0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آسیب به بخش ورق سیاه کارخانه مکزیک در اثر آتش سوزی

تولید کننده عمده ورق سیاه مکزیک در روز ۵ آگوست در طول کارهای تعمیر و نگهداری  در یکی از تاسیسات خود، آتش گرفت. بر اساس اعلامیه شرکت، این آتش سوزی در قسمت ورق سیاه کارخانه شماره ۲ (۶۰۰٫۰۰۰ tpy) رخ داده است که این کارخانه در Monclova واقع شده است. متال اکسپرت یادآور شد که تیم فنی AHMSA برآورد خسارت و تعمیرات را پس از به پایان رساندن کار تعمیر و بازسازی بخش های آسیب دیده اعلام می کنند، و در اسرع وقت کار تعمیر کار کارخانه  را آغاز می کنند. AHMSA گزارش داد که یک کمیسیون ویژه از این شرکت شروع به تحقیق درباره حقایق کرده است.

رکود صنعت ورق سیاه برزیل در سال ۲۰۱۸

Moody’s Investors Service  که یکی از بزرگترین آژانس های اعتباری است انتظار دارد صنعت ورق سیاه برزیل از اواسط تا اواخر سال ۲۰۱۸ همچنان به تلاش خود برای خروج از رکود، ادامه دهد. متال اکسپرت یادآور شد که دلیل اصلی این وضعیت ،رشد اقتصادی ضعیف و بازیابی ناخوشایند در صنایع ورق سازی پس رکود اقتصادی کشور است. باربارا ماتوزو، مدیر ارشد این آژانس اعتباری  خاطر نشان کرد: “رکود کاهش یافته است، اما بازسازی صنعت ورق سیاه برزیل همچنان ناپایدار و بی ثبات است و و این مورد به سرعت بخشیدن به تقاضا در بخش های خاص بستگی دارد و نه به تقاضای بازسازی گسترده تر برای ورق سازان.” به طور خاص، به رشد ضعیف صنعت در صنایعی مانند کالاهای سرمایه، کالاهای بادوام و ساخت و ساز اشاره شده است.

حکایت منابع از مخالفت اتحادیه اروپا با پرونده تجاری ورق سیاه

رویتر گزارش کرد که طبق انتظار صنعت ورق سیاه ، ممکن است  اصلاحات بیشتری در پرونده تجاری ورق سیاه ایجاد شود.  ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز اقدامات پیشنهادی کمیسیون اروپایی درباره پرونده تجاری بر علیه محصولات وارداتی ورق سیاه از برزیل ، ایران ،روسیه و اکراین را رد کردند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا، مخالفت  خود را با طرح کلی  ورق سازان و آنهایی که علاقمند به ورق ارزان قیمت میباشند اعلام کردند. طبق اظهارات منابع به خبرگذاری رویتر،  آنها براین باورند که اقدامات خیلی ضعیف بودند،   اما سابق بر این چنین اقداماتی را خیلی مؤثر در نظر می گرفتند. متال اکسپرت پیش از این گزارش کرده بود که کمیسیون اتحادیه اروپا اعمال نفوذ کمیته ضد دامپینگ را در محدوده ۳۳ تا ۵٫۳ درصد به موازات MIP  اروپا با  ۴۷۲٫۲۷  دلار در تن در نظر گرفته است.

پیش از این ، کمیسیون اروپا، صربستان را از این پرونده حذف کرده بود.متال اکسپرت  این تصمیم دولت را به صورت رسمی تأیید نکرد.اگر چنین موردی صحیح باشد ، در عرض دو هفته پرونده به کمیته تجدید نظر منتقل خواهد شد ، جایی که دولتها به آن رأی خواهند داد.به هر حال ،آخرین مهلت برای تصمیم گیری نهایی در مورد آن ۶ اکتبر خواهد بود، بنابراین جامعه ورق سیاه برای  خروج از آن و دیدن نتایج ، زمان کافی نخواهند داشت.

افزایش ۱۰% سود صادرات ورق سیاه ترکیه در ژانویه تا اگوست

تولیدکنندگان ورق سیاه ترکیه علی رغم یک سری چالشها در بعضی مقاصد، طرحی  برای افزایش حضور خود در صادرات ، در هشت ماهه اول سال ۲۰۱۷ ترتیب دادند.با این حال، در ماه آگوست کارخانه ها فروش خارج از کشورخود را به نفع فروش داخلی کاهش دادند. مجمع صادرکنندگان ورق ترکیه   گزارش میدهد که در طی ماههای ژانویه  تا آگوست ترکیه در حدود ۱۲٫۱ میلیون تن ورق سیاه خود را صادر کرده است، که ۱۰%افزایش سالیانه داشته است. با توجه به ارزش و بها ، محموله های خارجی ۲۶% بهبود قیمت داشته  و به ۷٫۵ میلیارد دلار رسیده است.

اتحادیه اروپا پیشگامی خود را با ۳٫۶ میلیون تن  واردات از ترکیه، همچنان حفظ کرده است،۲٫۸ میلیون تن ورق سیاه از خاورمیانه وارد شده ، در حالی که این رقم از آمریکای شمالی و آفریقای شمالی به ترتیب ۹۴۰۰۰۰ تن و  ۱٫۸ میلیون تن میباشد. مجمع صادرکنندگان ورق سیاه ترکیه  بر اهمیت همکاری با آمریکای جنوبی از جمله کشورهای شیلی ،کلمبیا ،پاناما و هاییتی  تأکید می کند؛ صادرات نسبت به سال گذشته میلادی ۵۰% افزایش داشته و به ۹۰۳٫۰۰۰ تن در سال رسیده است.

ورق سیاه مرکزآهن

روند رو به رشد کشور ترکیه

علاوه بر این ، کارخانه ها با داشتن شانس فروش به خاور دور (۸۰۰۰۰۰ تن طی ماهای ژانویه  تا آگوست ) ، حمایت  قابل توجهی از کل صادرات ارائه می دهد. قابل ذکر است که ، بزرگترین کاهش محموله  ترکیه، در کشورهای امارات متحده عربی ،مصر ، عمان ،KSA ، و کویت دیده شده است. نامیک اکینسی ، رییس هیئت مدیره مجمع صادرکنندگان ورق سیاه ترکیه تاکید کرده که سهم MENA از کل صادرات ترکیه به میزان ۲۰%  نسبت به ۳۴% سال گذشته، کاهش یافته است.

اگرچه کارخانه های ترکیه روندی رو به رشد و مثبت را در طی هشت ماه نشان دادند، در  ماه آگوست و در بحبوحه ی تقاضاهای  کافی و قیمتهای بالا ، حضورشان را در صادرات کاملاً به نفع فروش خریداران داخلی ،کاهش دادند.متال اکسپرت گزارش میدهد که کل حمل و نقل ورق سیاه از ترکیه در ماه آگوست به بازارهای خارج از کشور ۲۱٫۲% سالیانه کاهش داشته و به ۱٫۲ میلیون تن رسیده و ارزش افزوده در حدود  ۲٫۸% بوده  ، و به ۸۵۵ میلیون دلار رسیده است. به طور خاص ، فروش ورق سیاه تولید خارج ،در ماه آگوست  با کاهش ۴۸% مواجه شده است.بزرگترین تولید کننده ورق سیاه  ترکیه به  متال اکسپرت گزارش کرد :” از ماه می بازار ورق سیاه داخلی در ترکیه  اساساً فعال وپایدار بوده است. انتظارات مثبتی برای پایان Q3 و همچنین برای Q4  وجود دارد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری