1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند نزولی قیمت رابیتس در ایران

روند نزولی قیمت رابیتس در کشور در حال افزایش است زیرا خریداران بیشتر به بازارهای اصلی رو می آورند و دسترسی به محصولات نیز بسیار کم می باشد. علاوه بر این، تمایلات مثبت در بخش رابیتس همچنان ادامه دارد و تعیین قیمت برای محصولات فولادی تمام شده ، انجام گرفته است. منابع پیش بینی می کنند قیمت رابیتس به زودی کمتر هم خواهد شد .

در آخرین هفته از ماه دی، قیمت قراردادها برای رابیتس 9 ستونه کشور به 1940 تومان در هر ورق رسید، که 210 تومان در هر ورق کمتر از اواسط ماه آذر بود. یک معامله گر بین المللی در این هفته رابیتس را به قیمت 1940 تومان در هر ورق 9 ستونه بارگیری کرد. محموله های بزرگی از رابیتس در خارج از تهران در حدود قیمت 1940 تومان فروخته شد و چندین محموله رابیتس با قیمت 1940 تومان در ورق شمال ایران به خصوص به کشورهای گیلان و مازندران ، فروخته شد.

با این حال، سطح مطلوب فعلی تولید کنندگان برای قیمت رابیتس در حدود 1940 تومان در هر ورق منتشر شده است. بعضی از فعالان بازار داخلی معتقدند که با توجه به دسترسی محدود نیمی از کشور ، تولیدکنندگان ممکن است به این سطح قیمت رابیتس دست پیدا کنند. یکی از منابع به خبرگزاری گفت: “برخی از کارخانه های تهران به دلیل زلزله در غرب در حال حاضر با مشکلاتی در تولید مواجه هستند و عرضه از تهران به طور کلی در حال رشد نیست.” یکی دیگر از شرکت کنندگان گفت: “خریداران گزینه های بسیاری از خارج از محدوده محصولات کشور در اختیار ندارند.”

قیمت رابیتس کارخانجات مختلف

قیمت رابیتس کشور در تهران در حدود 3250 تومان در هر ورق 11 ستونه است. منابع می گویند که بالاترین سطح قیمت ذکر شده برابر با آخرین سطح قراردادهای انجام شده با عرضه کنندگان مستقیم است، در حالی که معامله گران داخلی ممکن است مبلغ 3250 تومان در هر ورق یا حتی کمی پایین تر از آن را قبول داشته باشند. خبرگزاری برآورد می کند که در مجموع حداقل 70000 رول از رابیتس کشور در 10 روز گذشته در تهران رزرو شده است.

قیمت توری حصاری

پیشنهاد قیمت رابیتس از سوی خریداران برای کشور حدود 3250 تومان در هر رول می باشد که ، در مقایسه با پیشنهادات 3250 تومان در هر ورق، افزایش قیمت هفتگی داشته است. پیش بینی های افزایش قیمت قراضه بیشتر باعث افزایش اعتماد به عرضه کنندگان شمش کشورهای مستقل مشترک المنافع می شود.

رویکرد حداقل برای قیمت رابیتس داخلی

مذاکراتی بین تولید کنندگان رابیتس تهران و شرکت های تجاری داخلی در حال انجام است .با توجه به روند نزولی کلی در بازار معامله گران و فعالیت خرید نسبتاً کم در این ماه، انتظار می رود که قیمت رابیتس کارخانه ها در ماه دی کاهش یابد. علاوه بر این، با بهبود فصلی تقاضا و افزایش تمایلات در مقاصد خارجی، احتمالاً اکثر کارخانه ها تلاش می کند تا در ماه دی قیمت رابیتس را بیشتر افزایش دهند .

شرکت های تجاری بزرگ تهران در ماه جاری ، ارائه تخفیف های معقولی را برای تقاضای مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته اند. در عین حال، معامله گران مجبور به فروش رابیتس زیر قیمت کارخانه ها می شوند. در ماه دی، اطلاعات خبرگزاری نشان می دهد که قیمت رابیتس کارخانه ها در حدود 32000 ورق می باشد. قیمت ها شامل 9 ٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

بازار رابیتس نیمه دی ماه

در بازار معامله گران، قیمت رابیتس در نیمه دوم دی به 30,000 ورق رسید. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی تقریباً ترجیح می دهند که در میان کاهش روز افزون قیمت رابیتس، از خرید خودداری کنند. با توجه به این شرایط، معامله گران برای بازنگری قیمت رابیتس کارخانه ها به پذیرش حداقل سطح قابل قبول در طول مذاکرات فشار خواهند آورد . برخی منابع می گویند که بازار کالاهای وارداتی نسبتاً ارزان از تهران با قیمت رابیتس موجود در انبارها قابل مقایسه می باشد. در همین حال، تولید ناچیز است.

قیمت رابیتس 13 ستونه در ماه دی ،  کاهش خواهد یافت و طبق برآورد به حدود 29,500 تا 30,000 ورق خواهد رسید. با این حال، با توجه به روند صعودی در بازار جهانی و پیش بینی بهبود فعالیت تجاری داخلی در ماه دی تولیدکنندگان تلاش خواهند کرد که قیمت رابیتس 2800 تومان در هر ورق افزایش دهند. علاوه بر این، بسیاری از کارخانه ها هنگام فروش رابیتس تقریباً به مرز ورشکستگی رسیدند ؛ تعدادی از تولیدکنندگان برای فروش محصولات فولادی، نتوانستند به سود برسند و قیمت رابیتس خود را کمتر از 2800 تومان در هر ورق ارائه دادند .

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0