0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

صادر کنندگان تیرآهن هند قیمت ها را بالا نگه داشته اند

قیمت تیرآهن هند، با پایان رسیدن برخی از معاملات در اروپا و آسیا، در بخش صادرات تثبیت شد. پیشنهادات هند برای قیمت تیرآهن تقریباً معادل ۵۱۰ تا ۵۳۰ دلار در هر تن فوب برای محموله ماه  سپتامبر برآورد گردید ، که بسته به مقصد ، از محدوده قیمت حداکثر فوق تا ۵ دلار در هر تن در هفته افزایش یافته است. تقاضای ضعیف از خارج از کشور در این هفته، و قیمت پایدار چین در بخش صادرات، تأمین کنندگان را از افزایش بیشتر قیمت تیرآهن حفظ می کند. متال اکسپرت یادآور می شود که برخی از تولیدکنندگان رزرو تیرآهن را برای محموله ماه آینده ، به انجام رسانده اند.

سطوح پیش بینی شده در اروپا برای قیمت تیرآهن در حدود ۵۳۰ دلار در هر تن فوب (۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار در هر تن CFR) به آنتورپ برای محموله ماه سپتامبر برآورد گردیده است،که ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن افزایش هفتگی داشته است. با توجه به انتظارات شرکت کنندگان در بازار از روند صعودی قیمت تیرآهن داخلی، چنین افزایش قیمتی ممکن شد. در این هفته اطلاعات مربوط به رزرو ۱۵٫۰۰۰ تن تیرآهن شرکت فولاد بهوشان با قیمتی در حدود ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار در هر تن فوب (۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن CFR) در آنتورپ، برای محموله ماه آینده گزارش شد که این رزرو در هفته گذشته اتفاق افتاده است.

پیشنهادات قیمت تیرآهن آسیا

پیشنهادات قیمت تیرآهن برای جنوب شرقی آسیا در حدود ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن فوب (۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار در هر تن CFR ) برآورد گردید. مالزی در ماههای سپتامبر تا اکتبر برای هفته جاری تیرآهن S235JR-S275GR  را با قیمت ۵۱۵ دلار در هر تن فوب (۵۳۵  دلار در هر تن CFR ) عرضه داشت. وضعیت در ویتنام تا حدودی متفاوت بود. پیشنهادات تیرآهن ویتنام برای محموله ماه آینده تا ۱۵ دلار در هر تن کاهش یافت و به ۵۱۰ دلار در هر تن فوب ( ۵۳۰ دلار در هر تن CFR ) رسید، زیرا قیمت های هفته گذشته بیش از حد بالا بود و مشتریان نیز حجم زیادی تیرآهن را در انبارهایشان ذخیره داشتند.

هند طی هفته جاری فعالیت تجاری کمی در خاورمیانه داشت. شاخص های اصلی از کارخانه های فولاد در محموله ماه سپتامبر حدود ۵۲۵ دلار در هر تن فوب (۵۴۵ تن CFR) بود که این میزان در هفته گذشته نیز تقریباً همین قدر بود. گفته می شود که برخی از پیشنهادات قیمت تیرآهن تا ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است، اما باز در این سطح قیمت هم هیچ معامله ای صورت نگرفته است.

خرید تیرآهن اصفهان

رکود در بازار واردات تیرآهن ویتنام

فعالیت خرید در بازار واردات تیرآهن ویتنام طی دو هفته گذشته به طور مداوم ضعیف بوده است. دلیل اصلی این رکود ، نه تنها  سطح بالای انبارهاست بلکه قیمت تیرآهن چینی در این هفته به قیمت های قبل برگشته  و منجر به فروش نشده است. به دنبال افزایش قابل ملاحظه قیمت های تیرآهن چینی در هفته گذشته که به  ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار در هر تن CFR رسید، در این هفته  قیمت تیرآهن ۲ میلیمتری تقریباً به سطح قیمت دو هفته گذشته رسیده است. به عنوان یک نتیجه، تیرآهن چین با قیمت  ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار در هر تن CFR برای محموله ماه سپتامبر برای خریداران ویتنام در دسترس هستند. یکی از تاجران داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت :

“تامین کنندگان پیشنهادات قیمت تیرآهن خود را تا حدودی کاهش داده اند، زیرا آخرین پیشنهادات برای بازار ویتنام بسیار زیاد بود. در همین حال، ما اعتقاد داریم که این پایان روند صعودی قیمتها نیست و قیمت ها ممکن است به زودی دوباره افزایش یابند. ” تأمین کنندگان تیرآهن هند از همان سیاست قیمت پیروی کرده اند که در طی یک هفته کمی کاهش یافته است.

تاثیر بازار چین بر قیمت تیرآهن

شرکت کنندگان در بازار این هفته در گزارش ارائه قیمت تیرآهن از هند به مبلغ  ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار در هر تن CFR برای حمل و نقل ماه سپتامبر گزارش می دهند. در همین حال، متال کارشناس اشاره کردند ، درحالیکه هیچ گونه معامله ای برای تیرآهن هند با این قیمت گزارش نشده است.

آخرین قیمت  تیرآهن که تایوان ارائه می دهد در حدود ۵۴۰ دلار در هر تن CFR  است که برای محموله ماه آگوست ارائه می دهد. پیشنهادات قیمت تیرآهن ژاپن نیز در بازار ویتنام در حدود  ۵۷۰  دلار در هر تن CFR برای محموله ماه سپتامبر برآورد شده است.

اکثر فعالان بازار داخلی معتقدند که بازار ویتنام با وجود ذخایر بالای تیرآهن در بازارهای داخلی در مدت کوتاهی ضعیف خواهد ماند. یکی از فعالان بازار داخلی به متال اکسپرت خاطر نشان کرده است : “شرکت کنندگان در بازار برای تصویب قراردادهای جدید، عجله ندارند. علاوه بر این، ما قبلاً شنیده ایم که شرکت FHS تیرآهن  خود را حدود ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار در هر تن CFR ارائه می دهد. “

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری