0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه بازار چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری افزایش یافته است و این افزایش قیمت تا تاریخ 30 ماه نوامبر گزارش شده است. قیمت ورق سیاه در شرق کشور چین منطقه شانگهای به میزان 4270-4250 یوان (646-643 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 70-50 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال چین نیز قیمت ورق سیاه به میزان 4240-4220 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 60 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ورق سیاه در بازار فیوچرز نیز به میزان 4046 یوان به ازای هر تن رسیده است و این قیمت تا آخرین ساعات روز گذشته پایدار بوده است. قیمت های بالاتر در بازار فیوچرز بر بازار لحظه ای نیز تاثیر گذاشته و سبب افزایش قیمت ورق سیاه در بازار لحظه ای نیز شده است. اگرچه این افزایش قیمت سبب شده است که خریداران تمایلی به خرید نداشته و در انتظار افت قیمت ها باشند.

بازار صادراتی ورق سیاه

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات شنیده شده از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی کم تر بوده است. برخی فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در بازار حدودا به میزان 560 دلار به ازای هر تن باشد. ولی سایر منابع خبری معتقدند که کارخانجات به زودی قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند و این افزایش تحت تاثیر نوسانات داخلی می باشد. در نتیجه این امر خریداران به زودی شانس خرید ورق سیاه با قیمت حدود 560 دلار به ازای هر تن را از دست می دهند و قیمت این محصول در بازار داخلی افزایش خواهد یافت. در حال حاضر میزان موجودی ورق سیاه در این کشور به میزان 85/1 میلیون تن بوده که نسبت به میزان موجودی یک هفته پیش به میزان 100000 تن کاهش داشته است. بنابراین موجودی مازاد این محصول سبب افزایش قیمت ورق سیاه می گردد. بیشترین معاملات برای ورق سیاه به قیمت 3968 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

مقابله با افزایش قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی

ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی و در بازار داخلی جنوب اروپا به سمت قیمت های بالاتر سوق پیدا کرده است ولی این قیمت در معاملات تاثیری نداشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار داخلی جنوب اروپا تا روز چهارشنبه مورخ 29 نوامبر ثابت بوده است و به میزان 520-500 یورو (618-594 دلار) به ازای هر تن گزارش شده است. حد پایین این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات صورت گرفته در کشور ایتالیا بوده است در حالی که حد بالای ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی اسپانیا بوده است. با این حال فولادسازان در کشور ایتالیا قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را افزایش داده و به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن رسانده اند. اگرچه تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. کارخانجات تصمیم دارند که تا روزهای نخستین سال آینده به این قیمت برای ورق سیاه دست پیدا کنند. کارخانجات تمایلی به ارائه تخفیف برای فروش ورق سیاه ندارند.

آن ها تمایل دارند که قیمت های پایین تر از 500 یورو به ازای هر تن را برای معاملات با حجم بالا قبول کنند. ولی در حال حاضر این موقعیت تغییر کرده است. این افزایش قیمت توسط نبود قیمت های رقابتی محصولات وارداتی پشتیبانی می شود. ارزیابی ها از قیمت هفتگی ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 515-505 یورو به ازای هر تن طی هفته جاری بوده است که نسبت به قیمت 510-490 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس پیشنهاد کشورهای ترکیه و هند بوده است.

چنانچه خریداران تمایل داشته باشند که حجم بالایی از این محصول را خریداری کنند باید به همین قیمت های پیشنهادی خریداری نمایند. این در حالی است که قیمت های بازار وارداتی هنوز برای اکثر خریداران جذاب نبوده و آن ها تمایل دارند ورق سیاه مورد نیاز خود را از بازار داخلی خریداری نمایند. کشورهای واردکننده ورق سیاه به کشورهای اروپایی ترکیهف هند و مصر می باشند که برای واردات این محصول برای این کشورها هنوز عوارضی تعریف نگردیده است.

این در حالی است که کمیسیون اروپا در اوایل ماه اکتبر قوانین ضد دامپینگ جدیدی برای واردات این محصول از کشورهای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین تعیین کرده است و برای قیمت وارداتی این محصول عوارضی به میزان 5/96-6/17 یورو تعیین کرده است. به علاوه انتظار می رود که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در ماه ژانویه افزایش یابد و براساس آن قیمت این محصول نیز افزایش یابد. هم چنین پیش بینی می شود که این روند بر بازار داخلی نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0