0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق آهن وارداتی به ویتام

در هفته منتهی به ۲۲ ژانویه قیمت ورق آهن ضخامت ۲-۳ میلیمتر کیفیت تجاری SAE1006 وارداتی به ویتنام با ۵ دلار افزایش هفتگی به ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار CFR رسید. مصرف کننده های نهایی همچنان پیشنهاد های خرید ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار CFR مطرح می کنند و انتظار دارند معاملات در همین سطوح به انجام برسد اما به دلیل ثبات تقاضای کلاف گرم در این بازار احتمال پذیرش این قیمتها از سوی فروشنده ها کم است.

چینی ها و هندی ها قیمت ورق آهن تولیدی خود را در محدوده ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار CFR تعیین قیمت کردند و برخی فولاد سازها نیز ۶۰۰ دلار CFR پیشنهاد دادند. به نقل از برخی منابع خریدارانی که نیاز ضروری به کلاف گرم دارند قیمت ورق آهن خرید خود را اندکی افزایش خواهند داد. خریداران همچنین منتظر ورود شرکت FORMOSA به بازار و قیمتهای جدید این شرکت هستند. آخرین قیمت پیشهادی این شرکت ۵۶۵ دلار تحویل ماه فوریه بوده است.

نزدیک شدن به تعطیلات سال نو و پیش بینی افزایش قیمت ورق آهن پس از تعطیلات و نیز رشد قیمت اسلب عواملی هستند که بازار کلاف گرم را در روند افزایشی قرار داده است. در آخرین ارزیابی متال بولتن قیمت اسلب وارداتی به جنوب شرق آسیا با ۱۰ دلار افزایش نسبت به دو هفته قبل به ۵۲۰ تا ۵۳۵ دلار CFR رسید.

با اینکه تقاضای ورق آهن در بازار امروز چین ضعیف بود، به دلیل افزایش قیمت محصولات طویل و اثر متقابل آنها بر محصولات تخت قیمت ورق آهن با افزایش همراه شد.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات بازار داخلی

امروز قیمت ورق آهن در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۵۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۹۰ تا ۴۱۳۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزایش ۴۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۵۰ تا ۳۹۷۰ يوان رسيد .

به گفته کارشناسان به دلیل جهش قیمتی که در بازار میلگرد اتفاق افتاد، قیمت ورق آهن با افزایش همراه شد. اما فقط تعداد اندکی از خریداران در این سطح قیمتی اقدام به خرید نمودند و عده زیادی که به روند بازار خوشبین نیستند خرید نکردند.

قیمت بیلت پس از ساعت ۱۵٫۰۰ با ۳۰ يوان كاهش به ۳۵۸۰ یوان رسید که ممکن است فردا قیمت ورق آهن را به روند نزولی هدایت کند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۲۵ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۹۸ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان است.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق آهن صادراتی چین امروز با افزایش ۳٫۹۹ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۲٫۵۸ دلار FOB رسید. قیمتهای پیشنهادی تولید کننده های فولاد در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلارFOB قرار دارد. فعالان بازار معتقدند قیمت معاملات در محدوده ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB خواهد بود

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری