0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه روند افزایشی قیمت میلگرد در بازار ترکیه

در پی ادامه روند افزایشی قراضه در بازار وارداتی ترکیه، امروز فولادسازان بزرگ این کشور قیمت میلگرد امروز را در بازار داخلی افزایش دادند.

ایکداس امروز لیست جدید قیمت های خود را اعلام کرد که در آن، قیمت میلگرد اعلام شده ۱۲ تا ۳۲ میلی متر ۲۳۳۱ لیر به ازای هر تن معادل ۵۷۷ دلار به ازای هر تن ثبت شده است. در مقایسه با لیست قبلی این شرکت قیمت روز میلگرد ۲۵ تا ۲۶ لیر و به دلیل نوسانات نرخ ارز نرخ میلگرد این کارخانه ۱۲ تا ۱۴ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

باشتوگ، دیگر تولیدکننده آهن آلات بزرگ نیز در ۳۰ آوریل قیمت جدید میلگرد خود را اعلام نمود که بهای میلگرد ۱۲ تا ۳۲ منطبق بر قیمت های ایکداس می باشد و رشد ۱۰ تا ۱۲ دلاری را ثبت نموده است.

در تعطیلات هفته گذشته، چهار معامله برای قراضه مناطق مختلف صورت گرفته که در معامله ای از سوی یک فروشنده روی، یک محموله قراضه ۸۰ درصد به قیمت ۳۵۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شده است.

انتظار افزایش قیمت بیلت هفته جاری

این معامله نسبت به آخرین محموله قراضه از این حوزه ۷ دلار افزایش را نشان می دهد و عامل تحریک بازار آهن در بخش های نهایی و نیمه نهایی خواهد بود. همچنین سه محموله قراضه ۸۰ درصد دیگر از حوزه های کانادا و بالتیک در سطح بین ۳۵۰ تا ۳۵۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر انجام شده که نشان از افزایش قیمت در حوزه قراضه دارد.

عرضه کنندگان امریکایی به دنبال دستیابی به سطح ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن هستند اما تا کنون معامله ای گزارش نشده است. با جمیع فاکتورهای ذکر شده، انتظار می رود در هفته جاری شاهد رشد قیمت بیلت در منطقه سی آی اس باشیم.

سرمایه گذاری عظیم چین برای افزایش مصرف داخلی آهن آلات

امروز و همزمان با نشت حزب کمونیست چین، کلیات طرح ساخت ابرشهر ژیانگآن تصویب شد. وسعت این شهر برابر با ۲۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و قرار است تا سال ۲۰۳۵ ساخته شود که باعث تحریک چشم گیر تقاضای آهن آلات خواهد شد.

قیمت میلگرد اصفهان

حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده این پروژه برای ۲۰۱۷ برابر با ۱/۶ میلیارد دلار می باشد و در مجموع نیاز به ۹/۵ میلیارد دلار جذب سرمایه داخلی و خارجی دارد. این در حالی است که اعلام اولیه این مگا پروژه در آوریل سال قبل صورت گرفت و دولت مرکزی به سرعت به دنبال اجرایی شدن آن می باشد. قرار است این شهر به شبکه ریلی متصل شده و فرودگاهی برای آن تاسیس شود.

بر طبق اعلام انجمن آهن و فولاد چین، ساخت این شهر تا پنج سال آینده هر سال به ۲۰ میلیون تن فولاد نیاز دارد که رقم بسیار بالایی محسوب می شود و کی تواند خطر ورود چشمگیر چین به بازارهای صادراتی را لااقل برای ۵ سال آینده رفع نماید.

به نظر دولت مرکزی هم چنان اصرار بر بالا بردن سود فولادسازان بزرگ این کشور دارد و به انحای مختلف قصد دارد تا از افت قیمت در بازار جلوگیری کند. پیشتر، پکن به دلایل زیست محیطی تولید در چندین منطقه کشور را متوقف نمود و عامل رشد قیمت آهن در بازار داخلی گردید.

افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته جاری قیمت سنگ آهن وارداتی در چین روند افزایشی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. در همین حال قیمت سنگ آهن داخلی در تانگ شان و استان لیائونینگ ثابت بوده در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در حال حاضر قیمت سنگ آهن با خلوص 5/63 درصد تنی 2/71 دلار در بندر گینگ دائو به فروش می رسد.

در همین حال قیمت سنگ آهن کنسانتره در تانگ شان تنی 86 دلار و در شهر لیائونینگ تنی 85 دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به فروش می رسد. در طی هفته جاری قیمت آهن آلات در چین روند افزایشی داشته که تاثیر مثبت بر قیمت سنگ آهن وارداتی چین گذاشته است. فولادسازان چینی مایلند که سنگ آهن وارداتی خریداری کنند.

در هرحال موجودی انبارهای سنگ آهن وارداتی فولادسازان مطابقا بالا می باشد و تصمیمی به افزایش موجودی انبارها ندارند. در همین حال با توجه به افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی فولادسازان برای خرید احتیاط می کنند. به علاوه در نیمه دوم عرضه سنگ آهن افزایش یافت که تاثیر منفی بر قیمت سنک آهن گذاشت. انتظار می رود قیمت سنگ آهن وارداتی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0