنبال افزایش تقاضا

قیمت میلگرد و  قیمت سیم مفتولی تولید داخلی اروپاهم چنان طی هفته گذشته در حال افزایش بوده است که علت این امر افزایش تقاضا در بازار داخلی این منطقه و افزایش هزینه های قراضه آهنی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت قراضه آهنی اروپا تا روز 16 ماه اوت به میزان 55/344 دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به مبلغ 10/333 دلار به ازای هر تن اعلام شده تا تاریخ 9 ماه اوت افزایش یافته است.
میلگرد
در شمال اروپا، ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت میلگرد محلی این منطقه تا روز چهارشنبه به میزان 617-611 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 576-570 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که طی این هفته نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش قیمت میلگرد به میزان 41 دلار به ازای هر تن می باشیم. هم چنین طبق گزارشات شرکت کنندگان بازار داخلی میلگرد در منطقه با قیمت های بالایی به میزان 652 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده شده است.

ارزیابی افزایش قیمت میلگرد

به گفته یکی از تاجران میلگرد منطقه اروپا میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی در حال حاضر بسیار مطلوب می باشد اما سایر خریداران انتظار قیمت های پایین تری را داشته اما در حال حاضر ناچار به خرید این محصول به قیمت بالا می باشند. به گفته منابع خبری به نظر نمی رسد که شاهد کاهش قیمت ها تا حداقل دو ماه آینده باشیم زیرا در حال حاضر میزان تقاضا مناسب می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد جنوب اروپا تا تاریخ 16 ماه اوت به میزان 611-587 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 564-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 47 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

در حال حاضر میزان عرضه در بازار داخلی کم می باشد هم چنین اکثر کارخانجات ایتالیا به علت تعمیر و نگه داری محصولات بسته بوده بنابراین سایر کارخانجات نسبت به قیمت های پیشنهادی سخت گیر می باشند.

قیمت سیم مفتولی

قیمت سیم مفتولی نیز طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش تقاضا و هم چنین افزایش قیمت قراضه آهنی اعلام شده است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی بازار داخلی شمال اروپا به میزان 605-599 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 593-576 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

این ارزیابی ها متاثر از قیمت های پیشنهادی در کشورهای آلمان و هلند می باشد. در منطقه جنوب اروپا نیز ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت سیم مفتولی به میزان 593-587 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 587-564 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین به گفته منابع بازار قیمت معاملات صورت گرفته حدودا به میزان 617-611 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 • قیمت های صادراتی جنوب اروپا

  به گفته منابع خبری قیمت های صادراتی میلگرد و سیم مفتولی جنوب اروپا طی هفته گذشته ثابت بوده است و به علت تعطیلات هیچ معامله ای در این منطقه صورت نگرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به میزان 540-529 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی این منطقه نیز به میزان 540-529 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.
  به گفته یکی از تاجران این منطقه تولیدکنندگان در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا پایان ماه جاری ثابت نگه دارند زیرا میزان محصولات تولیدی کاهش یافته و آن ها ناچار به ارائه مناسب ترین قیمت می باشند. در حال حاضر چنانچه شخصی تصمیم به خرید این کالا داشته باشد ناچار به پرداخت حدود 599 دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین با تعطیل شدن اکثر کارخانجات ایتالیا، سایر کارخانجات ترجیح می دهند کالاهای تولیدی خود را در بازارهای داخلی به فروش رسانند زیرا در حال حاضر میزان تقاضا برای مصرف کنندگان نهایی بسیار بالا می باشد و تولیدکنندگان تمایل کم تری به صادرات کالاهای خود نشان می دهند. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر نیز به میزان 570-558 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

 • افزایش قیمت میلگرد وارداتی عربستان سعودی

  طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن بازار میلگرد عربستان سعودی طی این هفته تضعیف شده است زیرا قیمت های پیشنهادی به این کشور افزایش زیادی یافته است. کشور ترکیه میلگرد تولیدی خود را به میزان 530-515 دلار به ازای هر تن به خاورمیانه پیشنهاد داده است. هم چنین معامله ای به قیمت 515-510 دلار به ازای هر تن نیز مابین دو کشور صورت گرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به عربستان سعودی به میزان 520-515 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 15 ماه اوت بوده است.
  این قیمت نسبت به قیمت 520-505 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور به علت برگزاری مراسم حج و هم چنین ضعف در بخش ساخت و ساز پایین می باشد. بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد در این کشور قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 533 دلار به ازای هر تن رسانده است که نسبت به قیمت 493 دلار به ازای هر تن در تاریخ 13 ماه اوت افزایش یافته است.

مطالب پربازدید:

قیمت میلگرد هفته آخر مرداد,علت گرانی آهن آلات,رکود در بازار آهن آلات ایران

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0