0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

فروشندگان ورق رنگی هند و رقابت با کشور امارات متحده ی عربی

فروشندگان ورق هند در حال حاضر به دلیل ارائه ی قیمت ورق رنگی جذاب برای مشتریان، همراه با زمان تحویل کوتاه مدت، هیچ رقابتی برای بازار امارات متحده ی عربی باقی نگذاشته اند.

قیمت ورق هند نیز به دلیل ضعیف بودن تقاضای داخلی کاهش یافته است، در حالی که قیمت ورق رنگی چین یک ماه بعد از پیدایش روند صعودی در بازار داخلی افزایش یافته است. تامین کنندگان ایرانی نیز هیچ گونه تغییری در پیشنهادات خود اعمال نکردند. علاوه بر این، کارخانه ی Metinvest اوکراین هم در حال حاضر خارج از بازار مشغول فعالیت است.

تولید کنندگان محصولات فولادی تخت امارات متحده ی عربی مقادیر قابل توجهی (حدود 25،000 تن) از ورق هند را با قیمتی معادل 1060 دلار در هر تن رزرو کرده اند. خبرگزاری متذکر شد که برای حمل و نقل این مواد بیش از دو هفته زمان مورد نیاز است. قیمت ورق رنگی ارائه شده توسط معامله گران نیز نسبت به تقاضای کاربران نهایی نسبتا ملایم بوده است.

کاهش میزان موجودی ورق رنگی

سطح موجودی ذخایر انبار ها در حال حاضر نسبتا کم است اما این وضع به دلیل خرید کم و همچنین به دلیل انجام قراردادهای عمده برای خرید ورق از هند به وجود آمده است. تهیه ی مواد اولیه هند به دلیل حمل و نقل سریع، همیشه در دسترس است. زمان حمل و نقل مواد از هند تنها چهار تا شش روز طول می کشد و ضرورتی برای نگهداری سهام بالا وجود ندارد.

شرکت کنندگان حاضر در بازار گزارش می دهند که فروش ورق رنگی از سوی معامله گران به کاربران نهایی در امارات متحده ی عربی در دو دوره ی اول در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بسیار کم تر بوده است. یکی از معامله گران عمده ی امارات متحده ی عربی گفت: “کاهش فروش ورق رنگی از نظر حجم در حدود 25-30٪ بوده است.”

همین وضعیت در بخش تولید لوله های کربنی نیز اتفاق افتاده است. علی رغم این وضع، تولید کنندگان محصولات فولادی بلند قیمت لوله های تولیدی خود را افزایش داده اند . که دلیل آن هم مواد اولیه ی گران قیمت و کمبود حجم ارائه شده ی این مواد در بازار است. در نتیجه، قیمت لوله های جوش داده شده از ورق رنگی در حدود 1060 دلار به ازای هر تن است که حدودا 15 دلار در هر تن نیز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

افزایش قیمت ورق رنگی در ترکیه

کارخانه ی Gazi Metal ترکیه قصد دارد حضور خود را در بازار ورق رنگی ترکیه پر رنگ تر کند و به همین دلیل از اجرای مداوم استراتژی گسترش ظرفیت شرکت خود حمایت می کند. علاوه بر این، تولید کننده ی یاد شده در حال برنامه ریزی برای تقویت فعالیت صادراتی خود در سال جاری می باشد.

در طول سال 2017، ظرفیت کوره های بازده فلز گازی به 400000 تن افزایش خواهد یافت در حالی که طبق اطلاعات ارائه شده توسط خبرگزاری ، در سال قبل این میزان معادل 250،000 تن بوده است. با توجه به منابع خبری حاضر در بازار، گسترش تولید محصولات فولادی تخت به این شرکت اجازه خواهد داد تا قیمت ورق رنگی خود را افزایش دهد. ظرفیت فعلی تولید این نوع ورق در این شرکت سالانه 350،000 تن است. در نتیجه، این کارخانه همچنان به تقویت تولید آن ادامه می دهد.

علاوه بر این، موقعیت این کارخانه به عنوان یک منبع تولید کننده ی ورق در ترکیه و بازارهای خارج از کشور تثبیت شده است. این شرکت به طور فعالانه در گسترش تسهیلات Karasu خود سرمایه گذاری می کند که هدف آن تقویت تولید و بهبود موقعیت در بازار ورق در ترکیه است. تا کنون، دولت این کشور به مبلغ 300 میلیون دلار به این کارخانه کمک کرده است. با این حال، زمانی که شرکت تمام مراحل استراتژی توسعه خود را کامل کند، سرمایه گذاری کل به مبلغ 1 میلیارد دلار تخمین زده می شود. معاون رئیس کارخانه ی Gazi Metal، به منابع رسانه ای ترکیه گفت: “ما یک مرکز خدمات فولادی را در Karasu ساخته ایم و در سال 2018 و 2019 قصد داریم در زمینه ی ورق سرمایه گذاری کنیم “.

ورق سیاه اصفهان

چشم انداز بازار ورق رنگی جهانی

علاوه بر این، کارخانه ی Gazi Metal به چشم اندازهای بزرگ تری برای دست یابی به هدف های دیگر در پایان سال 2017 نگاه می کند. وی همچنین افزود: “ما 37٪ درصد از ورق رنگی تولید شده ی خود در سال 2016 را صادر کرده ایم. هدف ما صادرات 65 درصد از این مواد در سال جاری است. به همین دلیل ما قصد داریم یک واحد گمرکی در کارخانه ی خودمان به نام “Mehmet Gazioglu اضافه کنیم.

لازم به ذکر است که تولید کنندگان ورق رنگی ترکیه، از جمله Gazi Metal، قادر به استفاده از یک شرایط خاص بودند.

همان طور که خبرگزاری پیش از این در گزارشات خود گفته بود، جای خالی ترکیه در بازار ایالات متحده سال 2016 مشاهده شد. به احتمال زیاد، چنین رخدادی باعث می شود که این شرکت با اعتماد به نفس بیش تری برای کشف امکانات بیش تر در مقصد صادرات در طول سال جاری اقدام کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0