0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه بازار چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری افزایش یافته است و این افزایش قیمت تا تاریخ ۳۰ ماه نوامبر گزارش شده است. قیمت ورق سیاه در شرق کشور چین منطقه شانگهای به میزان ۴۲۷۰-۴۲۵۰ یوان (۶۴۶-۶۴۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۷۰-۵۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال چین نیز قیمت ورق سیاه به میزان ۴۲۴۰-۴۲۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت ورق سیاه در بازار فیوچرز نیز به میزان ۴۰۴۶ یوان به ازای هر تن رسیده است و این قیمت تا آخرین ساعات روز گذشته پایدار بوده است. قیمت های بالاتر در بازار فیوچرز بر بازار لحظه ای نیز تاثیر گذاشته و سبب افزایش قیمت ورق سیاه در بازار لحظه ای نیز شده است. اگرچه این افزایش قیمت سبب شده است که خریداران تمایلی به خرید نداشته و در انتظار افت قیمت ها باشند.

بازار صادراتی ورق سیاه

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات شنیده شده از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهادات شنیده شده در مناقصات به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی کم تر بوده است. برخی فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در بازار حدودا به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن باشد. ولی سایر منابع خبری معتقدند که کارخانجات به زودی قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند و این افزایش تحت تاثیر نوسانات داخلی می باشد. در نتیجه این امر خریداران به زودی شانس خرید ورق سیاه با قیمت حدود ۵۶۰ دلار به ازای هر تن را از دست می دهند و قیمت این محصول در بازار داخلی افزایش خواهد یافت. در حال حاضر میزان موجودی ورق سیاه در این کشور به میزان ۸۵/۱ میلیون تن بوده که نسبت به میزان موجودی یک هفته پیش به میزان ۱۰۰۰۰۰ تن کاهش داشته است. بنابراین موجودی مازاد این محصول سبب افزایش قیمت ورق سیاه می گردد. بیشترین معاملات برای ورق سیاه به قیمت ۳۹۶۸ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

مقابله با افزایش قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی

ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی و در بازار داخلی جنوب اروپا به سمت قیمت های بالاتر سوق پیدا کرده است ولی این قیمت در معاملات تاثیری نداشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار داخلی جنوب اروپا تا روز چهارشنبه مورخ ۲۹ نوامبر ثابت بوده است و به میزان ۵۲۰-۵۰۰ یورو (۶۱۸-۵۹۴ دلار) به ازای هر تن گزارش شده است. حد پایین این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات صورت گرفته در کشور ایتالیا بوده است در حالی که حد بالای ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی اسپانیا بوده است. با این حال فولادسازان در کشور ایتالیا قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را افزایش داده و به میزان ۵۴۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن رسانده اند. اگرچه تاکنون هیچ معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. کارخانجات تصمیم دارند که تا روزهای نخستین سال آینده به این قیمت برای ورق سیاه دست پیدا کنند. کارخانجات تمایلی به ارائه تخفیف برای فروش ورق سیاه ندارند.

آن ها تمایل دارند که قیمت های پایین تر از ۵۰۰ یورو به ازای هر تن را برای معاملات با حجم بالا قبول کنند. ولی در حال حاضر این موقعیت تغییر کرده است. این افزایش قیمت توسط نبود قیمت های رقابتی محصولات وارداتی پشتیبانی می شود. ارزیابی ها از قیمت هفتگی ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۵۱۵-۵۰۵ یورو به ازای هر تن طی هفته جاری بوده است که نسبت به قیمت ۵۱۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس پیشنهاد کشورهای ترکیه و هند بوده است.

چنانچه خریداران تمایل داشته باشند که حجم بالایی از این محصول را خریداری کنند باید به همین قیمت های پیشنهادی خریداری نمایند. این در حالی است که قیمت های بازار وارداتی هنوز برای اکثر خریداران جذاب نبوده و آن ها تمایل دارند ورق سیاه مورد نیاز خود را از بازار داخلی خریداری نمایند. کشورهای واردکننده ورق سیاه به کشورهای اروپایی ترکیهف هند و مصر می باشند که برای واردات این محصول برای این کشورها هنوز عوارضی تعریف نگردیده است.

این در حالی است که کمیسیون اروپا در اوایل ماه اکتبر قوانین ضد دامپینگ جدیدی برای واردات این محصول از کشورهای برزیل، ایران، روسیه و اوکراین تعیین کرده است و برای قیمت وارداتی این محصول عوارضی به میزان ۵/۹۶-۶/۱۷ یورو تعیین کرده است. به علاوه انتظار می رود که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در ماه ژانویه افزایش یابد و براساس آن قیمت این محصول نیز افزایش یابد. هم چنین پیش بینی می شود که این روند بر بازار داخلی نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری