0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد تحت تاثیر بازار شمش

بازار مقاطع طویل فولادی علیرغم حفظ ثبات و پشت سر گذاردن ماه تثبیت؛ دی ماه؛ در مواجه با رشد 5 درصدی قراضه آهن به عنوان مهمترین مواد اولیه تولید شمش، سرانجام در دو روز ابتدایی بهمن ماه با افزایش میانگین روزانه حدود 25 تومان؛ توانست تا حدودی از فشار حوزه قراضه آهن رهایی پیدا کرده و مجددا از نقطه کمینه خود کمی فاصله بگیرد. این روند برای قیمت روز میلگرد نیز مشاهده گردیده است.

تغییرات آب و هوایی زمستانی و بارش های جسته و گریخته گزارش شده، تقریبا غالب پروژه‌های در دست ساخت نقاط تحت تاثیر این فصل از کشور را با کندی مواجه نموده و باعث ضعف بیش از پیش تقاضای موثر مقاطع طویل فولادی گردیده و بر قیمت مقاطع از جمله قیمت روز میلگرد نیز تاثیر گذاشته است بطوریکه این موضوع مانع بزرگی برای بازارسازی این حوزه به شمار می رود.

از سوی دیگر با وجود آنکه طی ماه گذشته شعار دولت حفظ ثبات حوزه‌های مختلف کالایی و دعوت به پرهیز از نوسان سازی حوزه‌های مختلف بوده است ظهور التهابات حوزه ارز و افزایش نامتعارف دلار در دو روز گذشته که گفته می شود متاثر از محدویت تزریق دلار به بازار ارز از سوی دولت بوده است؛

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

به همراه فشار وارده از سوی حوزه قراضه آهن، زمینه لازم برای حرکت صعودی شمش را فراهم آورد، هر چند که تاثیر نوسانات ارز در بازار یکپارچه صادراتی مقاطع طویل فولادی ایران تاثیر مستقیم ندارد اما به هر حال و تحت فضای رسانه ای و تاثیرات جانبی که این موضوع بر بازارهای کالایی دارد؛ این بازار هم همگام با التهابات موجود و هم ساز با این موج به وجود آمده، علیرغم شعارهای پرهیز از نوسان سازی های بازار توسط تریبون دولت؛ افزایشی گردید؛ بطوریکه تنها در دو روز اولیه بهمن ماه شاهد افزایش حدود 50+ تومانی حوزه شمش القایی و به تبع آن حرکت حوزه نورد بودیم.

کاهش التهابات موجود در بازار میلگرد

در این میان انتظار می رود، عرضه 10 هزار تنی امروز شمش فولاد خوزستان در بورس کالا با قیمت پایه عرضه پیشین و با تامین قسمتی از تقاضای نورد زنجیره تامین گروه A؛ تا حدودی موجبات جلوگیری از التهابات بیشتر بازار مقاطع طویل فولادی و قیمت روز میلگرد در بازار شب عید را فراهم خواهد آورد، مگر اینکه در روزهای پیش رو و باقیمانده پایانی سال؛ بازار با افزایش تقاضای غیر منتظره در شاخه‌های انتهایی زنجیره تامین مواجه گردد که هنوز اظهار نظری در این خصوص زود بوده و شرایط پیش رو تا حدودی مبهم به نظر می رسد.

قیمت روز میلگرد اصفهان

قیمت میلگرد اصفهان برای کارخانه ذوب آهن اصفهان طی هفته جاری تغییر محسوسی نداشته است. قیمت این محصول در بازار اصفهان طی روز گذشته اندکی افزایش یافته است. قیمت روز میلگرد 12 این کارخانه طی روز گذشته به میزان 2695 تومان گزارش شده است در حالی که در روز قبل از آن قیمت این محصول به میزان 2680 تومان گزارش شده است.

نوسانات قیمت روز میلگرد کارخانجات مختلف

بنابراین به دنبال هیجانات ایجاد شده در بازار این محصول و نیز روند افزایشی نرخ ارز شاهد افزایش قیمت میلگرد اصفهان برای کارخانه ذوب آهن و سایز 12 به میزان 15 تومان بودیم. این روند برای قیمت روز میلگرد 16 این کارخانه نیز مشاهده گردیده است به طوری که قیمت این محصول در تاریخ 30 دی ماه به میزان 2600 تومان گزارش شده است در حالی که قیمت میلگرد 16 این کارخانه در تاریخ 1 بهمن به میزان 2625 تومان گزارش گردیده است.

بنابراین قیمت این محصول نسبت به روزهای پایانی دی ماه به میزان 25 تومان افزایش قیمت داشته است. این در حالی است که روند تغییرات مقاطع در ماه دی تقریبا ثابت بوده است و شاهد تغییر محسوسی در قیمت این محصول در دی ماه سال جاری نبودیم. با این حال بهمن ماه با التهابات زیادی شروع شده است و هنوز مشخص نمی باشد که روند بازار طی روزهای آتی به چه صورت باشد. هم چنین این نوسانات در قیمت میلگرد بناب نیز مشاهده شده است.

قیمت میلگرد بناب شاخه آجدار برای سایز 8 به میزان 2310 تومان گزارش شده است که طبق گزارشات رسیده نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. هم چنین قیمت میلگرد بناب سایز 10 نیز به میزان 2290 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تغییر محسوسی نداشته است. بنابراین مشاهده می شود که تغییرات  برای تمامی مبادی نبوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0