0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آغاز روند کاهشی قیمت قوطی

طی روز های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز در تاریخ دوم بهمن ماه، در قیمت قوطی و دیگر محصولات فولادی که از نرخ ارز تاثیر می گیرند، تغییراتی حاصل شد. قیمت برخی از محصولات فولادی خصوصا قیمت قوطی که نسبت به نوسانات بازار ارز حساس است، به دلیل نوسانات چند روز گذشته در این حوزه، قیمت قوطی محصولات دیگر خود را در روز گذشته اعلام نکردند و پس از آن فروش نیز متوقف شد.

علاوه بر این، طبق گزارش رسیده در مورد آخرین تغییرات نرخ انواع قوطی در دوم بهمن سال جاری، تولید کنندگان این محصول قیمت قوطی نسبت به روز های گذشته در حدود ۵۰تا ۱۰۰تومان افزایش دادند.

در تاریخ دوم بهمن ماه سال جاری قیمت قوطی با ضخامت ۱/۵ میل در حدود ۳۴۰۰ تومان اعلام شد. همین محصول با ضخامت ۲ میل به مبلغی معادل ۲۹۷۰ تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، قوطی با ضخامت ۲/۵ میل در حدود ۲۹۳۰ تومان به بازار عرضه شد. قوطی ۳ میل با قیمتی در حدود ۲۹۳۰ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت و قوطی ۴ میل نیز در حدود ۲۹۴۰ تومان اعلام شد.

تاثیر نوسانات شدید نرخ ارز طی هفته گذشته

علاوه بر این، به دلیل تغییرات و نوسانات شدید نرخ ارز در این روز، در ساعات پایانی دوم بهمن اکثر تولید کنندگان این محصول قیمت قوطی های تولیدی خود را افزایش دادند. با این حال کارشناسان بر این باورند که همچنان رکود محسوسی در بازار این محصول مشاهده می شود و معتقدند که این افزایش قیمت های ناگهانی و کم دوام قطعا تاثیر منفی به این بازار خواهد رساند.

قیمت پروفیل اصفهان
علاوه بر این، طبق گزارشات رسیده آخرین نوسانات قوطی در بازار داخلی نشان داد که تولید کنندگان این محصول در هفته گذشته قیمت محصولات خود را بدون تغییر نسبت به روز گذشته در تاریخ ٣ بهمن ٩۶ اعلام نمودند. امروز قیمت قوطی با ضخامت ۱/۵ میل در حدود ۳۴۰۰ اعلام شد. قوطی ۲ میل به مبلغی معادل ۲۹۷۰ در اختیار خریداران قرار گرفت. قیمت همین محصول با ضخامت ۲/۵ میل نیز معادل ۲۹۳۰ تومان خرید و فروش شد. قوطی ۳ میل با قیمتی در حدود ۲۹۳۰ تومان به فروش رسد. علاوه بر این، قوطی با ضخامت ۴ میل نیز در حدود ۲۹۴۰ اعلام شد.

در حال حاضر قوطی در بازار داخلی در پی ثبات نرخ ارز و همچنین کاهش یافتن نوسانات ارزی تغییرات بسیار کمی داشته و قیمت این محصول نسبت به روز گذشته بدون تغییر اعلام گردید.

⁠رصد قیمت قوطی طی ماه گذشته تا کنون

در بازار داخلی طی روز گذشته قیمت قوطی کارخانه های مختلف میل به روند افزایشی داشته است که این روند به دلیل افزایش نرخ ارز در روز های اخیر دور از انتظار نمی باشد. کارشناسان می گویند که بازار دی ماه را در وضعیتی پشت سر گذاشتیم که تعداد معاملات انجام شده بسیار کم بوده است و در اغلب اوقات روند قوطی در بازار ثابت بوده است.

این در حالی است که در هفته آخر دی ماه سال جاری قیمت قوطی و دیگر محصولات فولادی در ثبات نسبی به سر برده است. علاوه بر این، قیمت مواد اولیه برای تولید این محصول نیز روند کاهشی پیدا کرده است که بر ثبات قوطی تاثیر بسزایی داشته است.

این در حالی است که بالا رفتن ناگهانی قیمت دلار و رسیدن آن به مرز ۴۵۰۰ تومان باعث شده است که قیمت قوطی تولید شده در کارخانه های مختلف در اوایل هفته جاری روند افزایشی پیدا کند. البته آنگونه که مشاهده شد، نهایتا نرخ ارز روند افزایشی خود را از دست داد و به دنبال آن قوطی هم روند ثابتی را در پیش گرفت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری