0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

خرید ورق گالوانیزه در بازار کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر بازار آرامی را تجربه می کند به طوری که قیمت ورق گالوانیزه در این کشورها روند نزولی را در پیش گرفته است. فعالیت خرید ورق گالوانیزه آرام نیز تاثیری منفی بر قیمت این محصول در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا داشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه به میزان 610-590 یورو (709-686 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 630-600 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری خریداران این محصول در حال حاضر تمایل اندکی به خرید ورق گالوانیزه نشان داده اند چراکه میزان موجودی این محصول در انبارهای آن ها بالا بوده و نیازی به خرید ورق گالوانیزه بیشتر در روزهای پایانی سال جاری نخواهند داشت. به نظر می رسد میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه بسیار پایین بوده و پیش بینی می شود این روند در بازار آهن آلات این کشورها تا نخستین روزهای سال 2018 نیز ادامه خواهد داشت.

ارزیابی هفتگی از قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان 670-660 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 680-660 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است. در حال حاضر کارخانجات تولید این محصول واقع در شمال اروپا نیز با کمبود میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در ماه جاری مواجه شده اند. هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 680-660 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در کشورهای واقع در شمال اروپا در حال حاضر بیشتر می باشد چراکه فعالیت این کشورها در زمینه تولید خودرو افزایش یافته و به همان نسبت میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه نیز افزایش یافته است. کمیسیون اروپا وارض ضد دامپینگ جدیدی را برای خرید ورق گالوانیزه از کشور چین در ماه اوت سال جاری به میزان 5/28-2/17 درصد تعیین کرده است که این امر بر میزان خرید ورق گالوانیزه از این کشور تاثیرگذار بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به کشورهای شمال اروپا به میزان 680-660 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 685-660 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار خرید ورق گالوانیزه کشورهای مستقل اتحادیه ای تحت تاثیر رکود بازار کشور چین

بازار خرید ورق گالوانیزه و ورق سیاه کشورهای مستقل اتحادیه ای تا تاریخ 30 ماه اکتبر اوضاع نامساعدی داشته و شرایط رکود را تجربه کرده است. به گفته منابع خرب یعلت رکود بازار خرید ورق گالوانیزه و کاهش قیمت این محصول، کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی اسن کشورها بوده به طوری که در حال حاضر خریداران منتظر ثبات بیشتر قیمت ها و مشخص شدن روند بازار خرید این محصول می باشند.

به گفته فعالان بازار در حال حاضر هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چه زمانی قیمت ورق گالوانیزه در بازار کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش خواهد یافت چراکه در بازار کشور چین شاهد نوسانات مداوم قیمت محصولات فولادی می باشیم که قیمت ورق گالوانیزه نیز تحت تاثیر بازار چین در حال حاضر ثبات نداشته و خریداران این محصول منتظر ثبات بیشتر قیمت ها و یا کاهش قیمت این محصولات می باشند. اخبار رسیده حاکی از آن است که طی روزهای اخیر هیچ معامله بزرگی در بازار خرید ورق گالوانیزه این کشورها منعقد نگردیده است و بازار خرید این محصول اساسا غیرفعال بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه صادراتی این کشورها به میزان 555-540 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 30 ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت رسمی برای ورق سیاه پیشنهادی از سوی کشور روسیه به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت پیشنهادی قبلی این کشور به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

هرچند در خاورمیانه، پیشنهاد قیمت ورق سیاه از سوی یکی از کارخانجات کشور روسیه به میزان 540 دلار به ازای هر تن بوده است. پس از انتشار ارزیابی قیمت ها توسط مجله متال بولتن، قیمت ورق سیاه پیشنهادی کشور روسیه به کارخانه فولاد مبارکه ایران که یکی از کارخانجات آهن اصفهان می باشد به میزان 450 یورو (523 دلار) به ازای هر تن فوب دریای کاسپین بوده است.

هم چنین پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی کشور اوکراین  به مصر و ترکیه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که معادل 545-530 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. کارخانه Metinvest galvanized plate نیز قیمت ورق سیاه صادراتی خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس به میزان 590 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 605-590 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا روز 30 اکتبر بوده است که نسبت به قیمت 610-600 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت پیشنهادی کشور روسیه برای خرید ورق گالوانیزه به کشور ترکیه به میزان 605-600 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه ( معادل 615-610 دلار به ازای هر تن cfr) بوده است. در سایر کشورهای خاورمیانه نیز قیمت خرید ورق گالوانیزه پیشنهادی روسیه به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0