0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی اتحادیه اروپا به دنبال افزایش تقاضا

قیمت میلگرد و  قیمت سیم مفتولی تولید داخلی اروپاهم چنان طی هفته گذشته در حال افزایش بوده است که علت این امر افزایش تقاضا در بازار داخلی این منطقه و افزایش هزینه های قراضه آهنی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت قراضه آهنی اروپا تا روز ۱۶ ماه اوت به میزان ۵۵/۳۴۴ دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به مبلغ ۱۰/۳۳۳ دلار به ازای هر تن اعلام شده تا تاریخ ۹ ماه اوت افزایش یافته است.
میلگرد
در شمال اروپا، ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت میلگرد محلی این منطقه تا روز چهارشنبه به میزان ۶۱۷-۶۱۱ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۷۶-۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که طی این هفته نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش قیمت میلگرد به میزان ۴۱ دلار به ازای هر تن می باشیم. هم چنین طبق گزارشات شرکت کنندگان بازار داخلی میلگرد در منطقه با قیمت های بالایی به میزان ۶۵۲ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده شده است.

ارزیابی افزایش قیمت میلگرد

به گفته یکی از تاجران میلگرد منطقه اروپا میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی در حال حاضر بسیار مطلوب می باشد اما سایر خریداران انتظار قیمت های پایین تری را داشته اما در حال حاضر ناچار به خرید این محصول به قیمت بالا می باشند. به گفته منابع خبری به نظر نمی رسد که شاهد کاهش قیمت ها تا حداقل دو ماه آینده باشیم زیرا در حال حاضر میزان تقاضا مناسب می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد جنوب اروپا تا تاریخ ۱۶ ماه اوت به میزان ۶۱۱-۵۸۷ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۴-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۴۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

در حال حاضر میزان عرضه در بازار داخلی کم می باشد هم چنین اکثر کارخانجات ایتالیا به علت تعمیر و نگه داری محصولات بسته بوده بنابراین سایر کارخانجات نسبت به قیمت های پیشنهادی سخت گیر می باشند.

قیمت سیم مفتولی

قیمت سیم مفتولی نیز طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر افزایش تقاضا و هم چنین افزایش قیمت قراضه آهنی اعلام شده است. ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۰۵-۵۹۹ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۹۳-۵۷۶ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

این ارزیابی ها متاثر از قیمت های پیشنهادی در کشورهای آلمان و هلند می باشد. در منطقه جنوب اروپا نیز ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت سیم مفتولی به میزان ۵۹۳-۵۸۷ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۸۷-۵۶۴ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین به گفته منابع بازار قیمت معاملات صورت گرفته حدودا به میزان ۶۱۷-۶۱۱ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 • قیمت های صادراتی جنوب اروپا

  به گفته منابع خبری قیمت های صادراتی میلگرد و سیم مفتولی جنوب اروپا طی هفته گذشته ثابت بوده است و به علت تعطیلات هیچ معامله ای در این منطقه صورت نگرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی جنوب اروپا به میزان ۵۴۰-۵۲۹ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی این منطقه نیز به میزان ۵۴۰-۵۲۹ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.
  به گفته یکی از تاجران این منطقه تولیدکنندگان در نظر دارند قیمت های پیشنهادی خود را تا پایان ماه جاری ثابت نگه دارند زیرا میزان محصولات تولیدی کاهش یافته و آن ها ناچار به ارائه مناسب ترین قیمت می باشند. در حال حاضر چنانچه شخصی تصمیم به خرید این کالا داشته باشد ناچار به پرداخت حدود ۵۹۹ دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین با تعطیل شدن اکثر کارخانجات ایتالیا، سایر کارخانجات ترجیح می دهند کالاهای تولیدی خود را در بازارهای داخلی به فروش رسانند زیرا در حال حاضر میزان تقاضا برای مصرف کنندگان نهایی بسیار بالا می باشد و تولیدکنندگان تمایل کم تری به صادرات کالاهای خود نشان می دهند. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به الجزایر نیز به میزان ۵۷۰-۵۵۸ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

 • افزایش قیمت میلگرد وارداتی عربستان سعودی

  طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن بازار میلگرد عربستان سعودی طی این هفته تضعیف شده است زیرا قیمت های پیشنهادی به این کشور افزایش زیادی یافته است. کشور ترکیه میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۳۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن به خاورمیانه پیشنهاد داده است. هم چنین معامله ای به قیمت ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن نیز مابین دو کشور صورت گرفته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۵۲۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۵ ماه اوت بوده است.
  این قیمت نسبت به قیمت ۵۲۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور به علت برگزاری مراسم حج و هم چنین ضعف در بخش ساخت و ساز پایین می باشد. بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد در این کشور قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۳۳ دلار به ازای هر تن رسانده است که نسبت به قیمت ۴۹۳ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۱۳ ماه اوت افزایش یافته است.

مطالب پربازدید:

قیمت میلگرد هفته آخر مرداد,علت گرانی آهن آلات,رکود در بازار آهن آلات ایران

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری