تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

سقوط ناگهانی قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

تحلیل قیمت ورق گالوانیزه ترکیه در هفته جاری

قیمت ورق گالوانیزه در اکثر کارخانجات کشور ترکیه طی هفته گذشته کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر تقاضای ضعیف برای خرید ورق گالوانیزه در این کشور و کاهش میزان پیش خرید به علت نزدیک شدن به پایان سال جاری بیان شده است. این در حالی است که با کاهش قیمت ها خریداران نیز از خرید کالای بیشتر خودداری می کنند. میزان تقاضا در بخش مصرف کنندگان نهایی نیز ضعیف بوده چراکه در حال حاضر ارزش لیره ترکیه در حال کاهش می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه طی روزهای اخیر به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. برخی از فعالان بازار بیان کرده اند که در حال حاضر قیمت ها بسیار ضعیف بوده بنابراین تمایلی به خرید در بازار وجود ندارد. هم چنین با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری و تعطیلات پیش رو و هم چنین کاهش نرخ لیره ترکیه قیمت محصولات آهنی از جمله قیمت ورق گالوانیزه روند نزولی را در پیش گرفته است.

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه در بازار خرده فروشی به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به نظر می رسد که خریداران انتظار تخفیف دارند ولی تولیدکنندگان از ارائه تخفیف ممانعت کرده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۷ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  چشم انداز بازار آهن آلات ایران

نرخ ورق سرد در بازار داخلی ترکیه

هم چنین یکی از تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که سایر فولادسازان این قیمت را به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بیان کرده اند. برخی نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. هم چنان معاملات منعقد شده برای این محصول به میزان ۶۳۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۵۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۶۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. در حال حاضر قیمت های پیشنهادی ثابت بوده ولی این قیمت ها برای خریداران در کشور ترکیه بسیار بالا بوده و میزان تقاضا در حال حاضر کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به کشور ترکیه به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سرد پیشنهادی کشور روسیه نیز به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده در حالی که پیشنهادات کشور اوکراین در محدوده ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به ترکیه نیز به میزان ۶۱۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

حتما بخوانید :  ویژگی ها و اهمیت اسلب در تولید محصولات فولادی

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

بازار صادراتی ورق گالوانیزه ترکیه

صادرکنندگان ورق گالوانیزه در کشور ترکیه قیمت این محصول را به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. در معاملات شنیده شده قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۴۹۵ یورو (۵۸۳ دلار) به ازای هر تن اعلام شده است که این معملات مابین کشور ترکیه و ایتالیا منعقد شده است. هزینه حمل کالا از کشورهای اطراف به کشور ترکیه حدودا به میزان ۳۳-۳۲ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که با احتساب هزینه حمل کالا، قیمت ورق گالوانیزه وارداتی از ایتالیا به ترکیه به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول صادراتی از کشور ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که این مبلغ نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. به طور کلی قیمت ورق پوشش داده شده در کشور ترکیه طی هفته جاری روند افزایشی داشته است. در کشورهای شمال ترکیه، قیمت های پیشنهادی برای ورق گالوانیزه به میزان ۷۱۵-۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است و در برخی مناطق نیز به میزان ۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین در جنوب ترکیه نیز، قیمت های پیشنهادی به میزان ۷۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین قیمت های پیشنهادی صادراتی نیز به میزان ۷۴۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین پیشنهادات برای قیمت ورق رنگی نیز به میزان ۸۰۰-۷۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است و در برخی مناطق نیز به میزان ۸۵۰-۸۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است.

حتما بخوانید :  غیبت تولیدکنندگان ایران در بازار صادراتی و مانور رقیبان

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button