0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آغاز روند کاهشی قیمت قوطی

طی روز های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز در تاریخ دوم بهمن ماه، در قیمت قوطی و دیگر محصولات فولادی که از نرخ ارز تاثیر می گیرند، تغییراتی حاصل شد. قیمت برخی از محصولات فولادی خصوصا قیمت قوطی که نسبت به نوسانات بازار ارز حساس است، به دلیل نوسانات چند روز گذشته در این حوزه، قیمت قوطی محصولات دیگر خود را در روز گذشته اعلام نکردند و پس از آن فروش نیز متوقف شد.

علاوه بر این، طبق گزارش رسیده در مورد آخرین تغییرات نرخ انواع قوطی در دوم بهمن سال جاری، تولید کنندگان این محصول قیمت قوطی نسبت به روز های گذشته در حدود 50تا 100تومان افزایش دادند.

در تاریخ دوم بهمن ماه سال جاری قیمت قوطی با ضخامت 1/5 میل در حدود 3400 تومان اعلام شد. همین محصول با ضخامت 2 میل به مبلغی معادل 2970 تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، قوطی با ضخامت 2/5 میل در حدود 2930 تومان به بازار عرضه شد. قوطی 3 میل با قیمتی در حدود 2930 تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت و قوطی 4 میل نیز در حدود 2940 تومان اعلام شد.

تاثیر نوسانات شدید نرخ ارز طی هفته گذشته

علاوه بر این، به دلیل تغییرات و نوسانات شدید نرخ ارز در این روز، در ساعات پایانی دوم بهمن اکثر تولید کنندگان این محصول قیمت قوطی های تولیدی خود را افزایش دادند. با این حال کارشناسان بر این باورند که همچنان رکود محسوسی در بازار این محصول مشاهده می شود و معتقدند که این افزایش قیمت های ناگهانی و کم دوام قطعا تاثیر منفی به این بازار خواهد رساند.

قیمت پروفیل اصفهان
علاوه بر این، طبق گزارشات رسیده آخرین نوسانات قوطی در بازار داخلی نشان داد که تولید کنندگان این محصول در هفته گذشته قیمت محصولات خود را بدون تغییر نسبت به روز گذشته در تاریخ ٣ بهمن ٩۶ اعلام نمودند. امروز قیمت قوطی با ضخامت 1/5 میل در حدود 3400 اعلام شد. قوطی 2 میل به مبلغی معادل 2970 در اختیار خریداران قرار گرفت. قیمت همین محصول با ضخامت 2/5 میل نیز معادل 2930 تومان خرید و فروش شد. قوطی 3 میل با قیمتی در حدود 2930 تومان به فروش رسد. علاوه بر این، قوطی با ضخامت 4 میل نیز در حدود 2940 اعلام شد.

در حال حاضر قوطی در بازار داخلی در پی ثبات نرخ ارز و همچنین کاهش یافتن نوسانات ارزی تغییرات بسیار کمی داشته و قیمت این محصول نسبت به روز گذشته بدون تغییر اعلام گردید.

⁠رصد قیمت قوطی طی ماه گذشته تا کنون

در بازار داخلی طی روز گذشته قیمت قوطی کارخانه های مختلف میل به روند افزایشی داشته است که این روند به دلیل افزایش نرخ ارز در روز های اخیر دور از انتظار نمی باشد. کارشناسان می گویند که بازار دی ماه را در وضعیتی پشت سر گذاشتیم که تعداد معاملات انجام شده بسیار کم بوده است و در اغلب اوقات روند قوطی در بازار ثابت بوده است.

این در حالی است که در هفته آخر دی ماه سال جاری قیمت قوطی و دیگر محصولات فولادی در ثبات نسبی به سر برده است. علاوه بر این، قیمت مواد اولیه برای تولید این محصول نیز روند کاهشی پیدا کرده است که بر ثبات قوطی تاثیر بسزایی داشته است.

این در حالی است که بالا رفتن ناگهانی قیمت دلار و رسیدن آن به مرز ۴۵۰۰ تومان باعث شده است که قیمت قوطی تولید شده در کارخانه های مختلف در اوایل هفته جاری روند افزایشی پیدا کند. البته آنگونه که مشاهده شد، نهایتا نرخ ارز روند افزایشی خود را از دست داد و به دنبال آن قوطی هم روند ثابتی را در پیش گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0