0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی قیمت ورق گالوانیزه داخلی

دیروز در بورس کالا شاهد این بودیم که قیمت ورق گالوانیزه کارخانه مبارکه به طور میانگین کم تر از نرخ های پایه ثبت شد و یا ثابت اعلام شد که این امر یک نکته بسیار مهم به حساب می آید زیرا کارخانه  فولاد مبارکه حاضر شده تا قیمت ورق گالوانیزه خود را کمتر از نرخ های اولیه اعلامی، تعیین کند.

این اخبار نشانگر واقعیت‌هایی در مورد تأثیرگذاری عرضه و تقاضا بر قیمت ورق گالوانیزه نهایی این کارخانه است که تمایل به کاهش نرخ ورق گالوانیزه را از بستر معاملات رسمی تأیید می کند. کارشناسان و متخصصان داخلی بر این باورند که اگر این وضعیت گسترده تر شود به خودی خود نکته پر اهمیت و مثبتی برای بازار ورق گالوانیزه به شمار می رود ولی احتمال این هم وجود دارد که کاهش قیمت ورق گالوانیزه هم  تقویت شود.

این رویکرد جدید کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در قیمت های بالای ورق گالوانیزه فعلی را باید تأیید کرد زیرا به طور کلی این تولیدکننده برجسته توسط بازار محصولات فولادی به رسمیت شناخته می شود و این عمل اخیر کارخانه نشان دهنده آن است که کارخانه فولاد مبارکه برای حفظ بازار فروش ورق گالوانیزه تولیدی خود یک سری اقدامات جدید را در دستور کار قرار داده است.

اگرچه اقدامات این کارخانه در نهایت به تقویت حجم معاملات مبارکه منجر خواهد شد اما ظرفیت های حداقلی واردات را نیز پوشش خواهد داد. این به این معنا است که کشور با این رویکرد جدید در پیش گرفته شده و با فرض این که حجم تولید ورق گالوانیزه به طور مداوم تقویت خواهد شد، حتی این بخش به واردات هم نیازی نخواهد داشت.

بررسی و آنالیز بازار ورق گالوانیزه

پس از بررسی و آنالیز بازار قطعا این شیوه جدید به طور گسترده تر صورت خواهد گرفت و احتمالاً سایر تولید کنندگان ورق گالوانیزه نیز این بار به این رویکرد جدید خوشبین هستند و روی خوش نشان می دهند.

زیرا در شرایط کنونی که آرامش نسبی قیمت ورق گالوانیزه در بازار فولاد به دلیل افت جدی معاملات مشهود است، گویی تولید کنندگان ورق گالوانیزه در بازار داخلی بیش از سایر کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی بیش تر به سمت چنین اقداماتی روی می آورند. علاوه بر این، بازار ورق گاوانیزه بیش از سایر بازار ها طعم برف و سرمای شدید را چشیده و بیش از دیگران در کولاک چند روز اخیر گیر کرده است.

ورق سیاه اصفهان

این شرایط که به گفته کارشناسان احتمال دارد تا هفته آتی ادامه داشته باشد، دقیقاً از بستر حمل و نقل قابل پیگیری و مشاهده می باشد چرا که شرایط کلی موجود در بازار ورق گالوانیزه بیش از سایر بازارهای محصولات فولادی، با حمل و نقل عجین شده و با به جود آمدن مشکلاتی به علت عدم تردد در برخی از جاده ها، هر گونه وقفه در حمل محموله های فولادی برای، مواد اولیه و همچنین محصولات نهایی با کاهش تقاضا و به دنبال آن کاهش قیمت ورق گالوانیزه قرابتی بسیار بالا دارد.

بازار نیمه جان ورق گالوانیزه

تمامی مواردی که برشمرده شد نشان‌دهنده آن است که بازار ورق گالوانیزه بیش از سایر بازار ها طعم سرمای برف بهمن ماه چشیده است و این به این معنا است که ما با بازاری نیمه جان رو به رو هستیم و در حال حاضر تولید کنندگان ورق گالوانیزه به حمایت نیاز دارند تا پس از طی شدن شرایط فعلی ضرر و زیان کم تری متوجه آن ها شود.

البته با توجه به رصد مداوم قیمت ورق گالوانیزه دقیقاً عکس این سیگنال هم مشاهده شد. به این صورت که در برخی از کارخانه های تولید کننده این محصول در کشور، افزایش نسبی قیمت قراضه در روزهای اخیر شنیده شد که این امر به خودی خود می تواند احتمال رشد قیمت ورق گالوانیزه این کارخانجات را در آینده فراهم کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0