1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند نزولی قیمت رابیتس در ایران

روند نزولی قیمت رابیتس در کشور در حال افزایش است زیرا خریداران بیشتر به بازارهای اصلی رو می آورند و دسترسی به محصولات نیز بسیار کم می باشد. علاوه بر این، تمایلات مثبت در بخش رابیتس همچنان ادامه دارد و تعیین قیمت برای محصولات فولادی تمام شده ، انجام گرفته است. منابع پیش بینی می کنند قیمت رابیتس به زودی کمتر هم خواهد شد .

در آخرین هفته از ماه دی، قیمت قراردادها برای رابیتس ۹ ستونه کشور به ۱۹۴۰ تومان در هر ورق رسید، که ۲۱۰ تومان در هر ورق کمتر از اواسط ماه آذر بود. یک معامله گر بین المللی در این هفته رابیتس را به قیمت ۱۹۴۰ تومان در هر ورق ۹ ستونه بارگیری کرد. محموله های بزرگی از رابیتس در خارج از تهران در حدود قیمت ۱۹۴۰ تومان فروخته شد و چندین محموله رابیتس با قیمت ۱۹۴۰ تومان در ورق شمال ایران به خصوص به کشورهای گیلان و مازندران ، فروخته شد.

با این حال، سطح مطلوب فعلی تولید کنندگان برای قیمت رابیتس در حدود ۱۹۴۰ تومان در هر ورق منتشر شده است. بعضی از فعالان بازار داخلی معتقدند که با توجه به دسترسی محدود نیمی از کشور ، تولیدکنندگان ممکن است به این سطح قیمت رابیتس دست پیدا کنند. یکی از منابع به خبرگزاری گفت: “برخی از کارخانه های تهران به دلیل زلزله در غرب در حال حاضر با مشکلاتی در تولید مواجه هستند و عرضه از تهران به طور کلی در حال رشد نیست.” یکی دیگر از شرکت کنندگان گفت: “خریداران گزینه های بسیاری از خارج از محدوده محصولات کشور در اختیار ندارند.”

قیمت رابیتس کارخانجات مختلف

قیمت رابیتس کشور در تهران در حدود ۳۲۵۰ تومان در هر ورق ۱۱ ستونه است. منابع می گویند که بالاترین سطح قیمت ذکر شده برابر با آخرین سطح قراردادهای انجام شده با عرضه کنندگان مستقیم است، در حالی که معامله گران داخلی ممکن است مبلغ ۳۲۵۰ تومان در هر ورق یا حتی کمی پایین تر از آن را قبول داشته باشند. خبرگزاری برآورد می کند که در مجموع حداقل ۷۰۰۰۰ رول از رابیتس کشور در ۱۰ روز گذشته در تهران رزرو شده است.

قیمت توری حصاری

پیشنهاد قیمت رابیتس از سوی خریداران برای کشور حدود ۳۲۵۰ تومان در هر رول می باشد که ، در مقایسه با پیشنهادات ۳۲۵۰ تومان در هر ورق، افزایش قیمت هفتگی داشته است. پیش بینی های افزایش قیمت قراضه بیشتر باعث افزایش اعتماد به عرضه کنندگان شمش کشورهای مستقل مشترک المنافع می شود.

رویکرد حداقل برای قیمت رابیتس داخلی

مذاکراتی بین تولید کنندگان رابیتس تهران و شرکت های تجاری داخلی در حال انجام است .با توجه به روند نزولی کلی در بازار معامله گران و فعالیت خرید نسبتاً کم در این ماه، انتظار می رود که قیمت رابیتس کارخانه ها در ماه دی کاهش یابد. علاوه بر این، با بهبود فصلی تقاضا و افزایش تمایلات در مقاصد خارجی، احتمالاً اکثر کارخانه ها تلاش می کند تا در ماه دی قیمت رابیتس را بیشتر افزایش دهند .

شرکت های تجاری بزرگ تهران در ماه جاری ، ارائه تخفیف های معقولی را برای تقاضای مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته اند. در عین حال، معامله گران مجبور به فروش رابیتس زیر قیمت کارخانه ها می شوند. در ماه دی، اطلاعات خبرگزاری نشان می دهد که قیمت رابیتس کارخانه ها در حدود ۳۲۰۰۰ ورق می باشد. قیمت ها شامل ۹ ٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

بازار رابیتس نیمه دی ماه

در بازار معامله گران، قیمت رابیتس در نیمه دوم دی به ۳۰,۰۰۰ ورق رسید. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی تقریباً ترجیح می دهند که در میان کاهش روز افزون قیمت رابیتس، از خرید خودداری کنند. با توجه به این شرایط، معامله گران برای بازنگری قیمت رابیتس کارخانه ها به پذیرش حداقل سطح قابل قبول در طول مذاکرات فشار خواهند آورد . برخی منابع می گویند که بازار کالاهای وارداتی نسبتاً ارزان از تهران با قیمت رابیتس موجود در انبارها قابل مقایسه می باشد. در همین حال، تولید ناچیز است.

قیمت رابیتس ۱۳ ستونه در ماه دی ،  کاهش خواهد یافت و طبق برآورد به حدود ۲۹,۵۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ ورق خواهد رسید. با این حال، با توجه به روند صعودی در بازار جهانی و پیش بینی بهبود فعالیت تجاری داخلی در ماه دی تولیدکنندگان تلاش خواهند کرد که قیمت رابیتس ۲۸۰۰ تومان در هر ورق افزایش دهند. علاوه بر این، بسیاری از کارخانه ها هنگام فروش رابیتس تقریباً به مرز ورشکستگی رسیدند ؛ تعدادی از تولیدکنندگان برای فروش محصولات فولادی، نتوانستند به سود برسند و قیمت رابیتس خود را کمتر از ۲۸۰۰ تومان در هر ورق ارائه دادند .

۱
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری